Selectie L’OR Gouden Kalf Competitie en NFF Debuutcompetitie bekend

 
Het Nederlands Film Festival heeft vandaag bekendgemaakt welke films geselecteerd zijn voor de L’OR Gouden Kalf Competitie en de NFF Debuutcompetitie. De hoofdproducenten van de betreffende films zijn hierover bericht op 19 juli. Bekijk hieronder de lijsten met daarop alle geselecteerde titels, films en hoofdproducenten. 

Ook de geselecteerden voor de NFF Studentencompetitie zijn bekend, deze titels zijn onderaan deze pagina te vinden.
 
Speelfilm

Gouden Kalf Competitie

  • 100% COCO - Tessa Schram (Tom de Mol Productions) 
  • ADIOS AMIGOS - Albert Jan van Rees (BosBros, Fobic Films bvba)
  • ALBERTA - Eddy Terstall, Erik Wünsch (Fu Works, OneBigAgency)
  • ASCENT - Fiona Tan (Antithesis Film)
  • BRAM FISCHER - Jean van de Velde (Cool Beans BV)
  • BRIMSTONE - Martin Koolhoven (N279 Entertainment, X-Filme Creative Pool GmbH)
  • BROERS - Bram Schouw (BALDR Film)
  • DE CLUB VAN SINTERKLAAS & GEBLAF OP DE PAKJESBOOT - Ruud Schuurman (Tom de Mol Productions)
  • EEN ECHTE VERMEER - Rudolf van den Berg (Rinkel Film, Fu Works, Cadenza Films)
  • FATAAL - Jesse Bleekemolen (JSB productions B.V.) 
  • HART BEAT - Hans Somers (Kaap Holland Film B.V.)
  • HARTENSTRIJD- Janice Pierre (2CFILM)
  • DE HELD - Menno Meyjes (Millstreet Films)
  • HOTEL DE GROTE L - Ineke Houtman (Kaap Holland Film B.V.)
  • IF THE SUN EXPLODES - Hanna van Niekerk (Hazazah Pictures)
  • KAPPEN! - Tessa Schram (Shooting Star Filmcompany)
  • KILL SWITCH - Tim Smit (CTM Films, Film Nation)
  • LAYLA M. - Mijke de Jong (Topkapi Films)
  • MEES KEES LANGS DE LIJN - Aniëlle Webster (PVPictures)
  • MEESTER KIKKER - Anna van der Heide (BosBros)
  • MEESTERSPION - Pieter van Rijn (PVPictures)
  • MONK -  Ties Schenk (Viking Film)
  • ONZE JONGENS - Johan Nijenhuis (Johan Nijenhuis & Co)
  • PROOI -  Dick Maas (Shooting Star Filmcompany)
  • QUALITY TIME -  Daan Bakker (Pupkin)
  • RIPHAGEN - Pieter Kuijpers (Pupkin)
  • RON GOOSSENS, LOW BUDGET STUNTMAN - Steffen Haars, Flip van der Kuil (Kaap Holland Film B.V.)
  • SING SONG -  Mischa Kamp (Submarine Film)
  • SOOF 2 - Esmé Lammers (KeyFilm, Millstreet Films)
  • STORM LETTERS VAN VUUR - Dennis Bots (Phanta Basta!)
  • TOEN MIJN VADER EEN STRUIK WERD - Nicole van Kilsdonk (Lemming Film)
  • TONIO -  Paula van der Oest (NL Film & TV B.V.)
  • UILENBAL -  Simone van Dusseldorp (Lemming Film)
  • VERDWIJNEN -  Boudewijn Koole (The Film Kitchen)
  • VOOR ELKAAR GEMAAKT - Martijn Heijne (NL Film & TV B.V.)
  • WALDSTILLE - Martijn Maria Smits (Circe Films)
  • WATERBOYS - Robert Jan Westdijk (VENFILM)
  • THE WINDMILL MASSACRE - Nick Jongerius (Pellicola)
  • DE ZEVENDE HEMEL - Job Gosschalk (Kaap Holland Film B.V.)

