Gouden Kalf winnaars

Filmcultuur (voorheen Cultuurprijs)
  • 2018: Monique van de Ven
  • 2017: Gerard Soeteman
  • 2016: Alex van Warmerdam en Marc van Warmerdam
  • 2015: Sandra den Hamer
  • 2014: Burny Bos
  • 2013: Monique van Schendelen
  • 2012: Willeke van Ammelrooy
  • 2010: Rolf Orthel
  • 2009: Doreen Boonekamp
  • 2008: Rutger Hauer
  • 2007: Robby Müller
  • 2005: Hans Kemna
  • 2003: Jan Decleir
  • 2002: Louis van Gasteren
  • 2001: René Scholten
  • 1999: Matthijs van Heijningen
  • 1998: Geoffrey Donaldson
  • 1997: Robbert Wijsmuller
  • 1996: Jeroen Krabbé
  • 1995: Wim Verstappen
  • 1994: Jan de Vaal
  • 1993: Jan Blokker
  • 1992: Paul Verhoeven
  • 1991: De Filmkrant
  • 1990: Jos Stelling
  • 1989: Ellen Waller
  • 1988: Johan van der Keuken
  • 1987: Fons Rademakers
  • 1986: Anton Koolhaas
  • 1985: Joris Ivens
  • 1984: J.M.L. Peters
  • 1983: Bert Haanstra
  • 1982: Dan Ireland
  • 1981: J.G.J. Bosman
Speelfilm
  • 2018: Alain de Levita, Sytze van der Laan, Sabine Brian voor NL Film en TV – BANKIER VAN HET VERZET
  • 2017: Els Vandevorst (N279 Entertainment) ,Uwe Schott (X Filme Creative Pool) – BRIMSTONE
  • 2016: Ellen Havenith voor PRPL, Jeroen Beker voor Bastide Films – THE PARADISE SUITE
  • 2015: Joram Willink, Piet-Harm Sterk voor BIND – GLUCKAUF
  • 2014: Iris Otten, Sander van Meurs, Pieter Kuijpers voor Pupkin Film – AANMODDERFAKKER
  • 2013: Marc van Warmerdam voor Graniet Film – BORGMAN
  • 2012: Jos Stelling Films – HET MEISJE EN DE DOOD
  • 2011: Frans van Gestel en Arnold Heslenfeld (IDTV Film); Richard Claus (Cool Beans BV); Arry Voorsmit (Riba Film International) – BLACK BUTTERFLIES
  • 2010: Frans van Gestel, Jeroen Beker en Arnold Heslenfeld, IDTV Film – JOY
  • 2009: Reinier Selen en Edwin van Meurs (Rinkel Film en TV) – NOTHING PERSONAL
  • 2008: Jeroen Beker en Frans van Gestel (Motel Films/IDTV Film), San Fu Maltha (Fu Works), Job Gosschalk (Kemna & Zonen) – ALLES IS LIEFDE
  • 2007: Kees Kasander van The Kasander Film Company – KRUISTOCHT IN SPIJKERBROEK
  • 2006: San Fu Maltha, Jos van der Linden, Frans van Gestel & Jeroen Beker – ZWARTBOEK
  • 2005: Bero Beyer – PARADISE NOW
  • 2004: Imko Nieuwenhuis – SIMON
  • 2003: Hanneke Niens & Anton Smit – DE TWEELING
  • 2002: Burny Bos – MINOES
  • 2001: Hans de Wolf en Hans de Weers – NYNKE
  • 2000: Rolf Koot en Jean van de Velde – LEK
  • 1999: Burny Bos – ABELTJE
  • 1998: Pieter van Huystee & Suzanne van Voorst – FELICE…FELICE…
  • 1997: Laurens Geels – KARAKTER
  • 1996: Laurens Geels & Dick Maas – LANG LEVE DE KONINGIN
  • 1995: Clea de Koning & Robert Jan Westdijk – ZUSJE
  • 1994: Matthijs van Heijningen – 1000 ROSEN
  • 1993: Rob Houwer – DE KLEINE BLONDE DOOD
  • 1992: Ian Kerkhof – KYODAI MAKES THE BIG TIME
  • 1991: Kees Kasander – PROSPERO’S BOOKS
  • 1990: René Solleveld & Peter Weijdeveld – DE AVONDEN
  • 1989: Kees Kasander & Dennis Wigman – SECRET WEDDING
  • 1988: George Sluizer & Anne Lordon – SPOORLOOS
  • 1987: Jos van der Linden – VROEGER IS DOOD
  • 1986: Laurens Geels & Dick Maas – ABEL
  • 1985: Gijs Versluys – FLESH AND BLOOD
  • 1984: Jos Stelling – DE ILLUSIONIST
  • 1983: Louis van Gasteren – HANS, HET LEVEN VOOR DE DOOD
  • 1982: Marleen Gorris – DE STILTE ROND CHRISTINE M
  • 1981: Pieter Verhoeff – HET TEKEN VAN HET BEEST
Regie
  • 2018: Jaap van Heusden – IN BLUE
  • 2017: Martin Koolhoven – BRIMSTONE
  • 2016: Boudewijn Koole – BEYOND SLEEP
  • 2015: Remy van Heugten – GLUCKAUF
  • 2014: Saskia Diesing – NENA
  • 2013: Jim Taihuttu – WOLF
  • 2012: Paula van der Oest – THE DOMINO EFFECT
  • 2011: Nanouk Leopold – BROWNIAN MOVEMENT
  • 2010: Rudolf van den Berg – TIRZA
