NFF 2020

40e Nederlands Film Festival

25 september – 3 oktober 2020, Utrecht
Algemeen directeur a.i.: Doreen Boonekamp
Zakelijk directeur: Petra Remmen

Programma NFF 2020

Openingsfilm: BULADÓ van Eché Janga
Festivalpremières: KOM HIER DAT IK U KUS, I.M., DE DICK MAAS METHODE, BUITEN IS HET FEEST, MARIONETTE, DE VOGELWACHTER en LA ÚLTIMA PRIMAVERA.


 


 

Competities NFF 2020

  • Gouden Kalf Competitie
  • Forum van de Regisseurs
  • NFF Debuutcompetitie
Gouden Kalveren
  • Gouden Kalf Competitie
  • Grolsch Gouden Kalveren Gala
  • NFF Interactive: Gouden Kalf Expo
  • NFF Interactive: Gouden Kalf Avond
  • NFF Filmboulevard: Onthulling Gouden Tegels
  • Ontmoet de makers
Specials NFF 2020
  • Affiche-art voor film in samenwerking met Illustratie Biënnale
  • NFF Festivalpremières in heel Nederland
  • NFF in de wijk
  • De Nederlandse Filmroute app
  • NFF Talkshow
Online arrangementen NFF 2019
  • Fullscreen x XITE
  • NFF Documentaire Primeurs i.s.m. 2DOC
  • NFF Volkskrant selectie
  • VICE NIGHT
  • Het beste van BNNVARA
  • NFF in één avond met CJP

    Talks & Events NFF 2020
    • Bring Your Own Beamer
    • De Cutcast met Jos Stelling
    • Fullscreen: Videoclips op het NFF – powered by XITE
    • VERS Filmquiz
    • NFF Talkshow
    • Uitreiking Louis Hartlooper Prijs Beste Filmpublicatie
    NFF Interactive
    • #VERLORENJONGENSZULLENWINNEN – live performance in BAK
    • NFF Interactive Expo
    • NFF Interactive Gouden Kalf Avond online

    Prijzen NFF 2020

    Gouden Kalveren

    Beste Korte Documentaire
    CARROUSEL – Marina Meijer (productie: Basalt Film)

    Beste Korte Film
    SEE ME – Patty Stenger, Yvonne Kroese (scenario: Patty Stenger, productie: Family Affair Films)

    Beste Interactive
    NERD_FUNK: PHASE 1 – Ali Eslami, Mamali Shafahi (productie: ALLLESSS)

    Beste Televisiedrama
    RED LIGHT – regie Wouter Bouvijn, Anke Blondé (creatie: Carice van Houten, Halina Reijn, scenario: Esther Gerritsen, Frank Ketelaar, Christophe Dirickx, Halina Reijn, productie: Hollands Licht, Eyeworks Film & TV drama)

    Beste Acteur Televisiedrama
    Ramsey Nasr – I.M. (regie: Michiel van Erp, scenario: Hugo Heinen, productie: Het Familiedrama)

    Beste Actrice Televisiedrama
    Halina Reijn – RED LIGHT (creatie: Carice van Houten, Halina Reijn, regie: Wouter Bouvijn, Anke Blondé, scenario: Esther Gerritsen, Frank Ketelaar, Christophe Dirickx, Halina Reijn, productie: Hollands Licht, Eyeworks Film & TV drama)

    Beste Sound Design
    Marco Vermaas – BUMPERKLEEF (regie: Lodewijk Crijns, scenario: Lodewijk Crijns, productie: Topkapi Films)

    Beste Muziek
    Rui Reis Maia, Jasper Boeke, Diederik Rijpstra – DE BELOFTE VAN PISA (regie: Norbert ter Hall, scenario: Robert Alberdingk Thijm, productie: All Yours Films)

    Beste Camera
    Myrthe Mosterman – GOUD (regie: Rogier Hesp, scenario: Anne Hofhuis, productie: BALDR Film)

    Beste Montage
    Ruben van der Hammen – ZE NOEMEN ME BABOE (regie: Sandra Beerends, productie: Pieter van Huystee Film & TV)

    Beste Lange Documentaire
    ZE NOEMEN ME BABOE – Sandra Beerends (productie: Pieter van Huystee Film & TV)

    Beste Production Design
    Anne Winterink – MARIONETTE (regie: Elbert van Strien, scenario: Elbert van Strien, Ben Hopkins, productie: Accento Films, BosBros)

    Beste Costume Design
    Alette Kraan – MI VIDA (regie: Norbert ter Hall, scenario: Roos Ouwehand, productie: Phanta Film)

    Beste Mannelijke Bijrol
    Bilal Wahib – PARADISE DRIFTERS (regie/scenario: Mees Peijnenburg, productie: Pupkin)

    Beste Vrouwelijke Bijrol
    Noortje Herlaar – KAPSALON ROMY (regie: Mischa Kamp, scenario: Tamara Bos, productie: BosBros)

    Beste Acteur
    Shahine El-Hamus – DE BELOFTE VAN PISA (regie: Norbert ter Hall, scenario: Robert Alberdingk Thijm, productie: All Yours Films)

    Beste Actrice
    Beppie Melissen – KAPSALON ROMY (regie: Mischa Kamp, scenario: Tamara Bos, productie: BosBros)

    Beste Scenario
    Tamara Bos – KAPSALON ROMY (regie: Mischa Kamp, productie: BosBros)

    Beste Regie
    Mischa Kamp – KAPSALON ROMY (scenario: Tamara Bos, productie: BosBros)

    Beste Film
    BULADÓ – Derk-Jan Warrink en Koji Nelissen voor Keplerfilm (regie: Eché Janga, scenario: Eché Janga, Esther Duysker)

    Andere prijzen
    • Winnaar Forum van de Regisseurs: KALA AZAR van Janis Rafa
    • Filmprijs van de Stad Utrecht: PORTRET VAN EEN MISLUKT SCHRIJVER van Joris Koptod Nioky
    • Louis Hartlooper Prijs voor de Beste Filmpublicatie: Suzanne Rethans voor het boek Begeerd en verguisd: het leven van Sylvia Kristel.
    • Filmleraar van het Jaar: Bart Valkenier.
    Jury’s 2020
    • Gouden Kalf Jury korte film en televisiedrama: Werner Kolf, Chris Westendorp en Mischa Kamp.
    • Gouden Kalf Jury korte documentaire: Carine Bijlsma, Reber Dosky en Katja Draaijer.
    • Gouden Kalf Interactive: Bogomir Doringer, Nanna Verhoeff en Kaweh Modiri.
    • Filmprijs van de Stad Utrecht: Shamira Raphaëla, Arjan Brentjes en Lotte Tabbers.
    • Forum van de Regisseurs: Cesar Majorana, Julian Ross en Sharelly Emanuelson.
    • KNF Jury: Nico van den Berg, Paul van Es, Romy van Krieken, Julius Koetsier en Tisha Eetgerink.