 

Lange documentaire


Gouden Kalf Competitie

  • 0,03 SECONDE - Suzanne Raes (Stichting Docmakers)
  • ALS DE GIRAFFEN KOMEN - Marco de Stefanis (Volya Films)
  • ANNE & JEAN-PAUL, ONZE WERELD - Leendert Pot (Stichting Geelprodukt)
  • BROMMERS KIEK'N - Geertjan Lassche (VPRO)
  • BURMA STORYBOOK - Petr Lom, Corinne van Egeraat (ZIN Documentaire B.V.)
  • DE CLAIM, ZOEKTOCHT NAAR ROOFKUNST UIT DE TWEEDE WERELDOORLOG - Ditteke Mensink (Pieter van Huystee Film & TV)
  • DEAL MET DE DOOD - Jessica Villerius (Posh Productions)
  • DICK VERDULT HET IS WAAR MAAR NIET HIER -  Luuk Bouwman (NEWTON film)
  • DOWN TO EARTH - Renata Heinen, Rolf Winters (Purple Wolf Films)
  • DE ERFENIS - Joris Postema (DOXY)
  • DE EUROPEAAN - Dirk Jan Roeleven (De Familie Film & TV)
  • HELSE PIJN - Olivier van der Zee (Cobos Films BV)
  • HERSENLEED - Jan Louter (Basalt Film)
  • HET DOET ZO ZEER - Heleen van Royen (TVBV)
  • HIER BEN IK - Sarah Vos, Sander Snoep (Zeppers Film & TV)
  • HIER IS HET NOOIT STIL - Sjoerd Oostrik (HALAL)
  • HOW TO MEET A MERMAID - Coco Schrijber (Zeppers Film & TV)
  • 'IK BEN GEEN PROBLEEMKIND, IK BEN EEN UITDAGING' - Rolf Orthel (Van der Hoop Filmproducties)
  • IN HET SPOOR VAN ROBERT VAN GULIK - Rob Rombout (Off World, Zeppers Film & TV)
  • DE JACHT OP DE MATCH - Hans Pool (Submarine)
  • KAMPIOENEN VAN AMSTERDAM - Denise Janzée, Xander de Boer, Marjolijn Heijnen (Hollandse Helden)
  • DE KEUZE VAN MIJN VADER - Yan Ting Yuen (Witfilm)
  • DE KINDEREN VAN JUF KIET - Petra Lataster-Czisch, Peter Lataster (L&F Producties)
  • LANGS DE KAPELLEKENSBAAN - André Schreuders (seriousFilm)
  • DE MATTHÄUS MISSIE VAN REINBERT DE LEEUW - Cherry Duyns (Interakt)
  • MELANIE - Susanne Helmer (seriousFilm)
  • NO PLACE FOR A REBEL - Maartje Wegdam, Ariadne Asimakopoulos (Copper Views Filmproductions)
  • RADIO KOBANÎ - Reber Dosky (Dieptescherpte)
  • REM - Tomas Koolhaas (Paragon films LLC)
  • SILENT LAND - Jan van den Berg (The Green Can)
  • STRANGER IN PARADISE - Guido Hendrikx (Zeppers Film & TV)
  • TEAM GAZA -  Frederick Mansell, Laurens Samsom (Dimdocs)
  • TO STAY ALIVE - A METHOD - Erik Lieshout, Arno Hagers, Reinier van Brummelen (seriousFilm)
  • UNKNOWN BROOD - Dennis Alink (BlazHoffski Productions BV, Levy Productions, Dennis Alink Films)
  • VERLOOP VAN JAREN - DICHTER BIJ REMCO CAMPERT - John Albert Jansen (Oogland Filmproducties)
  • VOGELPARADIJS - David de Jongh (Pieter van Huystee Film & TV)
  • WALKING IN THE OPPOSITE DIRECTION - Marc Waltman (Stichting Opposite Direction)
  • DE WERELD VAN WUBBE -Jan Louter (Miroir Film)
  • WILDERNIS IN DRENTHE - Henk Bos (Nighthawk Productions Assen)
  • ZAATARI DJINN - Catherine van Campen (Witfilm)

 

