NFF 2018

38e Nederlands Film Festival
27 september – 5 oktober 2018, Utrecht
Algemeen directeur: Silvia van der Heiden
Zakelijk directeur: Petra Remmen

Programma

Openingsfilm: NIEMAND IN DE STAD van Michiel van Erp
Publiekspremières: NIEMAND IN DE STAD, SPREKEND NEDERLAND, SUPERJUFFIE, ANNE+, RAFAËL en KORT!

 

Competities

  • Gouden Kalf Competitie
  • Forum van de Regisseurs
  • NFF Debuutcompetitie
  • NFF Studentencompetitie

Gouden Kalveren

  • Gouden Kalf Competitie
  • L’OR Gouden Kalveren Gala
  • NFF Interactive: Gouden Kalf Expo
  • NFF Interactive: Gouden Kalf Avond
  • NFF Filmboulevard: Onthulling Gouden Tegels
  • Abraham Tuschinski Fonds Gouden Kalf van het Publiek

Specials

  • Blikverruimers: Yous & Yay, Michiel van Erp, Adriaan de Jongh en Olga Zuiderhoek
  • Masterclass De kijk van Koolhoven (Martin Koolhoven)
  • Masterclass Nederlandse Documentaire (Frans Bromet en Bert Hogenkamp)
  • NFF Interactive

Arrangementen

  • CJP DECODED
  • NFF Documentaire Previewdag i.s.m. 2DOC
  • NFF Volkskrantdag
  • VICE NIGHT

Talks & Events

  • 10 jaar De Verbeelding
  • 48 Hour Film Project
  • Amongst Friends x NFF
  • Bring Your Own Beamer
  • CineMeow: een wilde avond met Abatutu
  • Een verborgen kunst – herinneringen uit de montagekamer van Wouter van Luijn
  • Fullscreen: Videoclips op het NFF – powered by XITE
  • Het Schimmenrijk
  • La Holandessa i.s.m. wijkcultuurhuis Het Wilde Westen
  • MovieZone Talent Day
  • Muziek!
  • NFF Filmfeest
  • NFF Talkshow
  • NFF thuis bij Adib of Ries
  • NFF x International Literature Festival
  • Signeersessie Nouchka van Brakel
  • Street vendors: Medellín, Tirana, Johannesburg, Yogyakarta
  • The Pitch Live Finale
  • Uitreiking Louis Hartlooper Prijs Beste Filmpublicatie

NFF Interactive

  • NFF Interactive Expo
  • NFF Interactive Gouden Kalf Avond
  • Workshop Storytelling Karen Palmer

NFF Professionals Programma

  • (Be)Grijp je publiek
  • Be Dramatic! The New Wave of European Series
  • BoostNL
  • Branchemiddag filmvertoners en distributeurs
  • Het scenario & de collega’s
  • Internationale Masterclass Montage
  • Masterclass Camera
  • Masterclass Jan Harlan: Music as a Scripting Tool
  • Masterclass William Simpson
  • Matchmaking Filmmakers en componisten
  • NFF Conferentie
  • NFF Interactive: Storyspace
  • Our Brave New World Sessions
  • Seminar Animatie: Co-produceren met China
  • Talent en Route
  • Uitreiking NFF Talent Awards

Educatie

  • Primair Onderwijs | Kidsbios & VR Workshop
  • Voortgezet Onderwijs | Filmprogramma, Blik op de Set, Junior Kalveren Gala & VR Workshop
  • Hoger Onderwijs | Filmcolleges
  • Docentenworkshops PO & VO

Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf

Overige prijzen:

  • Prijs van de Nederlandse Filmkritiek: LIGHT AS FEATHERS van Rosanne Pel
  • Filmprijs van de Stad Utrecht: CHEEK TO CHEEK van Malou Wagenmaker en Bo van der Meer
  • Fentener van Vlissingen Fonds Award: Tobias Cornelissen voor SISTERS, DANTE VS. MOHAMMED ALI en AT MIDNIGHT PLAYS A DANCE-TUNE
  • Pathé Tuschinski Award: WOGNUM van Tim Bary
  • Filmproducenten Nederland Award: Coen Balkestein
  • VEVAM Fonds Prijs van het Forum van de Regisseurs: LIGHT AS FEATHERS van Rosanne Pel en DE STOEL VAN DE LAATSTE JAREN van Anke Teunissen en Jessie van Vreden
  • Filmleraar van het Jaar: Jeroen Stultiens
  • MovieZone NFF Award: GELUKZOEKERS van Hanro Smitsman
  • The Pitch: Wessel van Wanrooij en Sean Louw voor THE BEGINNING AND THE END
  • 48 Hour Film Project: HET INTERNET van het team Supersolid & Friends

Jury’s

  • Gouden Kalf sectie Korte Documentaire: Digna Sinke, Gys Zevenbergen en Thomas Vroege
  • Gouden Kalf sectie Televisiedrama en Korte film: Erik van Schaaik, Sacha Polak en Nouchka van Brakel
  • Gouden Kalf sectie Interactive: Martijn de Waal, Klasien van de Zandschulp en Sjef van Gaalen
  • NFF Debuutcompetitie: André van Duren, Reber Dosky en Hanna van Niekerk
  • NFF Studentencompetitie: Bibi Fadlalla, Bouwine Pool, Hanneke Niens en Ruby Deelen
  • Forum van de Regisseurs: Daan Bakker, Ena Sendijarevíc en Koen Mortier
  • KNF Jury: Hans Beerekamp, Nico van den Berg, Henk Bovekerk, Luuk Imhann en Kim van der Meulen