  • 2009: Urszula Antoniak – NOTHING PERSONAL
  • 2008: Joram Lürsen – ALLES IS LIEFDE
  • 2007: Mijke de Jong – TUSSENSTAND
  • 2006: Paul Verhoeven – ZWARTBOEK
  • 2005: Nanouk Leopold – GUERNSEY
  • 2004: Eddy Terstall – SIMON
  • 2003: Pieter Kuijpers – VAN GOD LOS
  • 2002: Alejandro Agresti – VALENTIN
  • 2001: Martin Koolhoven – DE GROT
  • 2000: Jean van de Velde – LEK
  • 1999: Roel Reiné – THE DELIVERY
  • 1998: Karim Traïdia – DE POOLSE BRUID
  • 1997: Rudolf van den Berg – FOR MY BABY
  • 1996: Theo van Gogh – BLIND DATE
  • 1995: Marleen Gorris – ANTONIA
  • 1994: Rosemarie Blank – RIT OVER DE GRENS
  • 1993: Ben Sombogaart – HET ZAKMES
  • 1992: Alex van Warmerdam – DE NOORDELINGEN
  • 1991: Frans Weisz – BIJ NADER INZIEN
  • 1990: Frouke Fokkema – KRACHT
  • 1989: Frans Weisz – LEEDVERMAAK
  • 1988: Pieter Verhoeff – VAN GELUK GESPROKEN
  • 1987: Dick Maas – FLODDER
  • 1986: Alex van Warmerdam – ABEL
  • 1985: Paul Verhoeven – FLESH AND BLOOD
  • 1984: Rudolf van den Berg – BASTILLE
  • 1983: Dick Maas – DE LIFT
Scenario
  • 2018: Jaap van Heusden en Jan Willem den Bok – IN BLUE
  • 2017: Jean van de Velde – BRAM FISCHER
  • 2016: Joost van Ginkel – THE PARADISE SUITE
  • 2015: Gustaaf Peek – GLUCKAUF
  • 2014: Anne Barnhoorn – AANMODDERFAKKER
  • 2013: Alex van Warmerdam – BORGMAN
  • 2012: Max Porcelijn – PLAN C
  • 2011: Nanouk Leopold – BROWNIAN MOVEMENT
  • 2010: Helena van der Meulen – JOY
  • 2009: Alex van Warmerdam – DE LAATSTE DAGEN VAN EMMA BLANK
  • 2008: Jan Eilander en Jolein Laarman – HET ZUSJE VAN KATIA
  • 2007: Peter Greenaway – NIGHTWATCHING
  • 2006: Alex van Warmerdam – OBER
  • 2005: Tamara Bos – HET PAARD VAN SINTERKLAAS
  • 2004: Mischa Alexander – ELLIS IN GLAMOURLAND
  • 2003: Pieter Kuijpers & Paul Jan Nelissen – VAN GOD LOS
  • 2002: Edwin de Vries – THE DISCOVERY OF HEAVEN
  • 2001: Lodewijk Crijns en Kim van Kooten – MET GROTE BLIJDSCHAP
  • 2000: Jean van de Velde & Simon de Waal – LEK
  • 1999: Ger Poppelaars & Timo Veltkamp – MISSING LINK
Acteur
  • 2018: Jacob Derwig – BANKIER VAN HET VERZET
  • 2017: Peter Paul Muller – BRAM FISCHER
  • 2016: Issaka Sawadogo – THE PARADISE SUITE
  • 2015: Martijn Fischer – BLOED, ZWEET & TRANEN
  • 2014: Gijs Naber – AANMODDERFAKKER
  • 2013: Marwan Kenzari – WOLF
  • 2012: Reinout Scholten van Aschat – DE HEINEKEN ONTVOERING
  • 2011: Nasrdin Dchar – RABAT
  • 2010: Barry Atsma – KOMT EEN VROUW BIJ DE DOKTER
  • 2009: Martijn Lakemeier – OORLOGSWINTER
  • 2008: Robert de Hoog – SKIN
  • 2007: Marcel Hensema – WILD ROMANCE
  • 2006: Frank Lammers – NACHTRIT
  • 2005: Thijs Römer – 06/05
  • 2004: Cees Geel – SIMON
  • 2003: Tygo Gernandt – VAN GOD LOS
  • 2002: Jacob Derwig – ZUS & ZO
  • 2001: Fedja van Huêt – AMNESIA
  • 2000: Victor Löw – LEK
  • 1999: Rijk de Gooyer – MADELIEF: KRASSEN IN HET TAFELBLAD
  • 1998: Johan Leysen – FELICE…FELICE…
  • 1997: Jaap van Donselaar – DE TRANEN VAN CASTRO
  • 1996: Peer Mascini – BLIND DATE
  • 1995: Rijk de Gooyer – HOOGSTE TIJD
  • 1994: Jaap Spijkers – 1000 ROSEN
  • 1993: Rik Launspach – OEROEG
  • 1992: Rudolf Lucieer – DE NOORDERLINGEN
  • 1991: Porgy Franssen – BIJ NADER INZIEN
  • 1990: Thom Hoffman – DE AVONDEN
  • 1989: Pierre Bokma – LEEDVERMAAK
  • 1988: Michiel Romeyn – VAN GELUK GESPROKEN
  • 1987: Willem Nijholt – HAVINCK
  • 1986: John Kraaykamp – DE AANSLAG/DE WISSELWACHTER
  • 1985: Peter Tuinman – DE DREAM
  • 1984: Gerard Thoolen – DE MANNETJESMAKER/DE ILLUSIONIST
  • 1983: Vic Moeremans – DE VLASSCHAARD
  • 1982: Rijk de Gooyer – gehele oeuvre
  • 1981: Rutger Hauer – gehele oeuvre
Actrice
  • 2018: Maria Kraakman – IN BLUE
  • 2017: Nora El Koussour – LAYLA M.
