Ga naar inhoud
Nu kijken

Dag van de Korte Film 2024

Op zaterdag 21 december is het de kortste dag van het jaar. Het uitgelezen moment om korte film in de spotlight te zetten. Korte film is spannend, veelzijdig en hét medium waarmee jong filmtalent zich als eerste aandient. Op de kortste dag, in 2014 omgedoopt tot de Dag van de Korte Film, trakteren Eye Filmmuseum, het Nederlands Film Festival (NFF) en Go Short bioscoopbezoekers daarom op de beste korte films van eigen bodem. Voor kinderen vanaf vier jaar is er een speciaal filmprogramma met de mooiste korte animatiefilms uit Europa. De films zijn te zien in 24 bioscopen en online op Picl.

Filmprogramma

Marleen Still 1

Marleen

Regie: Jop Leuven

Lena zit in groepstherapie, waarin ze vertelt over drie bepalende relaties: die met haar vader, met haar eerste vriendje en met Marleen, een collega met wie ze voor het eerst buiten werk heeft afgesproken. Het is Marleens onverwachts open blik die maakt dat Lena anders naar zichzelf wil gaan kijken.

Laura Bakker is winnaar van het Gouden Kalf voor Beste Hoofdrol Korte Film.

Still City of Poets

City of Poets

Regie: Sara Rajaei

In een kleine, semi-utopische stad zijn alle straten vernoemd naar dichters. Wanneer de oorlog begint, ontstaan er nieuwe wijken om de vluchtelingen op te vangen. Al snel raken de burgers verdwaald tussen de herinneringen van de vergeten dichters.

City of Poets had zijn wereldpremière op de Berlinale en is winnaar van het Gouden Kalf voor Beste Korte Documentaire.

MOUSTACHE 1 121 1 57

Moustache

Regie: Idriss Nabil

Wanneer Dalou (11) geconfronteerd wordt met de afwezigheid van zijn vader, besluit hij met zijn beste vriendin Coco (12) op zoek te gaan naar een ‘vervanger’. Maar als de zoektocht zwaarder blijkt dan verwacht, wordt hun vriendschap stevig op de proef gesteld.

Skroll Still image 3

Skroll

Regie: Marten Visser

Mensen en een soort kabouters hebben, in hun geanimeerde dimensie, video's op sociale mediaplatforms geplaatst. Deze film is een korte compilatie van deze clips.

Januari 5

Januari

Regie: Jetske Lieber

Voor de twintiger Willem begint Januari met een flinke dosis liefdesverdriet. Hij wordt geconfronteerd met de vraag: wie ben ik nog, zonder mijn ex? Zichzelf terugzoekend, worstelt Willem zich door kringverjaardagen, donkere dansvloeren & klimaat-actietrainingen. Als een kameleon gaat hij door het leven, totdat Willem zijn eigen kleur moet aannemen.

Jetske Lieber is winnaar van de KNF Award voor Beste Afstudeerproductie.

Welk filmtheater bezoek jij op 21 december?

Smortlybacks2

Kinderprogramma

Met een speciaal filmprogramma trakteren we kinderen vanaf vier jaar op de beste korte films uit Europa. Gekke wezens en vreemde beesten in alle vormen en maten zie je in deze films!

Bekijk de Dag van de Korte Film ook online!

Dag van de Korte FilmNieuwsSpecials
ga terug