Ga naar inhoud
Educatie

Schoolfilm van de maand: Johnny Bakru

In de Schoolfilm van deze maand keren Joey en zijn broertje Ricardo na twee jaar terug naar hun moeder, Daphne. Haar emotionele problemen maken de complexe familiedynamiek pijnlijk zichtbaar. Een aangrijpend waargebeurd verhaal, prachtig verteld in een krachtig coming-of-age-drama.

Maak gebruik van de bijbehorende les waarin jouw leerlingen leren wat de kinderrechten zijn aan de hand van fragmenten uit de film.

  • Film en les zijn geschikt voor klas 4, 5 en 6 van het vo en voor niveau 3 en 4 van het mbo.
Over de film schoolfilm

Over de film

De tienjarige Rose ontdekt dat de volkszanger Johnny Ster geen ster is, maar een bakru. Terwijl haar moeder hopeloos verliefd wordt op Johnny, moet Rose alles op alles zetten om haar te beschermen tegen zijn betovering.

600 400 max over de les Johnny

Over de les

In deze les bespreek je met je leerlingen of Johnny Ster echt een bakru is. Vervolgens praat je met hen over verliefdheid en emoties: wat voel je en wat doe je als je verliefd bent? Laat ze dit uitbeelden in een acteeropdracht. Perfect voor groep 3 t/m 5 en in te zetten tijdens de Week van de Lentekriebels (31 maart tot 4 april 2025).

Schoolfilm van de Maand

Elke maand presenteren we in samenwerking met Netwerk Filmeducatie, Schooltv en NPO Start de Schoolfilm van de Maand, afwisselend voor po en vo. Altijd met een nieuwe gratis les en een link naar de film om meteen met je klas te kijken.

Soundos El Ahmadi tijdens het Gouden Kalveren Gala

Educatie Nieuwsbrief

Schrijf je nu in voor onze educatienieuwsbrief

Schoolfilm van de MaandEducatie
ga terug