  • 2016: Hannah Hoekstra – DE HELLEVEEG
  • 2015: Georgina Verbaan – DE SURPRISE
  • 2014: Abbey Hoes – NENA
  • 2013: Hadewych Minis – BORGMAN
  • 2012: Hannah Hoekstra – HEMEL
  • 2011: Carice van Houten – BLACK BUTTERFLIES
  • 2010: Carice van Houten – DE GELUKKIGE HUISVROUW
  • 2009: Rifka Lodeizen – KAN DOOR HUID HEEN
  • 2008: Anneke Blok – TIRAMISU
  • 2007: Elsie de Brauw – TUSSENSTAND
  • 2006: Carice van Houten – ZWARTBOEK
  • 2005: Maria Kraakman – GUERNSEY
  • 2004: Monic Hendrickx – HET ZUIDEN
  • 2003: Kim van Kooten – PHILEINE ZEGT SORRY
  • 2002: Carice van Houten – MINOES
  • 2001: Monic Hendrickx – NYNKE
  • 2000: Willeke van Ammelrooy – LIJMEN/HET BEEN
  • 1999: Nadja Hüpscher – DE BOEKVERFILMING
  • 1998: Monic Hendrickx – DE POOLSE BRUID
  • 1997: Maartje Nevejan, Adelheid Roosen, Marnie Blok, Leonoor Pauw, Lieneke le Roux – BROOS
  • 1996: Renée Fokker – BLIND DATE
  • 1995: Willeke van Ammelrooy – ANTONIA
  • 1994: Marieke Heebink – 1000 ROSEN
  • 1993: Els Dottermans – BECK, DE GESLOTEN KAMER
  • 1992: Janneque Draisma – KYODAI MAKES THE BIG TIME
  • 1991: Loes Wouterson – BIJ NADER INZIEN
  • 1990: Monique van de Ven – ROMEO
  • 1989: Annet Nieuwenhuijzen – LEEDVERMAAK
  • 1988: Marijke Veugelers – EI/VAN GELUK GESPROKEN
  • 1987: Jasperina de Jong – VROEGER IS DOOD
  • 1986: Geert de Jong – MAMA IS BOOS
  • 1985: Renée Soutendijk – gehele oeuvre/DE IJSSALON
  • 1984: Monique van de Ven – gehele oeuvre/DE SCHORPIOEN
  • 1983: Carolien van de Berg – VROEGER KON JE LACHEN
  • 1981: Marja Kok – HET TEKEN VAN HET BEEST
Mannelijke bijrol
  • 2018: Wim Opbrouck – COBAIN
  • 2017: Mohammed Azaay – LAYLA M.
  • 2016: Marcel Hensema – KNIELEN OP EEN BED VIOLEN
  • 2015: Raymond Thiry – BLOED, ZWEET & TRANEN
  • 2014: Ton Kas – JONGENS
  • 2013: Jacob Derwig – ALLES IS FAMILIE
  • 2012: René van ’t Hof – PLAN C
  • 2011: Peter Paul Muller – GOOISCHE VROUWEN
  • 2010: Jeroen Willems – MAJESTEIT
  • 2009: Raymond Thiry – OORLOGSWINTER
  • 2008: Ton Kas – VOX POPULI
  • 2007: Jan Decleir – WOLFSBERGEN
  • 2006: Fedja van Huêt – NACHTRIT
  • 2005: Yahya Gaier,Tygo Gernandt, Micha Hulshof, Gürkan Küçüksentürk en Mimoun Oaïssa – HET SCHNITZELPARADIJS
Vrouwelijke bijrol
  • 2018: Fockeline Ouwerkerk – BANKIER VAN HET VERZET
  • 2017: Marie-Louise Stheins – WALDSTILLE
  • 2016: Anneke Blok – DE HELLEVEEG
  • 2015: Hadewych Minis – BLOED, ZWEET & TRANEN
  • 2014: Lies Visschedijk – HEMEL OP AARDE
  • 2013: Georgina Verbaan – DE MARATHON
  • 2012: Olga Zuiderhoek – SÜSKIND
  • 2011: Beppie Melissen – GOOISCHE VROUWEN
  • 2010: Coosje Smid – JOY
  • 2009: Pleuni Touw – BRIDE FLIGHT
  • 2008: Olga Louzgina –  HET ZUSJE VAN KATIA
  • 2007: Sylvia Hoeks – DUSKA
  • 2006: Catherine ten Bruggencate – IK OMHELS JE MET DUIZEND ARMEN
  • 2005: Sophie van Winden – LEEF!
