Winnaars

Forum van de Regisseurs

Forum van de Regisseurs Award
2016: FULL CONTACT - David Verbeek
2015: THOSE WHO FEEL THE FIRE BURNING - Morgan Knibbe 
NFF Debuut Competitie
 

Filmprijs van de Stad Utrecht
2016: DE LENGTE VAN LIEFDE - Anna Peeters
2015: DE ALCHEMISTEN -Jona Honer
2014: WATERLIJKEN - Nelleke Koop
2013: DAGBOEKEN VAN EEN OLIFANT -Janina Pigaht
2012: INTERZONE - GEDICHTEN VAN BART CHABOT - Jeroen S. Rozendaal
2011: WHEN THE WAR ENDS - Thijs Schreuder
2010: BUKOWSKI - Daan Bakker
2009: ROOS REBERGEN – “WEET IK NIET ZO GOED” - Bas Berkhout
2008: THE SEVEN OF DARAN - THE BATTLE OF PAREO ROCK - Lourens Blok
2007: THE BIRD CAN'T FLY - Threes Anna 
2006: DOODEIND - Erwin van den Eshof
2005: COMMUNEKIND - Maroesja Perizonius
2004: TWEE DROMEN - Arend Steenbergen 
2003: UNTERTAGE - Jiska Rickels
2002: WHEELS OF FORTUNE - Wilko Bello
2001: ÎLES FLOTTANTES - Nanouk Leopold
2000: ACHTER GESLOTEN OGEN - Duco Tellegen 
1999: SUZY Q - Martin Koolhoven
1998: LOLAMOVIOLA - VENUS - Dylan de Jong
1997: DAT U IN INTERESSANTE TIJDEN MOGE LEVEN - Fiona Tan
1996: DE ZILVEREN PIJL - Mart Dominicus 
1995: ZUSJE - Robert Jan Westdijk
1994: DE TUNNEL - Dee Andrea 
1993: HET IS EEN SCHONE DAG GEWEEST - Jos de Putter
1992: SIKI - Niek Koppen 
1991: DE TRANEN VAN MARIA MACHITA -Paul Ruven
1990: MAMA CALLE - Arjanne Laan
1989: IN KRAKENDE WELSTAND - Mijke de Jong
1988: BARBARA, FRANS, INEKE EN JIJ - Marcel Siegmund
1987: Jan de Vaal
1986: Jos Stelling
1985: Rijk de Gooyer
1984: Fons Rademakers
1983: Bert Haanstra
NFF Studenten Competitie

Tuschinski Award

2016: THE ORIGIN OF TROUBLE - Tessa Pope
2015: BROKER - David-Jan Bronsgeest
2014: ONNO DE ONWETENDE - Viktor van der Valk
2013: IK - Jona Honer
2012: MAGNESIUM - Sam de Jong
2011: ALS IK JOU NIET HAD - Anne-Marieke Graafmans
2010: MO - Eché Janga
2009: BINGO - Timur Ismailov
2008: GAANDEWEG - Margot Schaap
2007: PAPPA IS WEG...EN IK WILDE NOG WAT VRAGEN - Marijn Frank
2006: ZO IS DAT - Elizabeth Rocha Salgado
2005: EN NU IK - Wout Conijn
2004: OVER ROZEN - Remy van Heugten
2003: UNTERTAGE - Jiska Rickels
2002: GAATJES - Marco Knijnenburg
2001: DE LAATSTE DAG VAN ALFRED MAASSEN - David Lammers
2000: TINUS EN HENKIE - Jeroen Annokkée
1999: HET LEGE NEST - Jesse de Jong
1998: WEEKEND - Nanouk Leopold
1997: DAME MET HET WITTE HOEDJE - Aliona van der Horst
1996: LAP ROUGE - Lodewijk Crijns
1995: SNEEUWWITJE - Jelka Anhalt
1994: DJINN - Dana Nechushtan
1993: HORROR VACUI - Boris Pavel Conen
1992: MEMORIAS SIN BATALLAS Y OTROS MUERTOS - Nathalia Alonso Casale
1991: DE TRANEN VAN MARIA MACHITA - Paul Ruven
1990: DE FINALES - Joram Lürsen
1989: BIJLMERBLOEMEN - Christine Nevejan
1988: ZINDEREND - Paula van der Oest
1987: DEJA VU - Jorge Hoogland
1986: TWEE - Gert de Graaff
1985: WELADAM - Paolo Pistolesi

