Gouden Kalveren

Selectie Gouden Kalf Competitie 2021 bekend

Het Nederlands Film Festival (NFF) maakt de selectie Dramaseries/Singleplays, Korte Films en Korte Documentaires bekend die opgenomen zijn in de Gouden Kalf Competitie 2021. In samenwerking met de Dutch Academy For Film (DAFF) wordt tevens de selectie voor Lange Documentaires en Speelfilms bekendgemaakt. De selectie van elf digitale projecten die onder de competitie voor het Gouden Kalf voor Digitale Cultuur vallen, is al eerder bekendgemaakt. Tijdens het filmfestival op maandag 27 september maken we de genomineerden bekend voor de Gouden Kalveren.


Gouden Kalf Competitie Dramaserie/Singleplay (voorheen Televisiedrama):
• BuZa - Frank Ketelaar
• Commando’s - Hanro Smitsman, Iván López Núñez
• Edelfigurant - Joosje Duk
• Follow de SOA - Ties Schenk
• Kamp Koekieloekie - Joost van Hezik, Jamille van Wijngaarden
• Mocro Maffia 3 - Bobby Boermans, Victor D. Ponten
• NOOD - Joram Lürsen
• Onze Straat 1 - May - Madja Amin
• Onze Straat 1 - Neontetra - Emiel Sandtke
• Onze Straat 2 - Heartbeats - Vincent Tilanus
• Onze Straat 2 - Het meisje dat vervloekt was - Zara Dwinger
• Onze Straat 2 - Othala - Yim Brakel
• De regels van Floor 4 - Albert Jan van Rees, Jamille van Wijngaarden, Maurice Trouwborst
• Rudy's Grote Kerstshow - Anna van der Heide, Nicole van Kilsdonk
• The Spectacular - Willem Bosch, Pieter Kuijpers
• Swanenburg - Thomas Korthals Altes, Aniëlle Webster, Hans Somers
• Thuisfront - Tim Oliehoek
• Videoland Academy - De sterfshow - Timo Ottevanger, Edson da Conceicao
• Videoland Academy - Indringer - Jan Verdijk
• De zitting - Saskia Diesing

Gouden Kalf Competitie Korte Documentaire:
• Blue Monday - Ingrid Kamerling
• Crazy Days - Sanne Rovers
• Dertien dagen - Gijs Haak
• Dunya - Tim Bary
• Grip - Een filmgedicht - Joeri Bleumer
• Hoe overleef ik - Pascalle Bonnier
• In het hoofd van de dokter - Juul Op den Kamp
• Leven, een droom. Zeven manieren om afscheid te nemen - Kees Hin, Diego Gutierrez
• A Man and a Camera - Guido Hendrikx
• Obada - Sakir Khader
• Ondertussen in Amsterdam - Jean Counet, NSC, Rik Meier
• Raquel van Haver - De vrouwen van mijn land - Bibi Fadlalla
• Skies Above Hebron - Esther Hertog, Paul King
• To Unveil a Star - Juul Hondius
• Zie je me, hoor je me - Anne-Marieke Graafmans

Gouden Kalf Competitie Korte Film:
• Camouflage - Remco Polman
• Dwaalgast - Coen Eigenraam, Jeroen van 't Hullenaar
• Estilo Americano - Miriam Kruishoop
• How Light Gets In - Marit Weerheijm
• KORT! - De huwelijksreis - Nico van den Brink
• KORT! - Foster - Jordi Wijnalda
• Pantser - Jan Verdijk
• Payboy - Mees Peijnenburg
• Pilar - Yngwy Boley, Diana van Houten, Janis Joy Epping
• She Used to Sing Here - Sven Bresser
• Silent Heat - Luciënne Venner
• De tijd leert - Laras Reinstar
• Voor de stilte - Thomas Stokmans
• Wall #4 - Lucas Camps
• Xenomelia - Eva Tijken

Gouden Kalf Competitie Lange Documentaire:
• 100UP - Heddy Honigmann
• Dierbaren - Saskia Gubbels
• Dood in de Bijlmer - Paul Sin Nam Rigter
• Here We Move Here We Groove - Sergej Kreso
• De Hoofdpersoon - Judith de Leeuw
• Hoogtijdagen - Ben van Lieshout
• De lijst van Mengelberg - Jaap van Eyck
• Mrs. F - Chris van der Vorm
• Oscar Benton - I'm Back - Roel van Dalen, Mees van Dalen
• Shadow Game - Els van Driel, Eefje Blankevoort
• Silence of the Tides - Pieter-Rim de Kroon
• The Taste of Desire - Willemiek Kluijfhout
• Weggewist - Harro Henkemans
• White Cube - Renzo Martens
• Yab Yum - Anna Maria van 't Hek

Gouden Kalf Competitie Speelfilm:
• AINBO: Heldin van de Amazone - José Zelada, Richard Claus
• Bon Bini: Judeska in da House - Jonathan Herman
• Dead & Beautiful - David Verbeek
• De Expeditie van familie Vos - Bob Wilbers
• Feast - Tim Leyendekker
• I don't wanna dance - Flynn von Kleist
• Jackie & Oopjen - Annemarie van de Mond
• De Kameleon aan de ketting - Steven de Jong
• Kom hier dat ik u kus - Sabine Lubbe Bakker, Niels van Koevorden
• Love in a Bottle - Paula van der Oest
• Meskina - Daria Bukvić
• Misfit 3: De Finale - Erwin van den Eshof
• Mitra - Kaweh Modiri
• De Nog Grotere Slijmfilm - Martijn Smits
• De Oost - Jim Taihuttu
• De Slag om de Schelde - Matthijs van Heijningen
• De Veroordeling - Sander Burger

De categorie Televisiedrama is van naam veranderd in ‘Dramaserie/Singleplay’ om zo de producties te benoemen die op online streamingplatforms verschijnen. Deze producties kwamen afgelopen jaren reeds in aanmerking voor de competitie.

Jury’s en Academy-systeem
Voor de Gouden Kalf Competitie Dramaserie/Singleplay, Korte Film, Korte Documentaire en Digitale Cultuur stelt de festivalorganisatie een jury aan om de nominaties en winnaars te bepalen. De nominaties en winnaars van de Gouden Kalveren in de categorieën Speelfilm en Lange Documentaire in Nederland worden bepaald via het Academy-systeem dat is ontwikkeld samen met de Dutch Academy For Film (DAFF).

Gouden KalverenGouden Kalf Competitie
ga terug

DAFF NFF logo1 01

Partners

NPO Vm Nfs diap 1 5xLogo volkskrantVL LOGO LIGGEND COMPLEET 2021 diapLogo NFFLogo DioraphteFonds 21 Logo WIT 01