Gouden Kalf nominaties 2017

Abraham Tuschinski Fonds Gouden Kalf van het Publiek

MEES KEES LANGS DE LIJN – Aniëlle Webster
ONZE JONGENS – Johan Nijenhuis
SOOF 2 – Esmé Lammers

Beste Korte Documentaire

Teledoc Campus – A•SY•LUM – Jaap van Heusden, Jefta Varwijk
DE JACHT OP MIJN VADER – Gülsah Dogan
SNELWEGKERK – Elsbeth Fraanje

Beste Korte Film

Nu of Nooit! – POLSKA WARRIOR – Camiel Schouwenaar
SAND – Arjan Brentjes
WEEËN – Nils Vleugels

Beste Actrice Televisiedrama

Hadewych Minis – HOLLANDS HOOP 2
Abbey Hoes – PETTICOAT
Lies Visschedijk – SOOF: EEN NIEUW BEGIN

Beste Acteur Televisiedrama

Guy Clemens – DE ZAAK MENTEN
George Tobal en Majd Mardo – One Night Stand XII – JUNGLE
Waldemar Torenstra – VECHTERSHART 2

Beste Televisiedrama

DE ZAAK MENTEN – Tim Oliehoek
HOLLANDS HOOP 2 – Dana Nechushtan
One Night Stand XII – JUNGLE – Hetty de Kruijf

Beste Interactive

ASHES TO ASHES – Ingejan Ligthart Schenk, Steye Hallema, Jamille van Wijngaarden
HIDDEN FOLKS – Adriaan de Jongh, Sylvain Tegroeg
HORIZON ZERO DAWN – Guerilla Games

Beste Lange Documentaire

DE KINDEREN VAN JUF KIET – Petra Lataster-Czisch, Peter Lataster
DE MATTHÄUS MISSIE VAN REINBERT DE LEEUW – Cherry Duyns
RADIO KOBANÎ – Reber Dosky
TO STAY ALIVE – A METHOD – Erik Lieshout, Arno Hagers, Reinier van Brummelen
VOGELPARADIJS – David de Jongh

Beste Sound Design

Nardi van Dijk – BRAM FISCHER
Herman Pieëte – BRIMSTONE
Vincent Sinceretti – HOW TO MEET A MERMAID

Beste Muziek

Tom Holkenborg – BRIMSTONE
Marc Lizier – HOW TO MEET A MERMAID
Het Paleis van Boem – RIPHAGEN

Beste Montage

Job ter Burg – BRIMSTONE
Gys Zevenbergen – HOW TO MEET A MERMAID
Sander Vos – TONIO

Beste Production Design

Floris Vos – BRIMSTONE
Alfred Schaaf – RIPHAGEN
Harry Ammerlaan – TONIO

Beste Camera

Rogier Stoffers – BRIMSTONE
Reinier van Brummelen – TO STAY ALIVE – A METHOD
Guido van Gennep – TONIO

Beste Vrouwelijke Bijrol

Carice van Houten – BRIMSTONE
Antoinette Jelgersma – RIPHAGEN
Marie-Louise Stheins – WALDSTILLE

Beste Mannelijke Bijrol

Mohammed Azaay – LAYLA M.
Michel Sluysmans – RIPHAGEN
Johan Leysen – WALDSTILLE

Beste Actrice

Nora El Koussour – LAYLA M.
Rifka Lodeizen – TONIO
Rifka Lodeizen – VERDWIJNEN

Beste Acteur

Peter Paul Muller – BRAM FISCHER
Pierre Bokma – TONIO
Thomas Ryckewaert – WALDSTILLE

Beste Scenario

Jean van de Velde – BRAM FISCHER
Martin Koolhoven – BRIMSTOME
Jan Eilander – LAYLA M.

Beste Regie

Martin Koolhoven – BRIMSTONE
Daan Bakker – QUALITY TIME
Paula van der Oest – TONIO

Beste Film

BRAM FISCHER – Richard Claus voor Cool Beans
BRIMSTONE – Els Vandevorst voor N279 Entertainment, Uwe Schott voor X Filme Creative Pool Entertainment
LAYLA M. – Frans van Gestel, Arnold Heslenfeld, Laurette Schillings voor Topkapi Films
QUALITY TIME – Iris Otten, Sander van Meurs, Pieter Kuijpers voor Pupkin
TONIO – Alain de Levita, Sabine Brian, Sytze van der Laan voor NL Film & TV