NFF 2020

40e Nederlands Film Festival

25 september – 3 oktober 2020, Utrecht
Algemeen directeur a.i.: Doreen Boonekamp
Zakelijk directeur: Petra Remmen

Programma NFF 2020

Openingsfilm: BULADÓ van Eché Janga
Festivalpremières: KOM HIER DAT IK U KUS, I.M., DE DICK MAAS METHODE, BUITEN IS HET FEEST, MARIONETTE, DE VOGELWACHTER en LA ÚLTIMA PRIMAVERA.


 


 

Competities NFF 2020

  • Gouden Kalf Competitie
  • Forum van de Regisseurs
  • NFF Debuutcompetitie
Gouden Kalveren
  • Gouden Kalf Competitie
  • Grolsch Gouden Kalveren Gala
  • NFF Interactive: Gouden Kalf Expo
  • NFF Interactive: Gouden Kalf Avond
  • NFF Filmboulevard: Onthulling Gouden Tegels
  • Ontmoet de makers
Specials NFF 2020
  • Affiche-art voor film in samenwerking met Illustratie Biënnale
  • NFF Festivalpremières in heel Nederland
  • NFF in de wijk
  • De Nederlandse Filmroute app
  • NFF Talkshow
Online arrangementen NFF 2020
  • Fullscreen x XITE
  • NFF Documentaire Primeurs i.s.m. 2DOC
  • NFF Volkskrant selectie
  • VICE NIGHT
  • Het beste van BNNVARA
  • NFF in één avond met CJP

    Talks & Events NFF 2020
    • Bring Your Own Beamer
    • De Cutcast met Jos Stelling
    • Fullscreen: Videoclips op het NFF – powered by XITE
    • VERS Filmquiz
    • NFF Talkshow
    • Uitreiking Louis Hartlooper Prijs Beste Filmpublicatie
    NFF Interactive
    • #VERLORENJONGENSZULLENWINNEN – live performance in BAK
    • NFF Interactive Expo
    • NFF Interactive Gouden Kalf Avond online

    Prijzen NFF 2020

    Gouden Kalveren

    Beste Korte Documentaire
    CARROUSEL – Marina Meijer (productie: Basalt Film)

    Beste Korte Film
    SEE ME – Patty Stenger, Yvonne Kroese (scenario: Patty Stenger, productie: Family Affair Films)

    Beste Interactive
    NERD_FUNK: PHASE 1 – Ali Eslami, Mamali Shafahi (productie: ALLLESSS)

    Beste Televisiedrama
    RED LIGHT – regie Wouter Bouvijn, Anke Blondé (creatie: Carice van Houten, Halina Reijn, scenario: Esther Gerritsen, Frank Ketelaar, Christophe Dirickx, Halina Reijn, productie: Hollands Licht, Eyeworks Film & TV drama)

    Beste Acteur Televisiedrama
    Ramsey Nasr – I.M. (regie: Michiel van Erp, scenario: Hugo Heinen, productie: Het Familiedrama)

    Beste Actrice Televisiedrama
    Halina Reijn – RED LIGHT (creatie: Carice van Houten, Halina Reijn, regie: Wouter Bouvijn, Anke Blondé, scenario: Esther Gerritsen, Frank Ketelaar, Christophe Dirickx, Halina Reijn, productie: Hollands Licht, Eyeworks Film & TV drama)

    Beste Sound Design
    Marco Vermaas – BUMPERKLEEF (regie: Lodewijk Crijns, scenario: Lodewijk Crijns, productie: Topkapi Films)

    Beste Muziek
    Rui Reis Maia, Jasper Boeke, Diederik Rijpstra – DE BELOFTE VAN PISA (regie: Norbert ter Hall, scenario: Robert Alberdingk Thijm, productie: All Yours Films)

    Beste Camera
    Myrthe Mosterman – GOUD (regie: Rogier Hesp, scenario: Anne Hofhuis, productie: BALDR Film)

    Beste Montage
    Ruben van der Hammen – ZE NOEMEN ME BABOE (regie: Sandra Beerends, productie: Pieter van Huystee Film & TV)

    Beste Lange Documentaire
    ZE NOEMEN ME BABOE – Sandra Beerends (productie: Pieter van Huystee Film & TV)

    Beste Production Design
    Anne Winterink – MARIONETTE (regie: Elbert van Strien, scenario: Elbert van Strien, Ben Hopkins, productie: Accento Films, BosBros)

    Beste Costume Design
    Alette Kraan – MI VIDA (regie: Norbert ter Hall, scenario: Roos Ouwehand, productie: Phanta Film)

    Beste Mannelijke Bijrol
    Bilal Wahib – PARADISE DRIFTERS (regie/scenario: Mees Peijnenburg, productie: Pupkin)

    Beste Vrouwelijke Bijrol
    Noortje Herlaar – KAPSALON ROMY (regie: Mischa Kamp, scenario: Tamara Bos, productie: BosBros)

    Beste Acteur
    Shahine El-Hamus – DE BELOFTE VAN PISA (regie: Norbert ter Hall, scenario: Robert Alberdingk Thijm, productie: All Yours Films)