Korte Film
  • 2018: L’ÉTÉ ET TOUT LE RESTE – Sven Bresser
  • 2017: POLSKA WARRIOR – Camiel Schouwenaar
  • 2016: Kort! – GRATIS – Merijn Scholte Albers, Tobias Smeets
  • 2015: UNDER THE APPLE TREE – Erik van Schaaik
  • 2014: KORT! – DAS WAD – Rob Lücker
  • 2013: NUMMER VEERTIEN, HOME – Guido van der Werve
  • 2012: SEVILLA – Bram Schouw
  • 2011: OLIFANTENVOETEN – Dan Geesin
  • 2010: DE MAAN IS KAPOT – Arno Dierickx
  • 2009: SUNSET FROM A ROOFTOP – Marinus Groothof
  • 2008: RIF – Eric Steegstra
  • 2007: MISSIEPOO16 – Anna van der Heide
  • 2006: MEANDER – Joke Liberge
  • 2005: DIALOOGOEFENING NO.1: STAD – Esther Rots
  • 2004: DOKTER VOGEL – Lodewijk Crijns
  • 2003: DE GROTTEN VAN HAN VAN VLOTEN – Ellen Blom
  • 2002: TALMEN – Stijn van Santen
  • 2001: DE LAATSTE DAG VAN ALFRED MAASSEN – David Lammers
  • 2000: EEN INTENS REALISTISCH DOCH ROMANTISCH LIEFDESDRAMA – Jesse de Jong
  • 1999: METRO – Eric Steegstra
  • 1998: NUSSIN – Clara van Gool
  • 1997: SIENTJE – Christa Moesker
  • 1996: DE WACHTKAMER – Jos Stelling
  • 1995: BITINGS AND OTHER EFFECTS… – Clara van Gool
  • 1994: ZAP – Paul Ruven
  • 1993: DE MARIONETTENWERELD – Elbert van Strien
  • 1992: MEMORIAS SIN BATALLAS Y OTROS MUERTOS – Nathalie Alonso Casale
  • 1991: DE TRANEN VAN MARIA MACHITA – Paul Ruven
  • 1990: SCHRODINGERS KAT – Paolo Pistolesi
  • 1989: ALASKA – Mike van Diem
  • 1988: VUURDOOP – Sander Francken
  • 1987: SOSTENU’TO – Armand Perrenet
  • 1986: REQUIEM – Sjef Lagro
  • 1985: TURKSE VIDEO – Otokar Votocek
  • 1984: A GOOD TURN DAILY – Gerrit van Dijk
  • 1983: VOLGEND JAAR IN HOLYSLOOT – Emiel van Moerkerken
  • 1982: NOG EENS – Hans Nassenstein
  • 1981: SPURS OF TANGO – Henri Plaat
Lange Documentaire
  • 2018: LIEFDE IS AARDAPPELEN – Aliona van der Horst
  • 2017: DE KINDEREN VAN JUF KIET – Petra Lataster-Czisch en Peter Lataster
  • 2016: A FAMILY AFFAIR – Tom Fassaert
  • 2015: THOSE WHO FEEL THE FIRE BURNING – Morgan Knibbe
  • 2014: NE ME QUITTE PAS – Niels van Koevorden & Sabine Lubbe Bakker
  • 2013: PARTS OF A FAMILY – Diego Gutierrez
  • 2012: DE REGELS VAN MATTHIJS – Marc Schmidt
  • 2011: NIET ZONDER JOU – Petra Lataster-Czisch en Peter Lataster
  • 2010: FAREWELL – Ditteke Mensink
  • 2009: Jan Musch en Tijs Tinbergen – ROTVOS
  • 2008: BLOODY MONDAYS & STRAWBERRY PIES – Coco Schrijber
  • 2007: JIMMY ROSENBERG – DE VADER, DE ZOON & HET TALENT – Jeroen Berkvens
  • 2006: FOREVER – Heddy Honigmann
  • 2005: LOMAX THE SONGHUNTER – Rogier Kappers
  • 2004: DEACON OF DEATH – Jan van den Berg
  • 2003: HOLLANDS LICHT – Pieter-Rim de Kroon & Maarten de Kroon
  • 2002: RAMSES – Pieter Fleury
  • 2001: DESI – Maria Ramos
  • 2000: CRAZY – Heddy Honigmann
  • 1999: DE ILLUSIE AAN DE MACHT – 1412 DAGEN KABINET DEN UYL – Chris Vos & André van der Hout
  • 1998: IN HET HUIS VAN MIJN VADER – Fatima Jebli Ouazzani
  • 1997: KERSTMIS IN FLORADORP – René Roelofs
  • 1996: DE SLAG IN DE JAVAZEE – Niek Koppen
  • 1995: MOEDER DAO, DE SCHILDPADGELIJKENDE – Vincent Monnikendam
  • 1994: VERHALEN VAN EEN RIVIER- Peter & Petra Lataster
  • 1993: KIND IN TWEE WERELDEN – Willy Lindwer
  • 1992: LEVENSLIED – Froukje Bos
  • 1991: FACE VALUE- Johan van der Keuken
  • 1990: GOUDDORST – Joost Kraanen
  • 1989: BEELD VAN EEN KIND – Albert van der Wildt
  • 1988: DE WORDING – Cherry Duyns
  • 1987: NEW YORK – BATAVIA – Rien Hagen