Dioraphte Award
2016: RECONSTRUCTING REALITY - Alice Wong
2015: ERKHII MERGEN, OR WHY THE MARMOT DOESN'T HAVE A THUMB - Thessa Meijer
2014: BLINDELINGS - Joanne van der Weg
2013: WHITE SOLDIER - Yair Moss
2012: OVER ZONEN en MAGNESIUM - Shady El-Hamus Dioraphte Stimuleringsprijs
2011: STAAT VAN ANGST - Nicky Maas
2010: KATHEM & CHRIS - Ruud LenssenNFF Student Award
2009: MESOPOTAMIË - Floris ParlevlietTalent & Pro Student Award
2008: ŠKODA - Rob Lücker
2007: LOS - Steven Wouterlood
2006: FAÇADE - Alain Friedrichs
2005: THE ORDER ELECTRUS - Floris Kaayk
2004: BLOX - Harm van Zon
2003: SILENTLY BROKEN - Paul SixtaKodak Students Award
2002: SCHIMMELPENNINCK - Daan Spruijt
2001: 10 SECONDEN - Harrie VerbeekAVP Student Award
2000: ZO LANG 'T DUURT - Claudia PalmenWarner Students Award
1999: DE SAMENZWERING DER ZINNEN EEN ALFABET- Jesse FaberCitroën Award
1998: LAATHETZWIJNZIJN & DECRESCENDO - Vincent Oudendijk Sens
1997: SOLITAIR - Daniël Nogueira
1996: DA SILVA - Miriam Kruishoop
1995: TOCHT NAAR HET EINDE VAN EEN REIS - Jan Pieter Tuinstra

Filmproducenten Nederland Award
2016: MIJN KLEINE GROTE BROER - Charlotte Spronk
2015: NACHTOORD - Thessa Beijer en Julia Rombout
2014: IF MAMA AIN’T HAPPY NOBODY’S HAPPY - Chris Stenger en Juul Op den Kamp
2013: COWBOYS JANKEN OOK - Layla Meijman
2012: DE CLUB VAN LELIJKE KINDEREN - Niek Teunissen, Wim Boven en Casper Eskes
2011: GEEN WEG TERUG en KLUIZENAAR - Guusje van Deuren
2010: MO en WINTERSLAAP IN LUKIMOR - Floor Houwink ten Cate en Jemima van der Tholen
2009: JACCO'S FILM - Constant van Panhuys en Derk-Jan Warrink

