Gouden Kalf nominaties 2013

Beste Geluid

Peter Warnier voor HOW TO DESCRIBE A CLOUD
Peter Warnier voor DE WEDEROPSTANDING VAN EEN KLOOTZAK
Michaël Sauvage voor WOLF

Beste Muziek

Djurre de Haan voor DE ONTMAAGDING VAN EVA VAN END
New Cool Collective voor TOEGETAKELD DOOR DE LIEFDE
Gino Taihuttu en Joris Titawano voor WOLF

Beste Production Design

Elsje de Bruijn voor BOVEN IS HET STIL
A.M.C. Fok voor TOEGETAKELD DOOR DE LIEFDE
Lieke Scholman voor WOLF

Beste Camera

Richard van Oosterhout voor &ME
Frank van den Eeden voor BOVEN IS HET STIL
Lennart Verstegen voor WOLF

Beste Montage

Katharina Wartena voor BOVEN IS HET STIL
Marc Bechtold voor MILO
Wouter van Luijn voor WOLF

Beste Vrouwelijke Bijrol

Annet Malherbe voor haar rol in BORGMAN
Georgina Verbaan voor haar rol in DE MARATHON
Jacqueline Blom voor haar rol in DE ONTMAAGDING VAN EVA VAN END

Beste Mannelijke Bijrol

Jacob Derwig voor zijn rol in ALLES IS FAMILIE
Wim Opbrouck voor zijn rol in BOVEN IS HET STIL
Martin van Waardenberg voor zijn rol in DE MARATHON

Beste Actrice

Hadewych Minis voor haar rol in BORGMAN
Yootha Wong-Loi-Sing voor haar rol in HOE DUUR WAS DE SUIKER
Vivian Dierickx voor haar rol in DE ONTMAAGDING VAN EVA VAN END

Beste Acteur

Stefan de Walle voor zijn rol in DE MARATHON
Ton Kas voor zijn rol in MATTERHORN
Marwan Kenzari voor zijn rol in WOLF

Beste Scenario

Kim van Kooten voor ALLES IS FAMILIE
Alex van Warmerdam voor BORGMAN
Alex Pitstra en Thijs Gloger voor DIE WELT

Beste Regie

Alex van Warmerdam voor BORGMAN
David Verbeek voor HOW TO DESCRIBE A CLOUD
Jim Taihuttu voor WOLF

Beste Film

BORGMAN – Marc van Warmerdam voor Graniet Film
BOVEN IS HET STIL – Stienette Bosklopper voor Circe Films en Els Vandevorst voor N279 Entertainment
WOLF – Julius Ponten voor Habbekrats

Beste Korte Documentaire

Astrid Bussink voor ACHTER DE TOREN
Erik van Lieshout voor JANUS
Willem Baptist voor DOC25 – WILD ZWIJN

Beste Lange Documentaire

Simonka de Jong voor THE ONLY SON
Diego Gutierrez voor PARTS OF A FAMILY
Esther Hertog voor SOLDIER ON THE ROOF

Beste Korte Film

Sonja Wyss voor Kort! – GREIFENSEE
Guido van der Werve voor NUMMER VEERTIEN, HOME
Michiel ten Horn voor Kort! – VINGERS

Beste Televisiedrama

Boris Paval Conen voor EXIT
Theu Boermans voor DE PROOI
Mijke de Jong voor Van God Los – WARRIORS

Beste Actrice Televisiedrama

Noortje Herlaar voor haar rol in MOEDER IK WIL BIJ DE REVUE
Monic Hendrickx voor haar rol in PENOZA II
Mariana Aparicio Torres voor haar rol in Van God Los – WARRIORS

Beste Acteur Televisiedrama

Issaka Sawadogo voor zijn rol in One Night Stand – IN HET NIETS
Fedja van Huêt voor zijn rol in OVERSPEL II
Pierre Bokma voor zijn rol in DE PROOI

Gouden Kalf voor de UPC Publieksprijs

HET BOMBARDEMENT van Ate de Jong
DAGLICHT van Diederik van Rooijen
DE MARATHON van Diederick Koopal

Prijs van de Nederlandse Filmkritiek

HOUDT GOD VAN VROUWEN? van Emile Rouveroy van Nieuwaal
DE MARATHON van Diederick Koopal
DE ONTMAAGDING VAN EVA VAN END van Michiel ten Horn