Ga naar inhoud
20250927_stadsschouwburg_NFF25_camera en production design_BasvanHattum_289.jpg

NFF Focustalk: Oog in oog

Hoe versterken een Director of Photography en een acteur elkaar? Wat weten deze twee vakgebieden eigenlijk van elkaar, en hoe komen ze samen tot de beste manier om een verhaal te vertellen? In deze NFF Focustalk gaan filmmaker Brigit Hillenius en actrice Malou Gorter hierover in gesprek met DoP Coen Stroeve NSC (Downtown), en acteurs Abke Haring en Thor Braun.
In samenwerking met Netherlands Society of Cinematographers (NSC) en ACT Acteursbelangen organiseert het NFF een verdiepende talk over de samenwerking tussen twee ambachten die elkaar nodig hebben, maar zelden hardop met elkaar in gesprek gaan: acteur en camera. Hoe kunnen een Director of Photography en een acteur elkaar versterken? Wat weten ze van elkaars vak? En hoe komen ze, ieder vanuit hun eigen discipline, tot dezelfde manier om een verhaal te vertellen?

Aan de hand van fragmenten uit eigen werk wordt de werkwijze van deze visuele dans uitgelicht: hoe zit de wisselwerking in elkaar, en hoe zie je dat terug in het eindresultaat? Ook wordt er uitgezoomd: is er in Nederland voldoende kennis van elkaars methodiek? Begrijpt een acteur wat een DoP doet, en andersom? Is er genoeg ruimte om te experimenteren en te repeteren, hoe wordt die ruimte bevochten, en wat is daarvoor nodig? Dat bespreken wij tijdens deze NFF Focustalk.  

De sprekers worden nader bekendgemaakt. In samenwerking met Netherlands Society of Cinematographers (NSC) en ACT Acteursbelangen. 

Voertaal: Nederlands 
Sprekers:
- Coen Stroeve NSC
- Abke Haring
- Thor Braun
- Malou Gorter
Moderator: Brigit Hillenius

Programma

Sla programma over

NFF Focustalk: Oog in oog

Za 26 sept 14:45 - 16:30, Stadsschouwburg - Blauwe Zaal
Over de visuele dialoog tussen regie, camera en spel
1 uur, 45 minuten