Interactive

NFF Digital Storytelling Competitie Award

2015: REFUGEE REPUBLIC - De Volkskrant/Submarine Channel
 
Dutch Game Awards
Best Student Game Design
2016: Heroes & Heretics – Tempest / NHTV 
2015: Vector Flight - Hat Games, Grafisch Lyceum Utrecht
Best Co-Production
2016: AH Dino’s – Little Chicken Game Company en &samhoud Media 
2015: E-Learning Sudan - TNO, War Child, Flavour, Ahfad University en UNICEF.
Best Technical Achievement Award
2016: AH Dino’s – Little Chicken Game Company en &samhoud Media 
2015: Beyond Sports - Gamedia,  Triple IT
Special Award
2016: Lieve Oma - Florian Veltman 
2015: Sunset - Tale of Tales.
Best Core Entertainment Game Award
2016: Renowned Explorers - Abbey Games
2015: Swords & Soldiers II - Ronimo Games.
Best Student Art Direction
2016: Rogues with Benefits – The Rogues / HKU 
2015: Lisa - Rubna Elzendaalcollege
Best Music & Audio Design award
2016: Old Spice Youland -  MediaMonks 
2015: Nuclear Throne - Vlambeer & Jukio Kallio & Joonas Turner.  
Best Applied Game Design
2016: Corpus VR – inMotionVR 
2015: Songs of Elstryn; Oath of the Gryphon - Friese Grendel Games, Roessingh en revalidatiecentrum Groot Klimmendaal  
Best Economic Achievement Award
2016: Rise of the Tomb Raider – Nixxes Software 
2015: Verdun - M2H & Blackmill Games
Best Casual Entertainment Game Award
2016: Sky Chasers - Lucky Kat Studios 
2015: Lines van Gamious
Best Student Technical Achievement Award
2016: Heroes & Heretics - Tempest / NHTV 
2015: Triskelion - NHTV 
Best Entertainment Game Design Award
2016: FRU - Through Games 
2015: Kick & Fennick -Jaywalkers Interactive.
Best Art Direction
2016: Beyond Eyes - tiger & squid 
2015: Guns, Gore & Cannoli - Crazy Monkey Studios
Best Serious Game
2016: Wijk & Water Battle - Grendel Games 
2015: Tovertafel - Monobanda Digital & Active Cues
Control Industry Award
2015: Verdun van M2H & Blackmill Games
YouTube Choice Award
2016: FRU – Through Games
Gamer.NL Award
2016: FRU – Through Games 

Pers & Jongeren

Toegekend door pers

Prijs van de Nederlandse Filmkritiek

2016: Ester Gould - A STRANGE LOVE AFFAIR WITH EGO
2015: Peter Hoogendoorn - TUSSEN 10 EN 12
2014: Mischa Kamp - JONGENS
2013: Diederick Koopal - DE MARATHON
2012: Boudewijn Koole - KAUWBOY
2011: Sarah Vos en Sander Snoep - CURAÇAO
2010: Harno Smitsman - SCHEMER
2009: Aliona van der Horst - BORIS RYZHY
2008: Eugenie Jansen - CALIMUCHO
2007: Mijke de Jong - TUSSENSTAND
2006: Heddy Honigmann - FOREVER
2005: Nanouk Leopold - GUERNSEY
2004: Albert ter Heerdt - SHOUF SHOUF HABIBI!
2003: André van der Hout - DE ARM VAN JEZUS
2002: Coco Schrijber - FIRST KILL
2001: Willem van de Sande Bakhuyzen - FAMILIE
2000: Erik de Bruyn - WILDE MOSSELS
1999: Rita Horst - DE DALTONS
1998: Heddy Honigmann - HET ONDERGRONDS ORKEST
1997: Frank Scheffer - oeuvre
1996: Alex van Warmerdam - DE JURK
1995: Heddy Honigmann - TOT ZIENS
1994: Theo van Gogh - 06
1993: Mijke de Jong - HARTVERSCHEUREND
1992: André van Duren - RICHTING ENGELAND
1991: Johan van der Keuken - FACE VALUE
1990: Rita Horst - ROMEO
1989: Ben Sombogaart - MIJN VADER WOONT IN RIO
1988: George Sluizer - SPOORLOOS
1987: Frans Weisz - HAVINCK
1986: Alex van Warmerdam: - ABEL
1985: Orlow Seunke - PERVOLA
1984: Jos Stelling - DE ILLUSIONIST
1983: Louis van Gasteren - HANS, HET LEVEN VOOR DE DOOD
1982: Orlow Seunke - DE SMAAK VAN WATER

