Ga naar inhoud
Talent

Winnaars Debuut- en Studentencompetitie NFF 2025 bekend

Talent Awards uitgereikt aan een nieuwe generatie makers

Het Nederlands Film Festival (NFF) heeft de winnaars van de NFF Debuutcompetitie en de NFF Studentencompetitie 2025 bekendgemaakt tijdens de Talent Awards Ceremonie in Stadsschouwburg Utrecht. Muriel d'Ansembourg is de winnaar van de NFF Debuutcompetitie. Zij kreeg voor haar debuutfilm Fuck-a-Fan de Filmprijs van de Stad Utrecht 2025 overhandigd. De prijzen in de Studentencompetitie gingen naar Tim Smink, Mickey Minnaar, Alanis Neva Bani en Evan Frijters. De overige Talent Awards zijn uitgereikt aan Julia Buijs, Juliette van Ardenne en Naomi Wills. Voor het NFF zijn de talentcompetities belangrijk om een nieuwe lichting makers te steunen bij hun ontwikkeling en loopbanen.

Winnaar Debuutcompetitie

Muriel d'Ansembourg won met haar debuutfilm Fuck-a-Fan de Filmprijs van de Stad Utrecht. Zij ontving een geldcheque, oorkonde en het beeld De Gouden Berg gemaakt door kunstenaar Noor Nuyten. De gemeente Utrecht en het NFF bevorderen met deze prijs gezamenlijk talentontwikkeling. De jury van de Debuutcompetitie bestond uit internationaal promotiemanager korte & experimentele film Edith van der Heijde, regisseur Sophie Dros en sound designer/componist Arno Willemstein. Lees het juryrapport hier.

Winnaars NFF Studentencompetitie & overige Talent Awards

De zeven Talent Awards zijn toebedeeld aan de volgende makers:

  • EY Talent Award - afstudeerfilm met de hoogste production value
    Closing Hour
    - Tim Smink (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • Topkapi Filmprijs - beste fictie afstudeerfilm
    Depronima
    - Mickey Minnaar (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • Shalky Scenarioprijs - beste scenariotalent van een afstudeerfilm
    Als de zon in de maan verandert en niemand het ziet
    - Julia Buijs
  • KNF Award - beste afstudeerfilm
    HAUSFRAU
    - Alanis Neva Bani (Willem de Kooning Academie)
  • VPRO Documentaireprijs - beste afstudeerfilm
    I didn’t get into Berghain but I did meet Vica
    - Evan Frijters (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • Cam-A-Lot & Filmmore Live Film Pitch - meest belovend live gepitcht project
    BESS
    - Juliette van Ardenne
  • NAPA Award - producent met de meest innovatieve toekomstvisie van het afgelopen jaar
    Naomi Wills
20250929 Utrecht Talent Awards Ceremonie Ramon Mangold

Filmblok: Winnaars studenten- en debuutcompetitie

Ben jij benieuwd naar de makers van de toekomst? In dit filmblok zie je de winnende films van de NFF Debuut- en Studentencompetitie 2025 op het grote witte doek!

Wildcards Filmfonds

Behalve de juryprijzen zijn er vanuit het Filmfonds zeven Wildcards uitgereikt aan pas afgestudeerde filmmakers die hun eindexamenfilm naar het Fonds hebben ingestuurd. Klik hier voor de juryrapporten.

Filmfonds Wildcard LAB (Digitale Cultuurproductie)
Young-Ju Yoo - When Yin Meets Yang (Willem de Kooning Academie)

Filmfonds Wildcards Animatie
Livia May - Dad Said (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
Tim Smink - Closing Hour (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)

Filmfonds Wildcards Documentaire
Mipham Chhowing - De gitaar van mijn vader / The Feeling of Emptiness (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
Sammy Shefa Idris - Vaders zijn ook zonen (Nederlandse Filmacademie)

Filmfonds Wildcards Fictie
Dijk Booy - De jongenskamer (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht
Kris van Melle - Zie, zo (Gerrit Rietveld Academie)

ga terug