NFF Studentencompetitie

Het NFF is voor veel eindexamenstudenten van audiovisuele opleidingen de eerste gelegenheid waarop ze hun productie aan een groot publiek kunnen presenteren. Jaarlijks vertoont het festival een keuze uit eindexamenproducties van de film- en kunstacademies.

Tijdens de uitreiking van de NFF Talent Awards op maandag 30 september 2019 wordt bekendgemaakt welke afstudeerprojecten en afstudeerders de winnaars zijn van de onderstaande prijzen:

  • De Pathé Tuschinski Award voor de beste afstudeerproductie van het afgelopen jaar (€5.000, beschikbaar gesteld door Pathé Theatres BV).
  • De Filmproducenten Nederland Award voor de producent met de meest innovatieve toekomstvisie van het afgelopen jaar (€5.000, beschikbaar gesteld door de Filmproducenten Nederland).
  • De Fentener van Vlissingen Fonds Award voor een opvallende prestatie van een crewlid. De Fentener van Vlissingen Fonds Award bestaat uit een geldbedrag van €7.500, beschikbaar gesteld door het Fentener van Vlissingen Fonds.

Winnaars Pathé Tuschinski Award

2019: MAY DIVORCE BE WITH YOU – Irene Lagendijk (AKV | St. Joost)
2018: WOGNUM – Tim Bary (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2017: HOW TO UNINSTALL LIFE – Noah Suhartono (Willem de Kooning Academie)
2016: THE ORIGIN OF TROUBLE – Tessa Pope (Nederlandse Filmacademie)
2015: BROKER – David-Jan Bronsgeest (Nederlandse Filmacademie)
2014: ONNO DE ONWETENDE – Viktor van der Valk (Nederlandse Filmacademie)
2013: IK – Jona Honer (Nederlandse Filmacademie)
2012: MAGNESIUM – Sam de Jong (Nederlandse Filmacademie)
2011: ALS IK JOU NIET HAD – Anne-Marieke Graafmans (Nederlandse Filmacademie)
2010: MO – Eché Janga (Nederlandse Filmacademie)
2009: BINGO – Timur Ismailov (Nederlandse Filmacademie)
2008: GAANDEWEG – Margot Schaap (Nederlandse Filmacademie)
2007: PAPPA IS WEG…EN IK WILDE NOG WAT VRAGEN – Marijn Frank (Nederlandse Filmacademie)
2006: ZO IS DAT – Elizabeth Rocha Salgado (Nederlandse Filmacademie)
2005: EN NU IK – Wout Conijn (Nederlandse Filmacademie)
2004: OVER ROZEN – Remy van Heugten (Nederlandse Filmacademie)
2003: UNTERTAGE – Jiska Rickels (Nederlandse Filmacademie)
2002: GAATJES – Marco Knijnenburg (Nederlandse Filmacademie)
2001: DE LAATSTE DAG VAN ALFRED MAASSEN – David Lammers (Nederlandse Filmacademie)
2000: TINUS EN HENKIE – Jeroen Annokkée (Nederlandse Filmacademie)
1999: HET LEGE NEST – Jesse de Jong (Nederlandse Filmacademie)
1998: WEEKEND – Nanouk Leopold (Nederlandse Filmacademie)
1997: DAME MET HET WITTE HOEDJE – Aliona van der Horst (Nederlandse Filmacademie)
1996: LAP ROUGE – Lodewijk Crijns (Nederlandse Filmacademie)
1995: SNEEUWWITJE – Jelka Anhalt (Nederlandse Filmacademie)
1994: DJINN – Dana Nechushtan (Nederlandse Filmacademie)
1993: HORROR VACUI – Boris Paval Conen (Nederlandse Filmacademie)
1992: MEMORIAS SIN BATALLAS Y OTROS MUERTOS – Nathalia Alonso Casale (Nederlandse Filmacademie)
1991: DE TRANEN VAN MARIA MACHITA – Paul Ruven (Nederlandse Filmacademie)
1990: DE FINALES – Joram Lürsen (Nederlandse Filmacademie)
1989: BIJLMERBLOEMEN – Christine Nevejan (Nederlandse Filmacademie)
1988: ZINDEREND – Paula van der Oest (Nederlandse Filmacademie)
1987: DEJA VU – Jorge Hoogland (Nederlandse Filmacademie)
1986: TWEE – Gert de Graaff (Nederlandse Filmacademie)
1985: WELADAM – Paolo Pistolesi (Nederlandse Filmacademie)