Toegekend door jongeren

MovieZone NFF Award (voorheen MovieSquad Junior NFF Award)
2016: IF THE SUN EXPLODES - Hanna van Niekerk
2015: PRINS - Sam de Jong
2014: JONGENS - Mischa Kamp
2013: WOLF -Jim Taihuttu
2012: MY LIFE ON PLANET B - Iván López Núñez
2011: 170 HZ - Joost van Ginkel (MovieSquad NFF Award)
2011: HET GEHEIM - Joram Lürsen (MovieSquad Junior NFF Award)
2010: SCHEMER - Harno Smitsman (MovieSquad NFF Award)
2009: MIJN VADER IS EEN DETECTIVE - Will Wissink (MovieSquad Junior Award)
2008: SKIN - Hanro Smitsman (MovieSquad Award)
2008: KAPITEIN ROB EN HET GEHEIM VAN PROFESSOR LUPARDI - Hans Pos

(MovieSquad Junior Award)

2007: WAAR IS HET PAARD VAN SINTERKLAAS? - Mischa Kamp (MovieSquad Junior Award)
2007: BLIND - Tamar van den Dop (MovieSquad Award)
2006: ZOOP IN INDIA - Johan Nijenhuis (Movie Squad Junior Award)
2006: IK OMHELS JE MET DUIZEND ARMEN - Willem van de Sande Bakhuyzen (Movie Squad Award)
2005: HET PAARD VAN SINTERKLAAS – Mischa Kamp (Movie Squad Junior Award)2005: LEEF! - Willem van de Sande Bakhuyzen (Movie Squad Award)
2004: SIMON - Eddy Terstall (SAP jongeren award)
2003: VAN GOD LOS - Pieter Kuijpers
2002: MOONLIGHT - Paula van der Oest
2001: DRIFT - Michiel van Jaarsveld
2000: WILDE MOSSELS - Erik de Bruyn

Holland Film Meeting

Awards Co-Production Platform:
2016: TEHRAN, CITY OF LOVE - Ali Jaberansari
2016: THE RELIGION OF NIGHT WALKS - Nikola Nikola Le┼żaic
2015: APPLE OF MY EYE - Yaron Shani
2015: UNKNOWN FAMILY - Ron Termaat
2015: SUMMER 1993 - Carla Simón
2014: GAMEOVER - Olena Fetisova
2014: I WANT TO BE LIKE YOU - Konstantin Bojanov
2014: A SHINING FLAW - Erwin Olaf
2013: HEARTSTONE - Gudmundur Arnar Gudmundsson
2013: MONK - Ties Schenk
2012: EUROPE'S BORDERLAND - Jakob Preuss
2012: KESSELS - Erik de Bruyn
2012:  KNUCKLES' LAST TAPE - Jos de Putter 
2011: KORSO - Akseli Tuomivaara  
2011: METRO - Marcel Visbeen
2011: THOMAS AND THE BOOK OF EVERYTHING - Ineke Houtman
2011: WHISPERING CLOUDS - Meikeminne Clinckspoor 
2010: THE SKY ABOVE US - Marinus Groothof 
2009: ATLANTIC. - Jan-Willem van Ewijk 
2008: SHOCKING BLUE - Mark de Cloe
2007: MILO - Berend en Roel Boorsma 
2006: DOOD MEISJE - Elbert van Strien. Claudia Brandt 
2005: WHITE WOMEN - Reinier Selen, Edwin van Meurs, Melinda Jansen 
2004: POL & LOT - Maria Uitdehaag, Jacqueline de Goeij en Ruud van der Heyde 
2003: WHEN NIGHT FALLS - Ineke Houtman, Jan van der Zanden & Wilant Boekelman 
2002: CALIMUCHO - Eugenie Jansen & Stienette Bosklopper 

Awards Work-in-Progress Session:
2016: IN BLUE - Jaap van Heusden
2016: MORMAÇO - Marina Meliande,  
2015: A QUIET PASSION - Terence Davies
2015: UPSTREAM - Marion Hänsel
2014: DUST CLOTH - Ahu Öztürk
2014: PARADISE TRIPS - Raf Reyntjens
2013: EUROPE'S BORDERLAND - Jakob Preuss
2013: ATLANTIC. - Jan-Willem van Ewijk