  • 1986: PASSIES – Olivier Koning
  • 1985: GETEKENDE MENSEN – Harrie Geelen
  • 1984: TERBESCHIKKINGGESTELD – Olivier Koning
  • 1983: DE KICK – Gerrit van Elst
  • 1982: SAL SANTEN REBEL – Rudolf van den Berg
Korte Documentaire
  • 2018: THE ATOMIC SOLDIERS – Morgan Knibbe
  • 2017: SNELWEGKERK – Elsbeth Fraanje
  • 2016: DE TEGENPRESTATIE – Suzanne Raes, Monique Lesterhuis
  • 2015: VERBODEN VLUCHT – Hester Overmars
  • 2014: MEESTV, HOE DE KOOLMEES MIJ GELUKKIG MAAKT – Tijs Tinbergen & Jan Musch
  • 2013: ACHTER DE TOREN – Astrid Bussink
  • 2012: IMMER FERNWEH – Peter Delpeut
  • 2011: ZWARTE SOLDATEN – Joost Seelen
  • 2010: WEAPON OF WAR – Ilse van Velzen en Femke van Velzen
  • 2009: I WANNA BE BOSS – Marije Meerman
  • 2008: LANDSCHAPPEN WAAR NIEMAND VAN WEET (II) – Melle van Essen en Riekje Ziengs
  • 2007: RAAK ME WAAR IK VOELEN KAN – Simone de Vries
  • 2006: PHOTO SOUVENIR – Paul Cohen & Martijn van Haalen
  • 2005: DE KINDEREN VAN MIJN VADER – Meral Uslu
  • 2004: .NIJNOK – Leo Wentink
  • 2003: DE PRIJS VAN OVERLEVEN – Louis van Gasteren
  • 2002: ASH WORLD WIDE SUICIDE – Walter Stokman
  • 2001: HOLLANDSE HELDEN – Paul Cohen & Martijn van Haalen
  • 2000: DE NIEUWERWETSE WERELD – Carin Goeijers
  • 1999: JACKSON, THE MAN WiTH THE BOX – Martijn van Beenen
  • 1998: ENGELEN DES DOODS – Leo de Boer
  • 1997: DE TRANEN VAN CASTRO – Merlijn Passier
  • 1996: STALIN HAD EEN BRUG BELOOFD – Gerard Jacobs
  • 1995: I HAVE A PROBLEM, MADAM – Maarten Schmidt & Thomas Doebele
  • 1994: LUCEBERT, TIJD EN AFSCHEID – Johan van der Keuken
  • 1993: ISINGIRO HOSPITAL – Hillie Molenaar & Joop van Wijk
Actrice Televisiedrama
  • 2018: Ilse Warringa – DE LUIZENMOEDER
  • 2017: Abbey Hoes – PETTICOAT
  • 2016: Nazmiye Oral – One Night Stand XI – IN VRIJHEID
  • 2015: Ariane Schluter – One Night Stand X – EEN GOED LEVEN
  • 2014: Loes Schnepper – ONE NIGHT STAND IX – VOOR EMILIA
  • 2013: Monic Hendrickx – PENOZA II
  • 2012: Rifka Lodeizen – OVERSPEL
  • 2001: Joan Nederlof – HERTENKAMP
  • 2000: Will van Kralingen – STORM IN MIJN HOOFD
  • 1999: Carice van Houten – SUZY Q
  • 1998: Saskia Temmink – OUD GELD
Acteur Televisiedrama
  • 2018: Kees Hulst – HET GEHEIME DAGBOEK VAN HENDRIK GROEN
  • 2017: George Tobal en Majd Mardo – One Night Stand XII – JUNGLE
  • 2016: Jacob Derwig – KLEM
  • 2015: Jonas Smulders – One Night Stand X –  GEEN KONINGEN IN ONS BLOED
  • 2014: Maarten Heijmans – RAMSES
  • 2013: Pierre Bokma – DE PROOI
  • 2012: Jeroen Willems – COP VS. KILLER
  • 2001: Pierre Bokma – DE BELAGER
  • 2000: Kees Prins – BIJ ONS IN DE JORDAAN
  • 1999: Jack Wouterse – SUZY Q
  • 1998: Gijs Scholten van Aschat – OUD GELD
  • 1997: Gilles Biesheuvel – GOEDE DADEN BIJ DAGLICHT – THAT’s NO WAY TO KILL YOUR MOTHER
  • 1996: Eric van der Donk – DE LANGSTE REIS
  • 1995: Huub Stapel – DE PARTIZANEN
  • 1994: Jack Wouterse – EN ROUTE
Televisiedrama
  • 2018: HET GEHEIME DAGBOEK VAN HENDRIK GROEN – Tim Oliehoek
  • 2017: DE ZAAK MENTEN – Tim Oliehoek
  • 2016: One Night Stand XI – HORIZON – Giancarlo Sánchez
  • 2015: One Night Stand X – GEEN KONINGEN IN ONS BLOED – Mees Peijnenburg
  • 2014: HOLLANDS HOOP – Dana Nechushtan
  • 2013: EXIT – Boris Paval Conen
  • 2012: OVERSPEL – Frank Ketelaar, Dana Nechushtan, Arno Dierickx
  • 2011: VAST – Rolf van Eijk
