Gouden Kalf nominaties 2018

NOMINATIES DOOR GOUDEN KALVEREN JURY

De Gouden Kalf nominaties 2018 (op alfabetische volgorde van filmtitel) zijn:

Beste Korte Documentaire
THE ATOMIC SOLDIERS – Morgan Knibbe
PIET IS WEG – Jaap van Hoewijk
Teledoc Campus – TIJD EN TIJ – Marleen van der Werf

Beste Korte Film
Ultrakort – A DOUBLE LIFE – Job, Joris en Marieke
L’ÉTÉ ET TOUT LE RESTE – Sven Bresser
RERUNS – Rosto

Beste Acteur Televisiedrama
Chiem Vreeken & Aleksej Ovsiannikov – One Night Stand XIII – FREE FIGHT
Kees Hulst – HET GEHEIME DAGBOEK VAN HENDRIK GROEN
Yannick Jozefzoon – One Night Stand XIII – TOM ADELAAR

Beste Actrice Televisiedrama
Olga Zuiderhoek – HET GEHEIME DAGBOEK VAN HENDRIK GROEN
Ilse Warringa – DE LUIZENMOEDER
Jouman Fattal – ZUIDAS

Beste Televisiedrama
One Night Stand XIII – FREE FIGHT – Sven Bresser
HET GEHEIME DAGBOEK VAN HENDRIK GROEN – Tim Oliehoek
One Night Stand XIII – TOM ADELAAR – Gonzalo Fernandez

NOMINATIES DOOR GOUDEN KALVEREN JURY INTERACTIVE

Beste Interactive
#DEARCATCALLERS – Noa Jansma (Noa Jansma Producties)
MEET THE SOLDIER – Teddy Cherim (Wolfstreet | Creative Agency, Hack The Planet)
DE MIGRANT – Anaïs López (Prospektor)


NOMINATIES DOOR ACADEMY

De Gouden Kalf nominaties 2018 (op alfabetische volgorde van filmtitel) zijn: 

Beste Sound Design
Herman Pieëte – BANKIER VAN HET VERZET
Jan Schermer – BEYOND WORDS
Marco Vermaas – IN BLUE

Beste Muziek
Merlijn Snitker – BANKIER VAN HET VERZET
Harry de Wit – COBAIN
Marc Lizier – INSTANT DREAMS

Beste Camera
Mark van Aller – BANKIER VAN HET VERZET
Lennert Hillege – BEYOND WORDS
Frank van den Eeden – COBAIN

Beste Montage
Peter Alderliesten ‏- BANKIER VAN HET VERZET
Jasper Quispel – IN BLUE
Wouter van Luijn (Postuum) – WIJ

Beste Lange Documentaire
ALICIA – Maasja Ooms
THE BASTARD – Floris-Jan van Luyn
BEWAREN – OF HOE TE LEVEN – Digna Sinke
LIEFDE IS AARDAPPELEN – Aliona van der Horst
THE LONG SEASON – Leonard Retel Helmrich

Beste Production Design
Harry Ammerlaan – BANKIER VAN HET VERZET
Elsje de Bruijn – COBAIN
Harry Ammerlaan – TULIPANI

Beste Mannelijke Bijrol
Pierre Bokma – BANKIER VAN HET VERZET
Wim Opbrouck – COBAIN
Leopold Witte – DORST
Aus Greidanus sr. – OUDE LIEFDE

Beste Vrouwelijke Bijrol
Fockeline Ouwerkerk – BANKIER VAN HET VERZET
Margôt Ros – DORST
Niki Verkaar – T’PADASHTUN

Beste Acteur
Jacob Derwig BANKIER VAN HET VERZET
Bruno Vanden Broecke – BILLY
Achmed Akkabi – BROEDERS
Walid Benmbarek – BROEDERS

Beste Actrice
Rifka Lodeizen – LA HOLANDESA
Maria Kraakman – IN BLUE
Katja Herbers ‏- WEG VAN JOU

Beste Scenario
Marieke van der Pol & Thomas van der Ree ‏- BANKIER VAN HET VERZET
Jaap van Heusden & Jan Willem den Bok – IN BLUE
Rene Eller – WIJ

Beste Regie
Joram Lürsen – BANKIER VAN HET VERZET
Jaap van Heusden – IN BLUE
Mike van Diem – TULIPANI

Beste Film
BANKIER VAN HET VERZET – Alain de Levita ‏, Sytze van der Laan, Sabine Brian voor NL Film en TV
BEYOND WORDS – Floor Onrust, Noortje Wilschut voor Family Affair Films, Lucasz Dzięciol, Piotr Dzięciol voor Opus Film
COBAIN – Stienette Bosklopper, Lisette Kelder voor Circe Films
LA HOLANDESA – Daniëlle Guirguis voor Smarthouse Films, Hans de Weers, Elwin Looije voor FATT Productions
IN BLUE – Marc Bary, Steven Rubinstein Malamud voor IJswater Films