Winnaars Filmproducenten Nederland Award

2019: Tessel Jonkers – ALS JE LATER GROOT BENT en PORFOTTO (Nederlandse Filmacademie)
2018: RELENTLESS, ELAYNE & MR GRIN, SPEEDY THE TURTLE en MYSTERY DELIVERY – Coen Balkestein (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2017: SIRENE – Maxime Rozestraten (Nederlandse Filmacademie)
2016: MIJN KLEINE GROTE BROER – Charlotte Spronk (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2015: NACHTOORD – Tessa Beijer en Julia Rombout (Nederlandse Filmacademie)
2014: IF MAMA AIN’T HAPPY NOBODY’S HAPPY – Chris Stenger en Juul Op den Kamp (Nederlandse Filmacademie)
2013: COWBOYS JANKEN OOK – Layla Meijman (Nederlandse Filmacademie)
2012: DE CLUB VAN LELIJKE KINDEREN – Niek Teunissen, Wim Boven en Casper Eskes (Nederlandse Filmacademie)
2011: GEEN WEG TERUG en KLUIZENAAR – Guusje van Deuren (Nederlandse Filmacademie)
2010: MO en WINTERSLAAP IN LUKIMOR – Floor Houwink ten Cate en Jemima van der Tholen (Nederlandse Filmacademie)
2009: JACCO’S FILM – Constant van Panhuys en Derk-Jan Warrink (Nederlandse Filmacademie)

Winnaars Fentener van Vlissingen Fonds Award

2019: NINGYO – Wladimir van Heester, Jesse van der Pluijm, Remy Mulder en Jana Mucek (Nederlandse Filmacademie)
2018: SISTERS, DANTE VS. MOHAMMED ALI en AT MIDNIGHTS PLAYS A DANCETUNE – Tobias Cornelissen (Nederlandse Filmacademie)

Winnaars Dioraphte Award

2017: MAAR ALS IEDEREEN ZO DENKT – Marie-Anne Faustinelli (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2016: RECONSTRUCTING REALITY – Alice Wong (Design Academy Eindhoven)
2015: ERKHII MERGEN, OR WHY THE MARMOT DOESN’T HAVE A THUMB – Thessa Meijer (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2014: BLINDELINGS – Joanne van der Weg (AKV | St. Joost)
2013: WHITE SOLDIER – Yair Moss (Gerrit Rietveld Academie)
2012: OVER ZONEN en MAGNESIUM – Shady El-Hamus (Nederlandse Filmacademie) Dioraphte Stimuleringsprijs
2011: STAAT VAN ANGST – Nicky Maas (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2010: KATHEM & CHRIS – Ruud Lenssen (Willem de Kooning Academie) NFF Student Award
2009: MESOPOTAMIË – Floris Parlevliet (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht) Talent & Pro Student Award
2008: ŠKODA – Rob Lücker (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2007: LOS – Steven Wouterlood (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2006: FAÇADE – Alain Friedrichs (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2005: THE ORDER ELECTRUS – Floris Kaayk (AKV | St. Joost)
2004: BLOX – Harm van Zon (AKV | St. Joost)
2003: SILENTLY BROKEN – Paul Sixta Kodak (AKV | St. Joost) Students Award
2002: SCHIMMELPENNINCK – Daan Spruijt (Hogeschool Den Bosch)
2001: 10 SECONDEN – Harrie Verbeek (AKV | St. Joost) AVP Student Award
2000: ZO LANG ‘T DUURT – Claudia Palmen (ABK Maastricht) Warner Students Award
1999: DE SAMENZWERING DER ZINNEN EEN ALFABET- Jesse Faber (KABK Den Haag) Citroën Award
1998: LAATHETZWIJNZIJN & DECRESCENDO – Vincent Oudendijk Sens (AKV | St. Joost)
1997: SOLITAIR – Daniël Nogueira (AKV | St. Joost)
1996: DA SILVA – Miriam Kruishoop (Gerrit Rietveld Academie)
1995: TOCHT NAAR HET EINDE VAN EEN REIS – Jan Pieter Tuinstra (AKV | St. Joost)