NFF Festivalprijzen

NFF Publiekslieveling

2015: UNDER THE APPLE TREE - Erik van Schaaik (speelfilm)
2012: KAUWBOY - Boudewijn Koole (speelfilm)
2012: DE REGELS VAN MATTHIJS - Marc Schmidt (documentaire)
2012: BOER JANSEN - Arjan Wildschut (animatie)
2011: 170 HZ - Joost van Ginkel (speelfilm)
2011: KINDEREN VAN DE HONDSBERG IN 2011 - Roel van Dalen (documentaire)
2011: BLIK - Bastiaan Schravendeel (animatie)
Louis Hartlooper Prijs voor de Beste Filmpublicatie
2016: Patricia Pisters
2015: Ruud den Drijver
2014: Tjeu van den Berk en Marjeet Verbeek 
2013: Rob van Scheers & Paul Verhoeven
2013: Bor Beekman
2012: Gawie Keyser
2011: Eric Koch 
2010: Oliver Kerkdijk 
2009: Dana Linssen 
2008: André Waardenburg 
2007: Annemieke Hendriks 
2006: Dirk Lauwaert
2005: Joyce Roodnat 

 
 

Louis Hartlooper Prijs

 
 

Louis Hartlooper Prijs

 
 

Louis Hartlooper Prijs

 
 

Louis Hartlooper Prijs

Cinema.nl Afficheprijs
2015: PRINS door Sander Brouwer
2014: JONGENS door Susanne Keilhack
2013: DE NIEUWE WILDERNIS door Arent Jack
2012: L’AMOUR DES MOULES van Joost Hiensch en Susanne Keilhack (Shosho) 
2011: 170 HZ - Susanne Keilhack en Joost Hiensch (Shosho)
2010: ZONDER PARDON - Marc Koppen en Theo Maassen
2009: ANGST - Sander Plug
2008: DE MUZE - Silvia Vergeer (Studio Beige)
2007: ELLEN TEN DAMME: AS I WAS WONDERING WHERE THIS MIXED-UP LITTLE LIFE OF MINE WAS LEADING TO - Paul Postma
Skrien Afficheprijs
2006: DIEP - Brat Ljatifi
2005: 06/05 - Frank Kampes
2004: GRIMM - Alex van Warmerdam
2003: VAN GOD LOS- Gijs Kuijper
2002: MINOES - Michael van Randeraat
2001: ÎLES FLOTTANTES - Brat Ljatifi

Zilveren Krulstaart
2015: GLUCKAUF - Gustaaf Peek (speelfilm)
2015: HOLLANDS HOOP - Franky Ribbens (tv-serie)
2015: SPOTTERS - Don Duyns (korte film)
2014: WOLF - Jim Taihuttu (speelfilm)
2014: RAMSES - Marnie Blok (tv-serie)
2014: PONY PLACE - Thomas van der Ree (korte film)

48 Hour Film Project
2015: WELKOM - Pretty Fly 
2014: ALINE - Team AAP
2013: BLOKJE OM - Pollos
2012: BROERLOOS - ADJOKADAY
2011: PAGE 23 - Jeroen Houben
2010: ONDER WATER - Borderooi
2009: GEEN ZIN - Zin in een film 
2008: LONG WAY HOME - We killed Kennedy 
2007: SOUVENIR - Haasz.nl

48 Hour Music Video Project
2014: The Medics voor het nummer Prison

The Pitch
2016: PIZZAMONSTER - Kurt Platvoet
2015: FINAL REVIEW - Jonathan Herzberg 
2014: I DO, DO YOU? - Amanda Perino & Nataria Rajabi 
2013: AS THINGS GO - Silvia Martes 
2012: DAS WAD - Rob Lucker 

