Selectie 2020 Gouden Kalveren

Hier vind je het volledige overzicht van de selectie van lange documentaires, korte documentaires, interactive producties, korte films, speelfilms en televisiedrama’s die meedingen in de Gouden Kalf Competitie 2020. Uit de selectie van kanshebbers in deze categorieën worden tijdens het NFF op maandag 28 september de nominaties voor de Gouden Kalveren bekendgemaakt. De toonaangevende filmprijzen worden op 2 oktober uitgereikt tijdens het Grolsch Gouden Kalveren Gala. Alle geselecteerde films zijn online of op locatie te zien tijdens het Nederlands Film Festival 2020, van vrijdag 25 september t/m zaterdag 3 oktober.

 

Selectie Gouden Kalf Competitie (alfabetische volgorde):

Speelfilm
  • 100% Coco New York – Ruud Schuurman
  • April, May en June – Will Koopman
  • De beentjes van Sint-Hildegard – Johan Nijenhuis
  • De belofte van Pisa – Norbert ter Hall
  • De brief voor Sinterklaas – Lucio Messercola
  • Buiten is het feest – Jelle Nesna
  • Buladó – Eché Janga
  • Bumperkleef – Lodewijk Crijns
  • De club van lelijke kinderen – Jonathan Elbers
  • Engel – Dennis Bots
  • Goud – Rogier Hesp
  • Huisvrouwen bestaan niet 2 – Aniëlle Webster
  • Instinct – Halina Reijn
  • Kala azar – Janis Rafa
  • Kapsalon Romy – Mischa Kamp
  • Kruimeltje en de strijd om de goudmijn – Diede in ’t Veld
  • De Liefhebbers – Anna van der Heide
  • Marionette – Elbert van Strien
  • Mees Kees in de wolken – Martijn Smits
  • Mi vida – Norbert ter Hall
  • Onze jongens in Miami – Johan Nijenhuis
  • Paradise Drifters – Mees Peijnenburg
  • Penoza, the Final Chapter – Diederik van Rooijen
  • De piraten van hiernaast – Pim van Hoeve
  • Porselein – Jenneke Boeijink
  • Project Gio – Bas van Teylingen
  • Rundfunk: Jachterwachter – Rob Lücker
  • La última primavera – Isabel Lamberti
  • De Vogelwachter – Threes Anna
  • Wat Is Dan Liefde – Aniëlle Webster
  • Wiren – Ivan Tai-Apin
Televisiedrama
  • ANNE+ 2 – Valerie Bisscheroux
  • Boy Meets Gun – Joost van Hezik
  • Dropje – Meikeminne Clinckspoor, Lilian Sijbesma & Maarten van Voornveld
  • Het geheime dagboek van Hendrik Groen 2 – Tim Oliehoek
  • Hollands Hoop 3 – Dana Nechushtan
  • I.M. – Michiel van Erp
  • Lieve mama – Jelle de Jonge
  • Magic Mountains – Urszula Antoniak
  • Mocro Maffia 2 – Mustafa Duygulu & Victor D. Ponten
  • Papadag 2 – Beer ten Kate & Janice Pierre
  • Red Light – Wouter Bouvijn & Anke Blondé
  • De regels van Floor 3 – Maurice Trouwborst & Jamille van Wijngaarden
  • TreurTeeVee 2 – Joost van Hezik
  • Vampieren in de nacht – Diederik van Rooijen
  • Vliegende Hollanders – Joram Lürsen
  • Vos en Haas – Mascha Halberstad & Tom van Gestel
Lange Documentaire
  • Afrikaanse bruidRoy Dames en Jos Driessen
  • Allen Tegen AllenLuuk Bouwman
  • Angels on Diamond StreetPetr Lom
  • Behind the BloodLoretta van der Horst
  • De Dick Maas methodeJeffrey De Vore (première)
  • Drama GirlVincent Boy Kars
  • In de armen van MorpheusMarc Schmidt
  • KeeperJohan Kramer
  • King of the CruiseSophie Dros
  • Lamentations of JudasBoris Gerrets
  • Leonie, actrice en spionneAnnette Apon
  • Het leven is droomVanesa Abajo Pérez (première)
  • Mister Soul – A Story About Donny HathawayDavid Kleijwegt
  • Portret van een mislukt schrijverJoris Koptod Nioky (première)