  • 2010: FINNEMANS – Thomas Korthals Altes
  • 2009: ANVERS – Martijn Maria Smits
  • 2008: DEN HELDER – Jorien van Nes
  • 2007: DE PRINS EN HET MEISJE – Peter de Baan
  • 2006: ESCORT – Frank Ketelaar
  • 2005: DE KROON – Peter de Baan
  • 2004: DEINING – Nicole van Kilsdonk
  • 2003: NAJIB & JULIA – Theo van Gogh
  • 2002: DE 9 DAGEN VAN DE GIER – Boris Paval Conen
  • 2001: FAMILIE – Willem van de Sande Bakhuyzen
  • 2000: BIJ ONS IN DE JORDAAN – Willem van de Sande Bakhuyzen
  • 1999: DICHTER OP DE ZEEDIJK – Gerrard Verhage
  • 1998: DE ZEVEN DEUGDEN – MARIA OP ZOLDER – Arno Dierickx
  • 1997: IN HET BELANG VAN DE STAAT – Theo van Gogh
  • 1996: GEBOREN IN EEN VERKEERD LICHAAM – Pieter Kramer
  • 1995: DE PARTIZANEN – Theu Boermans
  • 1994: COMA – Paula van der Oest
  • 1993: PLEIDOOI – Sander Francken, Maarten Treurniet, Jeroen Planting & André van Duren
Interactive
  • 2018: #DEARCATCALLERS – Noa Jansma
  • 2017: HORIZON ZERO DAWN – Guerrilla Games
  • 2016: THE MODULAR BODY – Floris Kaayk

Voorheen de NFF Digital Storytelling Competitie Award:

  • 2015: REFUGEE REPUBLIC – De Volkskrant/Submarine Channel
Camera
  • 2018: Lennert Hillege – BEYOND WORDS
  • 2017: Rogier Stoffers – BRIMSTONE
  • 2016: Frank van den Eeden – FULL CONTACT
  • 2015: Mark van Aller – GLUCKAUF
  • 2014: Tibor Dingelstad – HELIUM
  • 2013: Richard van Oosterhout – &ME
  • 2012: Goert Giltay – HET MEISJE EN DE DOOD
  • 2011: Jasper Wolf – CODE BLUE
  • 2010: Lennert Hillege – R U THERE
  • 2009: Daniël Bouquet – NOTHING PERSONAL
  • 2008: Menno Westendorp – HET ECHTE LEVEN
  • 2007: Richard van Oosterhout – WOLFSBERGEN
  • 2006: Thomas Doebele en Maarten Schmidt – CONSTANT, AVANT LE DÉPART
  • 2005: Melle van Essen – ECHOES OF WAR
  • 2004: Erik van Empel – THE LAST VICTORY
  • 2003: Bert Pot – PHILEINE ZEGT SORRY
Montage
  • 2018: Wouter van Luijn (postuum) – WIJ
  • 2017: Sander Vos – TONIO
  • 2016: Sander Vos – FULL CONTACT
  • 2015: Mieneke Kramer – PRINS
  • 2014: Boudewijn Koole – HAPPILY EVER AFTER
  • 2013: Katharina Wartena – BOVEN IS HET STIL
  • 2012: JP Luijsterburg – DE HEINEKEN ONTVOERING
  • 2011: Sander Vos – BLACK BUTTERFLIES
  • 2010: Job ter Burg – TIRZA
  • 2009: Esther Rots – KAN DOOR HUID HEEN
  • 2008: Robert Jan Westdijk – HET ECHTE LEVEN
  • 2007: Herman P. Koerts – KRUISTOCHT IN SPIJKERBROEK
  • 2006: Menno Boerema, Albert Elings, Eugenie Jansen & Chris van Oers – JUNGLE RUDY, KRONIEK VAN EEN FAMILIE
  • 2005: Sander Vos – PARADISE NOW
  • 2004: Mario Steenbergen – THE LAST VICTORY
  • 2003: Peter Alderliesten – PHILEINE ZEGT SORRY
Muziek
  • 2018: Harry de Wit – COBAIN
  • 2017: Tom Holkenborg – BRIMSTONE
  • 2016: Alex Simu – BEYOND SLEEP
  • 2015: Palmbomen – PRINS
  • 2014: Christiaan Verbeek – HELIUM
  • 2013: New Cool Collective – TOEGETAKELD DOOR DE LIEFDE
  • 2012: Helge Slikker – KAUWBOY
  • 2011: Het Paleis van Boem – DE BENDE VAN OSS
  • 2010: Ernst Reijseger – C’EST DÉJÀ L’ÉTÉ
  • 2009: Perquisite – CARMEN VAN HET NOORDEN
  • 2008: Michiel Borstlap – TIRAMISU
  • 2007: Vincent van Warmerdam – KICKS
  • 2006: Giorgio Tuinfort, Bart van de Lisdonk, Big Orange & Earforce – BOLLETJES BLUES
  • 2005: Paul M. van Brugge – ALIAS KURBAN SAÏD
  • 2004: Mark van Platen – KEES DE JONGEN
  • 2003: Fons Merkies – BOY ECURY
Production design
  • 2018: Harry Ammerlaan – BANKIER VAN HET VERZET
