Nominaties TV-beelden 2017

 

Vandaag zijn de nominaties voor de TV-Beelden 2017 bekendgemaakt, de Nederlandse televisievakprijzen waarmee makers en bedenkers uit de industrie elkaar jaarlijks eren voor hun werk. Onder de genomineerden zien we onder meer One Night Stand - HORIZON, de film van Giancarlo Sánchez die op NFF 2016 het Gouden Kalf voor Beste Televisiedrama won. De TV-Beelden worden op 28 maart uitgereikt. 

Linda de Mol krijgt dit jaar de Beeld en Geluid Oeuvre Award uitgereikt tijdens het tv-beelden-gala. De oeuvreprijs wordt jaarlijks toegekend aan een man of vrouw die van bijzondere betekenis is (geweest) voor het Nederlandse televisielandschap. “De jury heeft bepaald dat haar invloed op de Nederlandse televisie van zodanige omvang is, dat de prijs nu een zeer terechte markering en erkenning van haar betekenis voor dit medium is, hoewel haar oeuvre – zoals ze dat zelf overigens óók aangeeft – verre van af is. Linda de Mol zal blijven vernieuwen en nog geruime tijd haar stempel op de Nederlandse televisie blijven drukken. En dat is maar goed ook.”

Beeld en Geluid Oeuvre award
Linda de Mol

Beste nieuwe format
Het Geheim van de Meester (PosVideo, AVROTROS)
Het Instituut (BlazHoffski, BNN/NTR)
The Amsterdam Project (Kalemami, RTL 4)

Beste amusement
Geer & Goor: Zoeken Een Hobby! (Talpa, RTL 4)
MINDF*CK (OVP, AVROTROS)
Zondag met Lubach (Human Factor, VPRO)

Beste grote showprogramma
All You Need Is Love (Endemol Shine, RTL 4)
Dance Dance Dance (Talpa, RTL 4)
The Roast of Gordon (MasMedia, Comedy Central)

Beste reality
Ik Vertrek (Simpel Media, AVROTROS)
The Amsterdam Project (Kalemami, RTL 4)
The Island (Endemol Shine Nederland, Net5)

Beste factual
Break Free (Skyhigh TV, BNN)
De Laatste Downer (EO)
De Verenigde Staten van Eva (KRO-NCRV)

Beste actuele programma
5 Jaar Later (TVBV, NTR)
Floortje terug naar Syrië (BNN-VARA / Dessing Productions, VARA)
Zondag met Lubach (Human Factor, VPRO)

Beste reportage en documentaire(programma)
2Doc: De Moskeemannetjes (BNN-VARA / Episode One, VARA)
Langs de oevers van de Yangtze (De Haaien, VPRO)
Schuldig (Human)

Beste jeugdprogramma
Alleen op de wereld (Lemming Film, VPRO)
Nederland in 2050 (EO)
Welkom in de jaren 60 (NTR)

Beste presentator
Chantal Janzen
Eva Jinek
Matthijs van Nieuwkerk

Beste dramaserie
A’dam – E.V.A. (NTR / VARA / VPRO)
Als de dijken breken (Joco Media / Menuet, EO)
Vechtershart (Endemol Shine, BNN)

Beste regie voor een dramaserie
Norbert ter Hall, A’dam – E.V.A. (NTR / VARA / VPRO)
Tim Oliehoek, Moordvrouw (Endemol Shine, RTL 4)
S. Wouterlood & M. Rogaar, Alleen op de wereld (Lemming Film, VPRO)

Beste script voor een dramaserie
Robert Alberdingk Thijm, A’dam – E.V.A. (NTR / VARA / VPRO)
Pieter Bart Korthuis, Vechtershart (Endemol Shine, BNN)
Dirk van Pelt, TOON (NewBe, KPN Presenteert)

Beste tv-film en korte serie
De Grote Zwaen (CTM Pictures, BNN)
De Zaak Menten (NL Film, Omroep MAX)
One Night Stand – Horizon (BALDR Film, NTR / VARA / VPRO)

Beste hoofdrol
Guy Clemens, De Zaak Menten (NL Film, Omroep MAX)
Susan Radder, One Night Stand – Horizon (BALDR Film, NTR / VARA / VPRO)
Gijs Scholten van Aschat, Als de dijken breken (Joco Media / Menuet, EO)

Beste bijrol
Tijn Docter, One Night Stand – Horizon (BALDR Film, NTR / VARA / VPRO)
Frank Lammers, Icarus – De Wetenschapper (Pupkin, NTR)
Gijs Naber, ENG – Mister Coconut (Pupkin, VPRO)

Beste app
Iris (KRO-NCRV)
The Voice of Holland (Talpa, RTL 4)
Vlucht HS13 (KRO-NCRV)

Beste online video
#BOOS (BNN, YouTube)
Legends of Gaming (Endemol Shine, YouTube)
Vol Gas met Joey (Tuvalu Media, YouTube)

Beste branded content concept
Centraal Medisch Centrum i.s.m. VriendenLoterij (Talpa, RTL 4)
Goede Tijden, Slechte Tijden i.s.m. WE Fashion (Endemol Shine, RTL 4)
Legends of Gaming i.s.m. KPN (Endemol Shine, YouTube)