    Beste Actrice
    Beppie Melissen – KAPSALON ROMY (regie: Mischa Kamp, scenario: Tamara Bos, productie: BosBros)

    Beste Scenario
    Tamara Bos – KAPSALON ROMY (regie: Mischa Kamp, productie: BosBros)

    Beste Regie
    Mischa Kamp – KAPSALON ROMY (scenario: Tamara Bos, productie: BosBros)

    Beste Film
    BULADÓ – Derk-Jan Warrink en Koji Nelissen voor Keplerfilm (regie: Eché Janga, scenario: Eché Janga, Esther Duysker)

    Andere prijzen
    • Winnaar Forum van de Regisseurs: KALA AZAR van Janis Rafa
    • Filmprijs van de Stad Utrecht: PORTRET VAN EEN MISLUKT SCHRIJVER van Joris Koptod Nioky
    • Louis Hartlooper Prijs voor de Beste Filmpublicatie: Suzanne Rethans voor het boek Begeerd en verguisd: het leven van Sylvia Kristel.
    • Filmleraar van het Jaar: Bart Valkenier.
    Jury’s 2020
    • Gouden Kalf Jury korte film en televisiedrama: Werner Kolf, Chris Westendorp en Mischa Kamp.
    • Gouden Kalf Jury korte documentaire: Carine Bijlsma, Reber Dosky en Katja Draaijer.
    • Gouden Kalf Interactive: Bogomir Doringer, Nanna Verhoeff en Kaweh Modiri.
    • Filmprijs van de Stad Utrecht: Shamira Raphaëla, Arjan Brentjes en Lotte Tabbers.
    • Forum van de Regisseurs: Cesar Majorana, Julian Ross en Sharelly Emanuelson.
    • KNF Jury: Nico van den Berg, Paul van Es, Romy van Krieken, Julius Koetsier en Tisha Eetgerink.

     

    NFF Talentdagen

    NFF Talentdagen: 9 t/m 13 december

    Van 9 december tot en met 13 december waren de beloften van nu aan zet bij de NFF Talentdagen.

    Het NFF is voor veel eindexamenstudenten van audiovisuele opleidingen de eerste gelegenheid waarbij ze hun werk aan een groot publiek kunnen presenteren. Jaarlijks vertoont het festival een selectie van eindexamenproducties van de film- en kunstacademies. Tijdens dit roerige jaar verloopt niets zoals we gewend zijn, en zo heeft ook het talentontwikkelingstraject van het NFF een andere opzet gekregen. Door de NFF Talentdag en de NFF Studentencompetitie te verplaatsen naar december kregen beginnende makers extra tijd om hun afstudeerfilm af te ronden of aan een filmplan te werken.

    Prijzen NFF Studentencompetitie
    • Pathé Tuschinksi Award
      Dylan Werkman (Nederlandse Filmacademie) voor A VIEW FROM ABOVE
    • NAPA Award voor Beste Producent
      Dobber Bolhuis (Nederlandse Filmacademie) en Marrit Greidanus (Nederlandse Filmacademie)
    • Keplerfilm Animatieprijs
      Shanice Muntslag (ArtEZ) voor SUMA NA MI
    • KNF Award
      WAAROM BLEEF JE NIET VOOR MIJ? van Milou Gevers (Nederlandse Filmacademie). Eervolle Vermelding aan ONNO MAMA WANGE van Divyangi Shukla (Willem de Kooning Academie)
    Wildcards

    Het Nederlands Filmfonds heeft tijdens de NFF Talent Awards Ceremonie zes Wildcards uitgereikt om nieuwe animatie-, fictie,- en documentaire producties te realiseren. De twee Wildcards animatie zijn uitgedeeld aan Marten Visser (ArtEZ) voor HOANOE en Sohaib Bouaiss (Willem de Kooning Academie) voor A WHITE SCREEN IS VISIBLE. De Wildcards documentaire werden ontvangen door Milou Gevers (Nederlandse Filmacademie) voor WAAROM BLEEF JE NIET VOOR MIJ? en Eline van der Kaa (AKV St. Joost) voor DE REIZIGERS. De Wildcards fictie gingen naar Marina Sulima (Academie Minerva) voor PARCELPAEDIA en Thom Lunshof (Nederlandse Filmacademie) voor HARMONIA.

    Jury’s

    De jury van de Pathé Tuschinski Award en de Fentener van Vlissingen Fonds Award bestond uit Ashar Medina, Fatih Tura, Aboozar Amini, Floor Adams en Isaura San. De juryleden van de NAPA Award waren producenten Nienke Korthof van Tangerine Tree, Avinash Changa van WeMakeVR en Ineke Kanters van The Film Kitchen. Juryleden Nienke Deutz, Sarieke Hoeksma, Mylène Verdurmen en Peter Lindhout waren betrokken bij de nieuwe Keplerfilm Animatieprijs. Journalisten Hugo Emmerzael, Clementine van Wijngaarden, Lisa van der Waal, Ruud Vos en Sebastiaan Khouw vormden de jury van de KNF Award.