  • 2017: Floris Vos – BRIMSTONE
  • 2016: Ben Zuydwijk – J. KESSELS
  • 2015: Hubert Pouille – DE SURPRISE
  • 2014: Alfred Schaaf – HEMEL OP AARDE
  • 2013: Lieke Scholman – WOLF
  • 2012: Wilbert van Dorp – DE HEINEKEN ONTVOERING
  • 2011: Gert Brinkers – DIK TROM
  • 2010: Vincent de Pater – LANG & GELUKKIG
  • 2009: Floris Vos – OORLOGSWINTER
  • 2008: Elsje de Bruijn – TBS
  • 2007: Maarten Piersma – NIGHTWATCHING
  • 2006: Gert Brinkers – OBER
  • 2005: Het production design-team en Gert Brinkers – LEPEL
  • 2004: Marco Rooth – DE DOMINEE
  • 2003: Benedict Schillemans – PIETJE BELL
Sound design
  • 2018: Jan Schermer – BEYOND WORDS
  • 2017: Herman Pieëte – BRIMSTONE
  • 2016: Mark Glynne – BEYOND SLEEP
  • 2015: Vincent Sinceretti en Taco Drijfhout – THOSE WHO FEEL THE FIRE BURNING
  • 2014: Wart Wamsteker voor DE POEL
  • 2013: Peter Warnier – DE WEDEROPSTANDING VAN EEN KLOOTZAK
  • 2012: Bert Rijkelijkhuizen – HET MEISJE EN DE DOOD
  • 2011: Jan Schermer – CODE BLUE
  • 2010: Peter Warnier – R U THERE
  • 2009: Jan Schermer – NOTHING PERSONAL
  • 2008: Huibert Boon, Alex Booy en Robil Rahantoeknam voor WINTERSTILTE
  • 2007: Mark Glynne, Kees de Groot, Joost Roskam en Pepijn Aben – TUSSENSTAND
  • 2006: Peter Flamman & zijn geluidsteam – IK OMHELS JE MET DUIZEND ARMEN
  • 2005: Bart Jilesen – ZWARTE ZWANEN
  • 2004: Georges Bossaers – DE PASSIEVRUCHT
  • 2003: Herman Pieëte – PHILEINE ZEGT SORRY
Publieksprijs
  • 2018: BANKIER VAN HET VERZET – Alain de Levita, Sytze van der Laan, Sabine Brian voor NL Film en TV
  • 2017: MEES KEES LANGS DE LIJN – Paul Voorthuysen voor PV Pictures
  • 2016: BON BINI HOLLAND – Maarten Swart voor Kaap Holland Film (Abraham Tuschinski Fonds Gouden Kalf van het Publiek)
  • 2015: DE CLUB VAN SINTERKLAAS & HET PRATENDE PAARD – Ruud Schuurman (Abraham Tuschinski Fonds Gouden Kalf van het Publiek)
  • 2014: DE NIEUWE WILDERNIS – Mark Verkerk en Ruben Smit (UPC Gouden Kalf voor de Beste Publieksfilm)
  • 2013: DE MARATHON – Diederick Koopal
  • 2012: ACHTSTE-GROEPERS HUILEN NIET – Dennis Bots
  • 2011: 170 Hz – Joost van Ginkel (Film1 Publieksprijs)
  • 2010: LANG & GELUKKIG – Pieter Kramer (Film1 Publieksprijs)
  • 2009: ALLES STROOMT – Danyael Sugawara (Film1 Publieksprijs)
  • 2008: MAFRIKA – Paul Ruven
  • 2007: WAAR IS HET PAARD VAN SINTERKLAAS? – Mischa Kamp
  • 2006: KNETTER – Martin Koolhoven
  • 2005: LEEF! – Willem van de Sande Bakhuyzen
  • 2004: SIMON – Eddy Terstall
  • 2003: CLOACA – Willem van de Sande Bakhuyzen
  • 2002: LOENATIK DE MOEVIE – Bobby Eerhart
  • 2001: MARIKEN – André van Duren
In het verleden zijn ook de volgende Kalveren uitgereikt:
Speciale Juryprijs
  • 2014: Dennis Bots, Maas Bronkhuyzen, Pippa Allen en Joes Brauers voor OORLOGSGEHEIMEN
  • 2013: Oeke Hoogendijk – HET NIEUWE RIJKSMUSEUM
  • 2011: Rob Hillenbrink voor special props and make up
  • 2010: De cast van LANG & GELUKKIG
  •  2009: Het hele team van KAN DOOR HUID HEEN
  • 2008: Het stuntteam Willem de Beukelaer: Willem de Beukelaer, Marco Maas, Ronald Schuurbiers
  • 2007: Halina Reijn en Fedja van Huêt – DE PRINS EN HET MEISJE
  • 2006: Mercedes Stalenhoef – IK WIL NOOIT BEROEMD WORDEN
  • 2005: Theo van Gogh – 06/05, MEDEA en zijn oeuvre
  • 2005: Willem van de Sande Bakhuyzen – LEPEL, LEEF! en zijn oeuvre
  • 2004: Albert ter Heerdt en Mimoun Oaïssa – SHOUF SHOUF HABIBI!