Korte documentaire


Gouden Kalf Competitie

  • BOUDEWIJN BÜCH, VERDWAALD TUSSEN FEIT & FICTIE - Leo de Boer (Pieter van Huystee Film & TV)
  • THE BRICK HOUSE - Eliane Esther Bots (Eliane Bots)
  • A DAY IN A LIFE - Pieter-Rim de Kroon (Dutch Light Films)
  • ETGAR KERET: EEN WAARGEBEURD VERHAAL - Stephane Kaas (BALDR Film)
  • GREEN SCREEN GRINGO - Douwe Dijkstra (Douwe Dijkstra)
  • GREETINGS FROM ALEPPO - Thomas Vroege, Floor van der Meulen, Issa Touma (Deep Focus Web Docs, Paradox)
  • GRIEKSE WINTER - Ingeborg Jansen (Een van de jongens)
  • IK ALLEEN IN DE KLAS - Karin Junger (De Familie Film & TV)
  • IN PROCEDURE - Jiska Rickels (Cerutti Film)
  • DE JACHT OP MIJN VADER - Gülsah Dogan (Pieter van Huystee Film & TV)
  • KIDS & DOCS - ROCKNROLLERTJES - Daan Bol (BALDR Film)
  • KUYT - Deborah van Dam (De Haaien)
  • MY FUCKING PROBLEM - Anne van Campenhout (De Familie Film & TV)
  • SNELWEGKERK - Elsbeth Fraanje (Tangerine Tree)
  • TELEDOC CAMPUS - A•SY•LUM - Jaap van Heusden, Jefta Varwijk (BALDR Film)
  • WIT IS OOK EEN KLEUR - Sunny Bergman (De Familie Film & TV)

 

Korte film


Gouden Kalf Competitie

  • AMOR - Isabel Lamberti (IJswater Films)         
  • BOTANICA - Noël Loozen (HALAL)
  • THE BOXER - Ruben van Leer (New AMS Film Company)
  • A COLLISION OF SORTS - Esther Polak, Ivar van Bekkum (PVB)           
  • EXTRAPOLATE - Johan Rijpma (Johan Rijpma)         
  • KIEM HOLIJANDA - Sarah Veltmeyer (Submarine Film)         
  • KORT! - DE BEGRAFENIS VAN DE VERLEGEN MENS - Joost van Hezik (Pupkin)         
  • KORT! - WACHTKAMER - Simone van Dusseldorp (Family Affair Films)         
  • KORT! - HARBOUR - Stefanie Kolk (Submarine Film)         
  • NACHTSCHADE - Shady El-Hamus (The Rogues)         
  • Nu of Nooit! - KOP OP - Job Roggeveen, Joris Oprins, Marieke Blaauw (Viking Film)         
  • Nu of Nooit! - POLSKA WARRIOR - Camiel Schouwenaar (Armadillo Film)         
  • SALVATORE - Maarten Groen (House of Netherhorror, DPPLR)         
  • SAND - Arjan Brentjes (Brentjes)         
  • WEEËN - Nils Vleugels (DPPLR)  

Televisiedrama


Gouden Kalf Competitie

  • BRUSSEL - Arno Dierickx (Endemol Shine Nederland)
  • DE FRACTIE 3 -  Rita Horst, Hanro Smitsman (Column Film)         
  • HOLLANDS HOOP 2 - Dana Nechushtan (BNN-VARA)         
  • ICARUS: DE WETENSCHAPPER - Merlijn Passier (Pupkin)         
  • One Night Stand XII - JUNGLE - Hetty de Kruijf (BIND)         
  • One Night Stand XII - LIMBURGIA - Noël Loozen (HALAL)         
  • One Night Stand XII - MALIK - Shady El-Hamus (Pupkin)         
  • PETTICOAT - Pim van Hoeve, Thomas Korthals Altes (Kemna & Zonen, MediaLane)           
  • SOOF EEN NIEUW BEGIN - Anne de Clercq, Pieter van Rijn, Frank Krom (Millstreet Films, KeyFilm)         
  • VAN GOS LOS: KERSTKADO - Giancarlo Sánchez, Urszula Antoniak (Pupkin)         
  • VAN GOD LOS: TOT DE DOOD ONS SCHEIDT - Aaron Rookus (Pupkin)           
  • VECHTERSHART 2 - Lourens Blok, Pieter Bart Korthuis (Endemol Shine Nederland)
  • VIND DIE DOMME TRUT EN GOOI HAAR IN DE RIVIER - Ben Brand (Submarine Film)         
  • DE ZAAK MENTEN - Tim Oliehoek (NL Film & TV B.V.)          
  • ZENITH - Maurice Trouwborst, Tomas Kaan (Lemming Film)  

