Gouden Kalf nominaties 2014

Beste Geluid

Albert van Veenendaal & Erik Langhout voor FLAT EARTH
Michiel de Boer voor HELIUM
Wart Wamsteker voor DE POEL

Beste Muziek

Djurre de Haan voor AANMODDERFAKKER
Christiaan Verbeek voor HELIUM
Rowwen Hèze voor HEMEL OP AARDE

Beste Production Design

Elza Kroonenberg voor AANMODDERFAKKER
Alfred Schaaf voor HEMEL OP AARDE
Kurt Loyens voor SOOF

Beste Camera

Tibor Dingelstad voor HELIUM
Melle van Essen voor JONGENS
Aage Hollander voor NENA

Beste Montage

Boudewijn Koole voor HAPPILY EVER AFTER
Axel Skovdal Roelofs voor HELIUM
Marc Bechtold voor SOOF

Beste Vrouwelijke Bijrol

Elise Schaap voor haar rol in AFSCHEID VAN DE MAAN
Lies Visschedijk voor haar rol in HEMEL OP AARDE
Willemijn van der Ree voor haar rol in ZOMER

Beste Mannelijke Bijrol

Ton Kas voor zijn rol in JONGENS
Bob Schwarze voor zijn rol in SUPERNOVA
Steef Cuijpers voor zijn rol in ZOMER

Beste Actrice

Ariane Schluter voor haar rol in LUCIA DE B.
Abbey Hoes voor haar rol in NENA
Sigrid ten Napel voor haar rol in ZOMER

Beste Acteur

Gijs Naber voor zijn rol in AANMODDERFAKKER
Jacob Derwig voor zijn rol in HET DINER
Gijs Blom voor zijn rol in JONGENS

Beste Scenario

Anne Barnhoorn voor AANMODDERFAKKER
Edward Stelder voor HEMEL OP AARDE
Saskia Diesing & Esther Gerritsen voor NENA

Beste Regie

Michiel ten Horn voor AANMODDERFAKKER
Mischa Kamp voor JONGENS
Saskia Diesing voor NENA

Beste Film

AANMODDERFAKKER – Iris Otten, Sander van Meurs, Pieter Kuijpers voor Pupkin Film
HEMEL OP AARDE – Pieter Kuijpers, Sander van Meurs, Iris Otten voor Pupkin Film; Bastiaan Gieben, Edward Stelder voor Red Herring
NENA – Hanneke Niens, Hans de Wolf voor KeyFilm

Beste Korte Documentaire

Jeroen van Velzen voor A GOAT FOR A VOTE
Tijs Tinbergen & Jan Musch voor MEESTV, HOE DE KOOLMEES MIJ GELUKKIG MAAKT
Masha Novikova voor OLEG KLIMOV: BRIEVEN AAN JEZELF

Beste Lange Documentaire

Tatjana Božic voor HAPPILY EVER AFTER
Niels van Koevorden & Sabine Lubbe Bakker voor NE ME QUITTE PAS
Karin Junger voor SEXY MONEY

Beste Korte Film

Steven Wouterlood voor ALLES MAG
Rob Lücker voor KORT! – DAS WAD
Douwe Dijkstra voor DÉMONTABLE

Beste Televisiedrama

Norbert ter Hall voor A’DAM – E.V.A. 2
Dana Nechushtan voor HOLLANDS HOOP
Michiel van Erp voor RAMSES

Beste Actrice Televisiedrama

Elsie de Brauw voor haar rol in DUIVELSE DILEMMA’S – SYMBIOSE
Kim van Kooten voor haar rol in HOLLANDS HOOP
Loes Schnepper voor haar rol in ONE NIGHT STAND IX – VOOR EMILIA

Beste Acteur Televisiedrama

Maarten Heijmans voor zijn rol in RAMSES
Marcel Hensema voor zijn rol in HOLLANDS HOOP
Mads Wittermans voor zijn rol in ONE NIGHT STAND IX – VRIJ