  • 2003: Peter Blok, Pierre Bokma, Gijs Scholten van Aschat, Jaap Spijkers – CLOACA
  • 2002: George Sluizer – HET STENEN VLOT (en zijn hele oeuvre)
  • 2001: HERTENKAMP – alle medewerkers
  • 2000: Pieter van Huystee – 11 producties
  • 1999: Ian Kerkhof – SHABONDAMA ELEGY
  • 1998: Sonia Herman Dolz – LAGRIMAS NEGRAS
  • 1997: Arjan Ederveen – oeuvre
  • 1996: Hans Heijnen – DE WATERWOLF VAN ITTEREN/UNCLE FRANK/STRIKE OUT
  • 1995: Jany Temine – kostuums
  • 1994: Ariane Schluter – 06
  • 1993: Peter Delpeut – THE FORBIDDEN QUEST
  • 1992: Thom Hoffman – o.a. DE DOMEINEN DITVOORST
  • 1991: Pim de la Parra – oeuvre
  • 1990: Felix de Rooy & Norman de Palm – AVA & GABRIEL
  • 1989: Anneke Blok – UW MENING GRAAG
  • 1988: Alejandro Agresti – LOVE IS A FAT WOMAN
  • 1987: Will van Kralingen – HAVINCK
  • 1986: Jos Stelling – DE WISSELWACHTER
  • 1985: Orlow Seunke – PERVOLA
  • 1984: Eric de Kuyper – NAUGHTY BOYS
  • 1983: Annette Apon – o.a. GIOVANNI
Vakprijzen
  • 2003: Colette Bothof – televisiedrama kort
  • 2002: Rikke Jelier & Alfred Schaaf – production design
  • 2001: Henny Vrienten – muziek
  • 2000: Piotr van Dijk – geluid
  • 1999: Rogier Stoffers – camera
  • 1998: Menno Boerema – montage
  • 1997: Rikke Jelier & Alfred Schaaf – art direction
  • 1996: Henny Vrienten – muziek
  • 1995: Jan Blokker – scenario
  • 1994: Jan van Sandwijk – geluid
  • 1993: Goert Giltay – camera
  • 1992: Ot Louw – montage
  • 1991: Jan Roelfs & Ben van Os – art direction
  • 1990: Loek Dikker – muziek
  • 1989: Gerard Soeteman – scenario
  • 1988: Tom Tholen – geluid
  • 1987: Theo van de Sande – camera
  • 1986: Jos van der Linden – productie
  • 1985: Edgar Burcksen – montage
  • 1984: Dick Schillemans – art direction
  • 1983: George Sluizer – scenario
  • 1982: Theo van de Sande – camera, Hans van Dongen – montage, Willem Breuker – muziek, Piotr van Dijk – geluid
  • 1981: Kees Linthorst – geluid
Eervolle vermelding
  • 2015: Frank Houtappels & Susan Visser – GOOISCHE VROUWEN
  • 1983: Sander Francken – DE OPLOSSING
  • 1981: Theo van Gogh – LUGER
  • 1981: Tom d’Angremond – SEMPRE PIU DIFFICILE

Beste Film van de Eeuw: Paul Verhoeven & Rob Houwer voor TURKS FRUIT (1999)
Bestuursprijs: Cor Koppies (1994), J.Th. van Taalingen (1992)
Beste Commercial: Todd Masters voor WOONRUIMTE GEVRAAGD (1991), Trevor Wrenn voor HAMKA’S (1990)
Beste Europese Film: Kazimierz Kutz – Zawrócony voor TURNED BACK (1995), Jonathan Cavendisch & Tim Palmer voor INTO THE WEST (1994).