 

Interactief project


Gouden Kalf Competitie

  • APEX - Arjan van Meerten  (House of Secrets)
  • ASHES TO ASHES - Ingejan Ligthart Schenk, Steye Hallema, Jamille van Wijngaarden (Submarine Channel)
  • HIDDEN FOLKS - Adriaan de Jongh   
  • THE HOLY ROAD - Dirk-Jan Visser, Derk Walters (Prospektor)
  • HORIZON ZERO DAWN - Hermen Hulst (Guerrilla Games)
  • DE LAATSTE DAGEN VAN STANDING ROCK - Laura Stek (VPRO)      
  • PATENT ATTENT - Sander Veenhof (SNDRV)
  • SUPERSTAR VR - Steven Wouterlood (BIND)
  • TEAM GAZA (interactive) - Laurens Samsom, Frederick Mansell (Dimdocs)
  • UNFOLDED CINEMATOGRAPHY - Bram Bogaerts, Robin Smits (Superposition)
 

NFF Debuutcompetitie

  • AMOR (korte film) - Isabel Lamberti (IJswater Films) 
  • BLOK (korte film) - Ashar Medina (Ultra Produkties)
  • ENTRE NOUS ET MOI (korte documentaire) - Hortense Lauras (Thrasos Studio) 
  • GENDERBENDE (korte documentaire) - Sophie Dros (HALAL)
  • IK WAS PAS 14 (korte documentaire) - Froukje van Wengerden (Pristine Film)
  • KORT! - HAPPY HANNAH (korte film) - Anne Barnhoorn (Topkapi Films)
  • DE LAATSTE DAGEN VAN STANDING ROCK (interactief project) - Laura Stek (VPRO)
  • LEAVING PODGORICA (korte film) - Laurens Jans, Herman van den Bosch (Herman van den Bosch)
  • MARIA, I NEED YOUR LOVIN' (korte documentaire) -  Martijn van de Griendt (Pieter van Huystee Film & TV)
  • MICHAEL (korte film) - Francisca Toetenel (Volya Films)
  • NO PLACE FOR A REBEL (lange documentaire) - Maartje Wegdam, Ariadne Asimakopoulos (Copper Views Filmproductions)
  • DE ONTMOETING - NETFLIX & CHILL (korte film) - Michael Middelkoop (Umami Media)
  • THE PAIN BODY (korte film) - Gerson Oratmangoen (Stichting Ideefix)
  • PAPIERPARADIJS (korte documentaire) - Eva van Roekel, Floor de Bie (INTERAKT)
  • TAMU (korte film) - Bobbie Koek (KeyFilm)
  • TELEDOC CAMPUS - DE VERTOLKER (korte documentaire) - Reneé van der Ven (Basalt Film)
  • TELEDOC CAMPUS - DOKTER CO (korte documentaire) - Lysander Wiering (Pieter van Huystee Film & TV)
  • TELEDOC CAMPUS - SINTERKLAAS BESTAAT (korte documentaire) - Eva Nijsten (Tangerine Tree)
  • ULTAKORT - HOT TEA (korte film) - Marcel Tigchelaar (Anikey Studios)
  • UNFOLDED CINEMATOGRAPHY (interactief project) - Bram Bogaerts, Robin Smits (Superposition)
  • THE WOLVES OF MANGOTOWN (korte film) - Valerie Chang (Submarine)
NFF Studentencompetitie