VNAP VFX Award
2016: PUBLIEKE WERKEN - Planet X FX
2015: SUNDAYS - Post Panic Pictures

NPS Prijs voor de Korte Film
Tijdens het Nederlands Filmfestival werd tot en met 2005 de NPS-prijs voor de Korte Film uitgereikt. Ieder jaar werden uit ruim honderd inzendingen tien scenario's geselecteerd voor de serie Kort! – een initiatief van de NPS met steun van de Nederlandse filmfondsen.
2005: DIALOOGOEFENING NO.1: STAD - Esther Rots
2004: ALLEEN - Mark de Cloe
2003: LA-BAS - Jean Counet
2002: BABYPHONED - Diederik van Rooijen
2001: FATHER & DAUGHTER - Michael Dudok de Wit
2000: HET - Simone van Dusseldorp
1999: ERWTJE OP AVONTUUR- Sylvia Holstijn
1998: GITANES - Mark de Cloe
1997: ELVIS LIVES! - Marcel Visbeen
NFF Online Competitie (NOFF)

NFF Online Competitie Fictie Prijs
2013: SORRY -Jeroen Houben
2012: De internetserie DE MEISJES VAN THIJS - Blackframe en Joris van den Berg
2011: DECEMBER - Andreas Pasvantis
2010: DE MUUR - Michiel Vaanhold
2009: THE RASH - Sebastiaan en Philip van Gils

NFF Online Competitie Animatie Prijs
2013: GRACHT - Joost de Jong
2012: DE JONGEN MET BEST WEL LANGE ARMEN - Erik Butter
2011: MAC ‘N’ CHEESE - Tom Hankins, Roy Nieterau, Gijs van Kooten en Guido Puijk

NFF Online Competitie UPC Innovatie Prijs
2013: CHAOS THEORY - Carl van Baelen
2012: KEEP ON STEPPING - Marjoleine Boonstra en Submarine   

NFF Online Competitie Publieksprijs
2013: PUTJESPLASSER - Peter Lub (KUDsite)  
2012: PAPEGAAI - Peter Lub (KUDsite)  
2011: INSTABIEL ZEI DE KAT - Peter Lub
2010: TOO FAR GONE - Wouter Prudon
2009: SIRENA - Laurens Neels
NOFF Holland Doc 24-Publieksprijs
2009: MY BRAHMA TRIAD - Anneke Weerts KPN
2008: HET MEISJE VAN HET TANKSTATION - Tobias Smeets en Merijn Scholte Albers 2007: MARZIPAN - Carolina Feix Tiscali
2006: JEF. - Maurice Trouwborst

NFF Online Competitie TAX Videoclip Prijs
2013: FIRESTARTER (Torre Florim) - Andres Fouché 
2012: WHERE THE SMOG IS TOO LOW (Saelors) - Amos Mulder
NOFF Videoclip Prijs
2011: DO BETTER (Bart Constant) - Mirka Duijn
NOFF MTV Videoclip Prijs
2010: TOO FAR GONE (Chef's Special) - Wouter Prudon

NFF Online Competitie Canon Documentaire Prijs
2013: THE STORY BEHIND PORTIA van Sven Akerboom
NFF Online Competitie Holland Doc 24 Documentaire Prijs
2012: CANVAS - Chiel Aldershoff en Ben de Loenen
2011: GAAF ZIJN - Nanno Jiskoot
2010: HANDS - Risk Hazekamp
2009: MACHINE VAN DE NACHT - Anna van ’t Hek, Susie Oosting en Toon Westra

NOFF-Juryprijs  
KPN NOFF-Juryprijs
2008: NOTEBOEK - Evelien Lohbeck
2007: CASIMIRATION - Iris Piers Tiscali
NOFF-Juryprijs
2006: THE WASHING MACHINE - Douwe Dijkstra