Ga naar inhoud
Dance_out_of_pattern_5.jpg

NFF Fellows: Luna Maurer

In Dance Out of Pattern (DOOP) onderzoekt Luna Maurer de relatie tussen mens, dans en kunstmatige intelligentie. We zien AI vaak als een hulpmiddel dat menselijke taken overneemt, maar Maurer gebruikt deze technologie juist als creatieve samenwerkingspartner. Met DOOP onderzoekt ze of digitale technologie haar tot ongebruikelijke en andere manieren van bewegen kan uitdagen, en daarmee andere verhalen kan vertellen.
De machine is nu haar co-choreograaf en improvisatiepartner: het krijgt van haar een prompt, een karakterbeschrijving of opdracht, om van daaruit een wisselwerking tot stand te brengen. Op de dansvloer balanceert Maurer vervolgens tussen luisteren, reageren en improviseren. Het onderzoek draait voor Maurer niet om de vraag of AI slimmer is dan de mens, maar om wat mogelijk is in de ontmoeting tussen een lichaam en een machine zonder lichaam – juist in de frictie ontstaan mooie dingen: nieuwe bewegingen, verhalen en manieren van denken. 

Dance Out of Pattern laat zien dat technologie niet alleen processen kan versnellen, maar ook ruimte kan creëren voor verbeelding, twijfel en creativiteit. Maurer gebruikt haar eigen lichaam als onderzoeksinstrument en laat zien dat de betekenis van AI niet ligt in perfectie of controle, maar in de onverwachte interactie tussen mens en machine. Daarmee nodigt Dance Out of Pattern uit om opnieuw na te denken over wat ons menselijk maakt.

Wil je meer te weten komen over dit project? Bezoek dan de website van Dance Out of Pattern.

Programma

Sla programma over

NFF Fellows: Luna Maurer

Bibliotheek Neude Storyspace 11
Zaalprogramma
12 uur
vpv2v569vplkd24u5s0mp.png
Storyspace Doorlopend Programma

Stills