Gouden Kalf nominaties 2019

Nominaties per categorie

De nominaties (op alfabetische filmtitelvolgorde) zijn:

NOMINATIES DOOR GOUDEN KALVEREN JURY

De Gouden Kalf nominaties 2018 (op alfabetische volgorde van filmtitel) zijn:

Beste Korte Documentaire
TURN! – Esther Pardijs
Teledoc Campus – VADER – Isabel Lamberti
DE WAARHEID OVER MIJN VADER – Shamira Raphaëla

Beste Korte Film
Kort! – EN ROUTE – Marit Weerheijm
Ultrakort – HUMAN NATURE – Sverre Frederiksen
THE WALKING FISH – Thessa Meijer

Beste Televisiedrama
JUDAS – Joram Lürsen
MOCRO MAFFIA – Bobby Boermans, Giancarlo Sánchez
ZEVEN KLEINE CRIMINELEN – Rob Lücker

Beste Acteur Televisiedrama
Gijs Naber – JUDAS
Oussama Ahammoud – MOCRO MAFFIA
Jeroen Spitzenberger – STANLEY H.

Beste Actrice Televisiedrama
Marit van Bohemen – JUDAS
Rifka Lodeizen – JUDAS
Leny Breederveld – DE LUIZENMOEDER 2

NOMINATIES DOOR ACADEMY

De Gouden Kalf nominaties 2018 (op alfabetische volgorde van filmtitel) zijn:

Beste Sound Design
Peter Warnier – BLOODY MARIE
Huibert Boon, Alex Booy – MY FOOLISH HEART
Nardi van Dijk – NIEMAND IN DE STAD

Beste Muziek
Joris Oonk – BAANTJER HET BEGIN
Rutger Reinders – DIRTY GOD
Pieter Perquin (Perquisite) – NIEMAND IN DE STAD

Beste Camera
Lennert Hillege – BLOODY MARIE
Jasper Wolf – NIEMAND IN DE STAD
Emo Weemhoff – NOCTURNE

Beste Montage
Sander Vos – DIRTY GOD
Axel Skovdal Roelofs – NIEMAND IN DE STAD
Menno Boerema (Postuum) – HET WONDER VAN LE PETIT PRINCE

Beste Lange Documentaire
DEVIL’S PIE – D’ANGELO – Carine Bijlsma
IK BEN ER EVEN NIET – Maartje Nevejan
KABUL, CITY IN THE WIND – Aboozar Amini
LIVING THE LIGHT – ROBBY MÜLLER – Claire Pijman
HET WONDER VAN LE PETIT PRINCE – Marjoleine Boonstra

Beste Production Design
Kurt Loyens – BAANTJER HET BEGIN
Floris Vos – BLOODY MARIE
Roland Mylanus – MY FOOLISH HEART

Beste Mannelijke Bijrol
Robert de Hoog – BAANTJER HET BEGIN
Fedja van Huêt – BAANTJER HET BEGIN
Thomas Höppener – DE LIBI

Beste Vrouwelijke Bijrol
Jelka van Houten – BAANTJER HET BEGIN
Lisa Smit – BAANTJER HET BEGIN
Julia Akkermans-  NIEMAND IN DE STAD

Beste Acteur
Marcel Musters – GOD ONLY KNOWS
Minne Koole – NIEMAND IN DE STAD
Vincent van der Valk – NOCTURNE

Beste Actrice
Elsie de Brauw – GOD ONLY KNOWS
Monic Hendrickx – GOD ONLY KNOWS
Melody Klaver – RAFAËL

Beste Scenario
Jeroen Scholten van Aschat, Shady El-Hamus – DE LIBI
Laura van Dijk – MIJN BIJZONDER RARE WEEK MET TESS
Philip D. Huff, Marnie Blok – NIEMAND IN DE STAD

Beste Regie
Sacha Polak – DIRTY GOD
Michiel van Erp – NIEMAND IN DE STAD
Ena Sendijarević – TAKE ME SOMEWHERE NICE

Beste Film
DIRTY GOD – Marleen Slot voor Viking Film
GOD ONLY KNOWS – Frans van Gestel, Laurette Schillings, Arnold Heslenfeld voor Topkapi Films
MIJN BIJZONDER RARE WEEK MET TESS – Joram Willink, Piet-Harm Sterk voor BIND
NIEMAND IN DE STAD – Michiel van Erp, Monique Busman voor De Familie Film & TV
TAKE ME SOMEWHERE NICE – Iris Otten, Sander van Meurs, Pieter Kuijpers voor Pupkin