  • A RIDE TO MORESNET (fictie) - Luciënne Venner (Gerrit Rietveld Academie)
  • AIMÉE (fictie) - Daan Groot (Nederlandse Filmacademie) 
  • ARTIFICIAL WORLD (Animatie, VR) - Bas Jansen (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • AUTONOMOUS THINGS (animatie) - Hansje Hofland (Gerrit Rietveld Academie) 
  • BEERTJE OSO HEEFT KIESPIJN (animatie) - Kaylee Schaafsma (AKV | Sint Joost) 
  • BLOED KRUIPT (fictie) - Laras Reinstar (Nederlandse Filmacademie)
  • COCO CABASA  (documentaire) - Klaartje Til (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • CONSEQUENCES (commercial) - Herman van den Bosch (Nederlandse Filmacademie)
  • DAILY ASSUMPTIONS (animatie) - Floor van der Doelen (3 AKV | Sint Joost)
  • DAS (fictie) - Jelmer Wristers (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • DIEP (animatie) - Michelle Verhoeks (AKV | Sint Joost)
  • EEN ONVERGETELIJK AFSCHEID (documentaire) - Cláudio de Olliviera Marques (Nederlandse Filmacademie)
  • GALLIVANT (fictie) - Bram van Dijk (Willem de Kooning Academie)
  • GEEL ZWART ROTTERDAM (fictie) - Esmee Jacobs (AKV | Sint Joost)
  • HET EINDE VAN HET GESLACHT VOS (fictie) - Coen Eigenraam (AKV | Sint Joost)
  • HORTUS PSYCHICUS (animatie) - Annelies Hofman (ArtEZ hogeschool voor de kunsten)
  • HOW TO UNINSTALL LIFE (documentaire) - Noah Suhartono (Willem de Kooning Academie)
  • IK BEN NIET DOM (documentaire) - Mees Bakker (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • KRISTIANS PRELUDE (documentaire) - Winand Derks van de Ven (Nederlandse Filmacademie)
  • LONE WOLF (fictie) - Hero Hemmingsley (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • MAAR ALS IEDEREEN ZO DENKT (fictie) - Marie-Anne Faustinelli (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • NIEMAND ECHT NIEMAND VINDT DIT LEUK (documentaire) - Simone Peelen (ArtEZ hogeschool voor de kunsten)
  • ONS ALLER ONKRUID (fictie) - Jos van Meerveld (Nederlandse Filmacademie)
  • OPIA (animatie) - Shanta Jethoe (ArtEZ hogeschool voor de kunsten )
  • PARADISE (animatie) - Victoria Sydow (Willem de Kooning Academie)
  • PHOENIX 38 (trailer) - Sander van Dijk (Nederlandse Filmacademie)
  • PROF. LIEBERNICHT (animatie, VR) - Alex Scale (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • RODE KRIJTJES (fictie) - Igrayne Hörmannn (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • ROUTINE (animatie) - Fokke Mars (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • SEARCHING FOR ALIENS (documentaire) - Eva Julia Manneke (Nederlandse Filmacademie)
  • SHUTTERS (animatie) - Jamie de Jonge (Willem de Kooning Academie)
  • SIRENE (fictie) - Zara Dwinger Fictie (Nederlandse Filmacademie)
  • SPLIT SECOND (VR) - Bryan van Baardewijk, Tommy Jansen, Aron Fels (Nederlandse Filmacademie)
  • THE MOST POWERFUL WEAPON (commercial) - Zara Dwinger (Nederlandse Filmacademie)
  • TO SPRING (animatie) - Anna Blom (AKV | Sint Joost)
  • VAN MARS EN VENUS (fictie) - Kevin Kok (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • WE WILL MAINTAIN (documentaire) - Festus Toll (AKV | Sint Joost)
  • WHAT ELSE (animatie) - Jelle van Meerendonk (AKV | Sint Joost)
  • WILD RESCUE (animatie) - Martijn Rook (AKV | Sint Joost)
  • WK CAVIA (FICTIE) - Maria Philips (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • WOLF (animatie) - Karin van Zon (AKV | Sint Joost)
  • ZALIG ZIJN DE ONWETENDEN - Muck van Empel (Nederlandse Filmacademie)