Gouden Kalf Nominaties 2016

Beste Korte Documentaire

A HAUNTING HISTORY – Ilse van Velzen, Femke van Velzen
DE TEGENPRESTATIE – Suzanne Raes, Monique Lesterhuis
DE WERELD VOLGENS MONSIEUR KHIAR – Sjors Swierstra

Beste Korte Film

Kort! – GRATIS – Merijn Scholte-Albers, Tobias Smeets
Kort! – REMEMBER TO CHECK OUT – Hiba Vink
VLOED – Hiske de Goeje, Randy Oost

Beste Actrice Televisiedrama

Susan Radder – One Night Stand XI – HORIZON
Nazmiye Oral – One Night Stand XI – IN VRIJHEID
Lisa Zweerman – RIPHAGEN

Beste Acteur Televisiedrama

Tijn Docter – One Night Stand XI – HORIZON
Barry Atsma – KLEM
Jacob Derwig – KLEM

Beste Televisiedrama

One Night Stand XI – HORIZON – Giancarlo Sánchez
One Night Stand XI – IN VRIJHEID – Floor van der Meulen
KLEM – Frank Ketelaar, Shariff Korver, Albert Jan van Rees

Beste Interactive

DE ASIELZOEKMACHINE – Eefje Blankevoort en Els van Driel
DRAWING ROOM – Jan Rothuizen en Sara Kolster
THE MODULAR BODY– Floris Kaayk

Beste Lange Documentaire

A FAMILY AFFAIR – Tom Fassaert
GARAGE 2.0 – Catherine van Campen
LITTLE ANGELS – Marco Niemeijer
ONDER DE OPPERVLAKTE – Digna Sinke
A STRANGE LOVE AFFAIR WITH EGO – Ester Gould

Beste Sound Design

Mark Glynne – BEYOND SLEEP
Peter Warnier – FULL CONTACT
Peter Warnier – J. KESSELS
Marco Vermaas – OF IK GEK BEN
Herman Pieëte – PUBLIEKE WERKEN

Beste Muziek

Alex Simu – BEYOND SLEEP
Erik Jan Grob – DE GROTE ZWAEN
Dirk Brossé – KNIELEN OP EEN BED VIOLEN
Merlijn Snitker – PUBLIEKE WERKEN
Marc Lizier – A STRANGE LOVE AFFAIR WITH EGO

Beste Montage

Gys Zevenbergen – BEYOND SLEEP
Sander Vos – FULL CONTACT
Marc Bechtold – DE GROTE ZWAEN
Danniel Danniel – LITTLE ANGELS
Peter Alderliesten – PUBLIEKE WERKEN

Beste Production Design

Genaro Rosato – DE GROTE ZWAEN
Alfred Schaaf – DE HELLEVEEG
Ben Zuydwijk – J. KESSELS
Kurt Loyens – KNIELEN OP EEN BED VIOLEN
Hubert Pouille – PUBLIEKE WERKEN

Beste Camera

Melle van Essen – BEYOND SLEEP
Frank van den Eeden – FULL CONTACT
Theo Bierkens – DE HELLEVEEG
Danny Elsen – J. KESSELS
Mark van Aller – PUBLIEKE WERKEN

Beste Vrouwelijke Bijrol

Anneke Blok – DE HELLEVEEG
Hadewych Minis – DE HELLEVEEG
Gaite Jansen – KNIELEN OP EEN BED VIOLEN
Monic Hendrickx – OF IK GEK BEN
Camilla Siegertsz – SCHONE HANDEN

Beste Mannelijke Bijrol

Gijs Scholten van Aschat – DE HELLEVEEG
Frank Lammers – DE HELLEVEEG
Marcel Hensema – KNIELEN OP EEN BED VIOLEN
Raymond Thiry – THE PARADISE SUITE
Teun Kuilboer – SCHONE HANDEN

Beste Actrice

Anniek Pheifer – DE GROTE ZWAEN
Hannah Hoekstra – DE HELLEVEEG
Rifka Lodeizen – PUBLIEKE WERKEN
Thekla Reuten – SCHONE HANDEN
Maartje Remmers – STOP ACTING NOW

Beste Acteur

Reinout Scholten van Aschat – BEYOND SLEEP
Fedja van Huêt – J. KESSELS
Issaka Sawadogo – THE PARADISE SUITE
Gijs Scholten van Aschat – PUBLIEKE WERKEN
Jacob Derwig – PUBLIEKE WERKEN

Beste Scenario

David Verbeek – FULL CONTACT
Max Porcelijn – DE GROTE ZWAEN
Paloma Aguilera Valdebenito – OUT OF LOVE
Joost van Ginkel – THE PARADISE SUITE
Frank Ketelaar – PUBLIEKE WERKEN

Beste Regie

Boudewijn Koole – BEYOND SLEEP
David Verbeek – FULL CONTACT
Max Porcelijn – DE GROTE ZWAEN
Ben Sombogaart – KNIELEN OP EEN BED VIOLEN
Tjebbo Penning – SCHONE HANDEN

Beste Film

BEYOND SLEEP – Hanneke Niens, Hans de Wolf voor KeyFilm
DE HELLEVEEG – Matthijs van Heijningen, Guurtje Buddenberg voor Sigma Pictures
KNIELEN OP EEN BED VIOLEN – Alain de Levita, Sytze van der Laan voor NL Film
THE PARADISE SUITE – Ellen Havenith voor PRPL, Jeroen Beker voor Bastide Films
PUBLIEKE WERKEN – Frans van Gestel, Arnold Heslenfeld, Laurette Schillings voor Topkapi Films