Ga naar inhoud
Stills

Een meubel om in te wonen

Regie: Lex Reitsma
Meubelmaker en architect Gerrit Rietveld bouwde niet voor de eeuwigheid. Toch bestaat zijn iconische, samen met zijn geliefde Truus Schröder ontworpen Rietveld Schröderhuis in 2024 precies een eeuw. Een onderzoekende documentaire over Rietvelds inspiratiebronnen, vanuit diverse perspectieven.
Het eerste huis dat Gerrit Rietveld in 1924, voor en samen met zijn geliefde Truus Schröder ontwierp, was een experiment. Hoewel Rietveld vond dat zijn huizen na maximaal een halve eeuw afgebroken moesten worden, werd dit iconische pand juist grondig gerestaureerd. Deze documentaire toont ook andere, door Rietveld ontworpen huizen die nog altijd gekoesterd worden. De film verkent Rietvelds werk vanuit het perspectief van huidige eigenaren, Rietvelds naasten en een audio-interview dat Rietvelds creatieve partner Truus in 1982 over hem gaf.

Credits

Producent
Coproducent
Scenario
Sound Design
Set geluid
Geluidsnabewerking
Poster
Titel: Een meubel om in te wonen
Jaar: 2024
Duur : 53 minuten
Soort: Korte Documentaire
Editie: NFF 2024

NFF Archief

Informatie over deze film, televisie- of interactieve productie bevindt zich in het NFF Archief. In het NFF Archief staat informatie over producties die in de afgelopen festivaledities vertoond zijn. Het NFF beschikt niet over dit materiaal, daarover kun je contact opnemen met de producent, distributeur of omroep. Oudere films zijn soms ook terug te vinden bij Eye Filmmuseum of bij het Nederlands Instituut voor Beeld & Geluid.

Stills