zo 08 dec 2019

Winnaars van de 23ste European Film Awards

De meer dan 3600 leden van de European Film Academy – filmmakers uit heel Europa – hebben ook dit jaar hun stem uitgebracht voor de European Film Awards. Op zaterdag 7 december zijn in Berlijn de diverse prijzen uitgereikt.

Ook Nederlandse producenten Bruno Felix en Femke Wolting gingen naar huis met een European Animated Feature Film award, voor de Spaans-Nederlandse animatiefilm BUÑUEL EN EL LABERINTO DE LAS TORTUGAS.


Alle winnaars van de European Film Awards 2019:

European Film 2019
THE FAVOURITE
Verenigd Koninkrijk, Ierland

  • Regie: Yorgos Lanthimos
  • Scenario: Deborah Davis & Tony McNamara
  • Productie: Ceci Dempsey, Ed Guiney, Lee Magiday & Yorgos Lanthimos

European Comedy 2019
THE FAVOURITE
Verenigd Koninkrijk, Ierland

  • Regie: Yorgos Lanthimos
  • Scenario: Deborah Davis & Tony McNamara
  • Productie: Ceci Dempsey, Ed Guiney, Lee Magiday & Yorgos Lanthimos

European Discovery 2019 – Prix FIPRESCI
LES MISÉRABLES
Frankrijk

  • Regie: Lady Ly
  • Scenario: Ly, Giordano Gederlini & Alexis Manenti
  • Productie: Christophe Barral & Toufik Ayadi

Europoan Documentary 2019
FOR SAMA
Verenigd Koninkrijk, VS

  • Regie: Waad al-Kateab & Edward Watts
  • Productie: Waad al-Kateab

European Animated Feature Film 2019
BUÑUEL EN EL LABERINTO DE LAS TORTUGAS (BUÑUEL IN THE LABYRINTH OF THE TURTLES)
Spanje, Nederland

  • Regie: Salvador Simó
  • Scenario: Eligio Montero & Salvador Simó
  • Productie: Manuel Cristobal, José Fernández de Vega, Bruno Felix & Femke Wolting
  • Animatie: Manolo Galiana

European Short Film 2019
CADOUL DE CRĂCIUN (THE CHRISTMAS GIFT )
Roemenië, Spanje

  • Scenario en regie: Bogdan Mureşanu
  • Productie: Bogdan Mureşanu, Vistor Dumitrovici & Eduardo M Escribano Solera

European Director 2019
Yorgos Lanthimos voor THE FAVOURITE

European Actress 2019
Olivia Colman in THE FAVOURITE

European Actor 2019
Antonio Banderas in DOLOR Y GLORIA (PAIN AND GLORY)

European Screenwriter 2019
Céline Sciamma voor PORTRAIT DE LA JEUNE FILLE EN FEU

European Cinematography 2019
Robbie Ryan voor THE FAVOURITE

European Editing 2019
Yorgos Mavropsaridis voor THE FAVOURITE

European Production Design 2019
Antxon Gómez voor DOLOR Y GLORIA (PAIN AND GLORY)

European Costume Design 2019
Sandy Powell voor THE FAVOURITE

European Hair & Make-up 2019
Nadia Stacey voor THE FAVOURITE

European Original Score 2019
John Gürtler voor SYSTEM CRASHER

European Sound 2019
Eduardo Esquide, Nacho Royo-Villanova & Laurent Chassaigne voor A TWELVE-YEAR NIGHT

European Special Effects 2019
Martin Ziebell, Sebastian Kaltmeyer, Néha Hirve, Jesper Brodersen & Torgeir Busch voor ABOUT ENDLESSNESS

European Film Academy Lifetime Achievement Award
Werner Herzog

European Achievement in World Cinema Award
Juliette Binoche

European Achievement in Fiction Series Award
BABYLON BERLIN

European Co-Production Award – Prix EURIMAGES 2019
Ankica Jurić Tilić

People’s Choice Award 2019 for Best European Film
ZIMNA WOJNA (COLD WAR)
Polen, Verenigd Koninkrijk, Frankrijk

  • Regie: Paweł Pawlikowski

Buñuel en el Laberinto de las Tortugas