  • Prison for ProfitFemke van Velzen en Ilse van Velzen
  • Mijn RembrandtOeke Hoogendijk
  • RK Veulpoepers BV – De Hippies van BeekFrank van Osch en Joris Hendrix
  • RotjochiesMaasja Ooms
  • The Secret Room – A Journey into the Universe of Odin TeatretJanica Draisma
  • Museum Rob Scholte, tijdelijk geslotenRoy Dames (première)
  • Sidik en de panterReber Dosky
  • Stop Filming UsJoris Postema
  • Your Mum and DadKlaartje Quirijns
  • Ze noemen me BaboeSandra Beerends
Korte Documentaire
  • Artemis: het oneindige kwartetHester Overmars
  • CarrouselMarina Meijer
  • Displaced PiecesCatherine van Campen
  • Doma Kak DomaEefje Suijkerbuijk
  • Gerrit van Dijk – Ik tel mijn tekeningenEmma Westermann
  • Hollandse Meesters in de 21e eeuwMounira Al Solh – Hesdy Lonwijk
  • My Mother’s Last Days – and Some of her ClothesSusanne Helmer
  • Rusteloze zielen – scènes uit de tbsIngrid Kamerling
  • Short TripCassandra Offenberg
  • Show us Your SmileNicky Maas
  • Teledoc Campus – HONDSJosefien van Kooten
  • Teledoc Campus – PersonaeMaartje Bakers
  • Tot de dood ons scheidtNiels van Koevorden
  • Vieren wat kapot isDenise Janzee
  • WolkenzusjeSara Kolster
Korte Film
  • AsnachtJeroen Mourmans
  • BirdlandAshgan El-Hamus
  • Dirty TalksWander Theunis en Brandon Grötzinger
  • A Holiday From MourningZara Dwinger
  • House of SaltWillem Gerritsen
  • Landschap met twee eikenThomas Stokmans
  • Marlon BrandoVincent Tilanus
  • De Ontmoeting BosrandgelukPhilip Huff
  • Rituals We Wish We HadDouwe Dijkstra en Jules van Hulst
  • Sad BeautyArjan Brentjes
  • See MePatty Stenger
  • Shadow of ViolenceIbrahim Karatay
  • Ultrakort: Zangkom reduxMaurice de Bruijne
  • War Save MeJelmer Wristers
  • WatamulaKevin Osepa
Interactive
  • #VerlorenJongensZullenWinnen – Polina Medvedeva en Isaura Sanwirjatmo (Studio Isaura San)
  • Big Village – Beri Shalmashi en Lyangelo Vasquez (Kaliber Film)
  • Eden’s Adventures – Abner Preis (A. Preis)
  • Exodus – Jasper Rietman (Submarine Channel)
  • Inktzwart – Iris van der Meule (Iris van der Meule)
  • More Moiré² – Philip Vermeulen (Studio Philip Vermeulen)
  • Nerd_Funk: Phase 1 – Ali Eslami en Mamali Shafahi (ALLLESSS)
  • Weightless Bricks Act II: Collaboration – Paula Strunden en John Cruwys (Soft Bodies)
Reglementaanpassing

Vanwege COVID-19 zijn voor de 40e editie van het NFF de reglementen voor de competitie in 2020 aangepast. Producties waarvan na de première de release vanwege de coronamaatregelen is uitgesteld of voortijdig afgebroken, kunnen aan de competitie deelnemen​. Ook speelfilms en lange documentaires die op het NFF in première gaan kunnen meedingen naar de Gouden Kalveren 2020. Zo kunnen distributeurs, producenten en makers de uitbreng van een premièrefilm in de bioscopen combineren met de promotionele kracht van de Gouden Kalf Competitie.


Jury’s en Academy-systeem

Voor de Gouden Kalf Competitie Televisiedrama, Korte Film, Korte Documentaire en Interactive stelt de festivalorganisatie een jury aan om de nominaties en winnaars te bepalen. De nominaties en winnaars van de Gouden Kalveren in de categorieën speelfilm en lange documentaire in Nederland worden bepaald via een Academy-systeem dat is ontwikkeld samen met de Dutch Academy For Film (DAFF).