Gouden Kalf Nominaties 2015

ACADEMY & GOUDEN KALF JURY

De Gouden Kalf Jury heeft de nominaties bepaald voor de categorieën Korte Documentaire, Korte Film en Televisiedrama. De genomineerden onder de categorieën Speelfilm en Lange Documentaire zijn in 2015 voor het eerst bepaald middels het Academysysteem

Beste Korte Documentaire

John Albert Jansen voor HET ALFABET VAN DE ANGST
Hester Overmars voor VERBODEN VLUCHT
Anne-Marieke Graafmans voor VOLGENS PROTOCOL

Beste Korte Film

Erik van Schaaik voor UNDER THE APPLE TREE
Douwe Dijkstra voor VOOR FILM
Wouter Stoter voor Kort! – EEN VRIJE DAG

Beste Televisiedrama

Mees Peijnenburg voor One Night Stand X – GEEN KONINGEN IN ONS BLOED
Aaron Rookus voor One Night Stand X – EEN GOED LEVEN
Tallulah Hazekamp Schwab voor TAART

Beste Actrice Televisiedrama

Ariane Schluter voor haar rol in One Night Stand X – EEN GOED LEVEN
Loes Luca voor haar rol in GOEDENAVOND DAMES EN HEREN
Loes Haverkort voor haar rol in DE JACHT

Beste Acteur Televisiedrama

Jonas Smulders voor zijn rol in One Night Stand X – GEEN KONINGEN IN ONS BLOED Porgy Franssen voor zijn rol in One Night Stand X – DE LANGE NASLEEP VAN EEN KORTE MEDEDELING
Ramsey Nasr voor zijn rol in OVERSPEL III

Beste Lange Documentaire

Daan Veldhuizen voor BANANA PANCAKES AND THE CHILDREN OF STICKY RICE
Joey Boink voor BURDEN OF PEACE
Gülsah Dogan voor NAZIHA’S LENTE
Joost van der Valk en Mags Gavan voor SATUDARAH – ONE BLOOD
Morgan Knibbe voor THOSE WHO FEEL THE FIRE BURNING

Beste Sound Design

Alek Goosse en Francois Dumont voor GLUCKAUF
Vincent Sinceretti voor PRINS
Peter Warnier voor SCHNEIDER VS. BAX
Herman Pieëte voor DE SURPRISE
Vincent Sinceretti en Taco Drijfhout voor THOSE WHO FEEL THE FIRE BURNING

Beste Muziek

Erik-Jan Grob en Good Sounds voor DE BOSKAMPI’S
Jorrit Kleijnen en Alexander Reumers voor GLUCKAUF
Steve Willaert voor KIDNEP
Palmbomen voor PRINS
Rutger Reinders voor ZURICH

Beste Montage

Moek de Groot voor GLUCKAUF
Mieneke Kramer voor PRINS
Job ter Burg voor SCHNEIDER VS. BAX
Jessica de Koning voor DE SURPRISE
Axel Skovdal Roelofs voor ZURICH

Beste Production Design

Alfred Schaaf voor BLOED, ZWEET & TRANEN
Vincent de Pater voor DE BOSKAMPI’S
Minka Mooren voor GLUCKAUF
Florian Legters voor HET LEVEN VOLGENS NINO
Hubert Pouille voor DE SURPRISE

Beste Camera

Jasper Wolf voor ATLANTIC.
Mark van Aller voor GLUCKAUF
Paul Özgür voor PRINS
Tom Erisman voor SCHNEIDER VS. BAX
Ruben Impens voor THE SKY ABOVE US
Frank van den Eeden voor ZURICH

Beste Vrouwelijke Bijrol

Hadewych Minis voor haar rol in BLOED, ZWEET & TRANEN
Ella-June Henrard voor haar rol in BOY 7
Rifka Lodeizen voor haar rol in HET LEVEN VOLGENS NINO
Elsie de Brauw voor haar rol in PRINS
Sigrid ten Napel voor haar rol in PRINS

Beste Mannelijke Bijrol

Marcel Hensema voor zijn rol in BLOED, ZWEET & TRANEN
Fedja van Huêt voor zijn rol in BLOED, ZWEET & TRANEN
Raymond Thiry voor zijn rol in BLOED, ZWEET & TRANEN
Matthijs van de Sande Bakhuyzen voor zijn rol in DE ONTSNAPPING
Jan Decleir voor zijn rol in DE SURPRISE

Beste Actrice

Kim van Kooten voor haar rol in ONDER HET HART
Maria Kraakman voor haar rol in SCHNEIDER VS. BAX
Georgina Verbaan voor haar rol in DE SURPRISE
Elise van ’t Laar voor haar rol in TUSSEN 10 EN 12
Wende Snijders voor haar rol in ZURICH

Beste Acteur

Martijn Fischer voor zijn rol in BLOED, ZWEET & TRANEN
Matthijs van de Sande Bakhuyzen voor zijn rol in BOY 7
Bart Slegers voor zijn rol in GLUCKAUF
Vincent van der Valk voor zijn rol in GLUCKAUF
Frank Lammers voor zijn rol in MICHIEL DE RUYTER

Beste Scenario

Frank Ketelaar voor BLOED, ZWEET & TRANEN
Gustaaf Peek voor GLUCKAUF
Sam de Jong voor PRINS
Alex van Warmerdam voor SCHNEIDER VS. BAX
Peter Hoogendoorn voor TUSSEN 10 EN 12

Beste Regie

Peter Greenaway voor EISENSTEIN IN GUANAJUATO
Remy van Heugten voor GLUCKAUF
Roel Reiné voor MICHIEL DE RUYTER
Alex van Warmerdam voor SCHNEIDER VS. BAX
Mike van Diem voor DE SURPRISE

Beste Film

BLOED, ZWEET & TRANEN – Derk-Jan Warrink, Joost de Vries, Leontine Petit voor Lemming Film
GLUCKAUF – Joram Willink, Piet-Harm Sterk voor BIND
PRINS – Gijs Kerbosch, Roel Oude Nijhuis, Gijs Determeijer voor Halal
SCHNEIDER VS. BAX – Marc van Warmerdam voor Graniet Film
DE SURPRISE – Els Vandevorst voor N279 Entertainment, Mike van Diem voor Spinnaker Productions, Hans de Weers voor FATT Productions