Ga naar inhoud
Het mag niet maar moet wel.jpg

NFF Focustalk: Het mag niet, maar het moet wel

Er zijn verhalen die je eigenlijk niet kunt vertellen: over plekken waar geen camera mag komen, over mensen die niet terug kunnen naar het land waar hun verhaal zich afspeelt, over onderwerpen die instanties liever verborgen houden. Toch worden ze verteld. Juist omdat ze verteld moeten worden.
Samen met Beeld & Geluid presenteert het NFF een screening van Eyes of the Machine, gevolgd door een nagesprek met regisseur Daya Cahen. De film vertelt zorgvuldig het verhaal van Kalbinur Sidik en toont hoe het Chinese regime Oeigoeren in Oost-Turkestan (Xinjiang) vervolgt, op plekken waar fysieke toegang vrijwel onmogelijk is.

Daya vertelt over de stappen die zijn gezet om dit verontrustende verhaal toch naar een groot publiek te brengen. Deels met bestaand materiaal uit allerlei bronnen brengt ze de mechanismes van propaganda en machinale surveillance in beeld.  

In samenwerking met Beeld & Geluid. 

Voertaal: Nederlands 
Spreker: Daya Cahen

Programma

Sla programma over

NFF Focustalk: Het mag niet, maar het moet wel

Di 29 sept 14:30 - 16:56, Stadsschouwburg - Blauwe Zaal
Pauze
10 minuten
Nagesprek
1 uur

Credits

Sla credits over
Producent
Uitvoerend Producent
Scenario
Camera
Montage
Sound Design
Geluidsmixage
Geluidsnabewerking

Stills