Speelfilms en Lange Documentaires 2018

Het is zover, de deelnemende producties aan de Gouden Kalf Competitie 2018 zijn bekend. Op 4 september worden de nominaties bekendgemaakt. Tijdens het festival kun je vervolgens het merendeel van de genomineerde speelfilms en lange documentaires bekijken in speciale Gouden Kanshebber-vertoningen waarbij genomineerden vragen van het publiek beantwoorden tijdens de uitgebreide Q&A. Wie van de genomineerden uiteindelijk het Gouden Kalf in ontvangst mag nemen, wordt 5 oktober tijdens het L’OR Gouden Kalveren Gala bekendgemaakt. Deze avond kun je online live meekijken. De hoogtepunten van het gala en het festival zie je diezelfde avond in de speciale show van Ivo Niehe op NPO 1.

Speelfilms 2018
  • ALLES VOOR ELKAAR – Danny Stolker
  • BANKIER VAN HET VERZET – Joram Lürsen
  • BELLA DONNA’S – Jon Karthaus
  • BEYOND WORDS – Urszula Antoniak
  • BILLY – Theo Maassen
  • BROEDERS – Hanro Smitsman
  • COBAIN – Nanouk Leopold
  • DIKKERTJE DAP – Barbara Bredero
  • DORST – Saskia Diesing
  • DUMMIE DE MUMMIE EN DE TOMBE VAN ACHNETOET – Pim van Hoeve
  • DE FAMILIE SLIM – Roy Poortmans
  • GEK VAN GELUK – Johan Nijenhuis
  • GEK VAN ORANJE – Pim van Hoeve
  • LA HOLANDESA – Marleen Jonkman
  • HUISVROUWEN BESTAAN NIET – Aniëlle Webster
  • DE IJSLANDBENDE – Mans van den Berg
  • IN BLUE – Jaap van Heusden
  • KLEINE IJSTIJD  – Paula van der Oest
  • DE KLEINE VAMPIER – Richard Claus, Karsten Kiilerich
  • HET LEVEN IS VURRUKKULLUK – Frans Weisz
  • MANNEN VAN MARS – Hans Somers
  • DE MATCHMAKER – Jeroen Houben
  • MISFIT – Erwin van den Eshof
  • OH BABY – Thomas Acda
  • OUDE LIEFDE – Nicole van Kilsdonk
  • REDBAD – Roel Reiné
  • SINTERKLAAS EN HET GOUDEN HOEFIJZER – Aram van de Rest
  • SPAAK – Steven de Jong
  • T’PADASHTUN – Edon Rizvanolli
  • TAAL IS ZEG MAAR ECHT MIJN DING – Barbara Bredero
  • TOKYO TRIAL – Pieter Verhoeff, Rob King
  • TULIPANI – Mike van Diem
  • WEG VAN JOU – Jelle de Jonge
  • WIJ – Rene Eller
Lange documentaires 2018
  • 11 FRIESE FONTEINEN – Roel van Dalen
  • DE ACHTSTE DAG  – Yan Ting Yuen, Robert Kosters
  • ALICIA – Maasja Ooms
  • ARJAN’S BIG YEAR – Michiel van den Bergh
  • THE BASTARD – Floris Jan van Luyn
  • BACK TO THE TAJ MAHAL – Carina Molier
  • BEERPUT NEDERLAND – Wilfried Koomen
  • BEWAARDERS – Marc Schmidt
  • BEWAREN – OF HOE TE LEVEN – Digna Sinke
  • DEFENDING BROTHER NO. 2 – Jorien van Nes
  • DOOF KIND – Alex de Ronde
  • THE END OF FEAR – Barbara Visser
  • ESCHER: HET ONEINDIGE ZOEKEN – Robin Lutz
  • FATUM (ROOM 216) – Ramón Gieling
  • DE FIETSER – Kees Hin
  • GANGWAY TO A FUTURE – René Hazekamp
  • GARDEN OF LIFE – Marco Niemeijer
  • GESCHENK UIT DE BODEM – Paul Cohen, Martijn van Haalen
  • HET GREENAWAY ALFABET – Saskia Boddeke
  • DE HOOFDVROUW – Hester Overmars
  • INDEPENDENT BOY – Vincent Boy Kars
  • INSTANT DREAMS – Willem Baptist
  • JAN SIERHUIS ZELFPORTRET – Marte Visser
  • KLANKEN VAN OORSPRONG – Hetty Naaijkens-Retel Helmrich
  • THE LAST FIGHT – Victor Vroegindeweij
  • LIEFDE IS AARDAPPELEN – Aliona van der Horst
  • THE LONG SEASON – Leonard Retel Helmrich
  • MICHEL, ACTEUR VERLIEST WOORDEN – Irma Wijsman, Patrick Minks
  • MORE HUMAN THAN HUMAN – Tommy Pallotta, Femke Wolting
  • MORISOT: MOED, STORM EN LIEFDE – Klaas Bense
  • MY NAME IS NOBODY – Denise Janzée
  • HET MYSTERIE VAN DE MELKROBOTS – Vuk Janić
  • NAO ‘T ZUUJE – Rob Hodselmans
  • HET NIEUWE ARTIS – Willemiek Kluijfhout
  • ONDERKOMEN – Jacqueline van Vugt
  • ONZE MANIER VAN LEVEN – Jack Janssen
  • PARADE – Ferri Ronteltap
  • PILOTENMASKER – Simonka de Jong
  • DE RODE ZIEL – Jessica Gorter
  • A STRANGER CAME TO TOWN – Thomas Vroege
  • TANZANIA TRANSIT – Jeroen van Velzen
  • UBIQUITY – Bregtje van der Haak
  • VAN WIE IS HET IJ, VAN WIE IS DE STAD – Remy Vlek
  • DE VERGETEN KRIJGERS – Griselda Molemans
  • WE MARGIELA – Menna Laura Meijer
  • WILD, BONTE FAMILIES OP DE VELUWE – Luc Enting
  • DE WILDE STAD – Mark Verkerk

Bekijk de producties binnen de andere Gouden Kalf categorieën:

Gouden Kalf Competitie 2018: korte film, korte documentaire en televisiedrama

Gouden Kalf Competitie 2018: interactive


Veel van de geselecteerde producties zijn te zien op NFF 2018! Bekijk de hele programmering via www.filmfestival.nl/programma/