NFF 2017

37e Nederlands Film Festival
20 september – 29 september 2017, Utrecht
Festivaldirecteur ad interim: Hein Barnhoorn

Programma

Openingsfilm: TULIPANI van Mike van Diem
Publiekspremières: BROEDERS, DIKKERTJE DAP, DUMMIE DE MUMMIE EN DE TOMBE VAN ACHNETOET, GESCHENK UIT DE BODEM, KORT!, KUYT, TOKYO TRIAL

Competities

  • L’OR Gouden Kalf Competitie
  • NFF Debuutcompetitie
  • NFF Studentencompetitie
  • Forum van de Regisseurs

Gouden Kalveren

  • L’OR Gouden Kalf Competitie
  • L’OR Gouden Kalveren Gala
  • L’OR Gouden Kalveren Loge
  • NFF Interactive: Gouden Kalf Expo
  • NFF Interactive: Gouden Kalf Avond
  • L’OR Filmboulevard: Onthulling Gouden Tegels
  • Abraham Tuschinski Fonds Gouden Kalf van het Publiek

Specials

  • NFF Master Tom Holkenborg/Junkie XL
  • Blikverruimers
  • NFF Interactive

Coproducties

  • Videoclips als voorfilm
  • Vlaams

Arrangementen

  • Amongst Friends x NFF
  • CJP Serveert x NFF
  • CJP x NFF: Layla M.
  • NFF Documentaire Previewdag i.s.m. 2DOC
  • NFF Volkskrantdag
  • VICE NIGHT
Talks & Events

  • Bring Your Own Beamer
  • CineMeow: hoe ze in de klauwe te houwe
  • De Avond van HKU Media
  • Echoes of IS | Discussie rond de webdocumentaire
  • Event KRO-NCRV: Geschenk uit de bodem
  • Filmdiner Bram Fischer i.s.m. ZIMIHC Theater Zuilen
  • Fullscreen: Videoclips op het NFF – powered by XITE
  • Muziek!
  • NFF Talkshow
  • The Pitch Live Finale
  • Het Schimmenrijk
  • Schuldig Verklaard
  • Shortcutz x NFF: Film Under 30
  • Tonio i.s.m. wijkcultuurhuis Het Wilde Westen
  • Tussen Kunst & Glitch
  • Uitreiking Louis Hartlooper Prijs Beste Filmpublicatie
  • Van God Los Talks
  • 10 Jaar Job, Joris & Marieke
  • 48 Hour Film Project
Nationale Filmconferentie

  • Be Dramatic! The New Wave of European Series
  • Branchemiddag filmvertoners en distributeurs
  • Changing nature and role of sales companies
  • Dag van het Scenario
  • Documentaire Masterclass Internationaal Coproduceren
  • Internationale Masterclass Montage
  • Masterclass Camera
  • Masterclass Madja Amin
  • Masterclass Saman Amini
  • Matchmaking Filmmakers en componisten
  • Meet & Greet Tom Holkenborg
  • NFC: De Nederlandse film in een veranderend distributielandschap
  • NFF Interactive: Storyspace
  • Seminar Animatie
  • Talentdag
  • Talent en Route
  • Winchester McFly Script Reading
NFF Interactive: Storyspace

  • Beroepsprofiel AV: State-of-the-Art
  • Samenwerking, orde en ontregeling
  • Meet the Meetups
  • The Holodeck: What is real?
  • Over utopisch denken, schoonheid en verbeelding
Holland Film Meeting

  • ACE Producers Think Tank
  • BoostNL
  • The Changing Nature and Role of Sales Companies
  • Co-Production Platform
  • Digital Film Library
  • Projects Preparation Day
  • Stories & Beyond
  • Work-in-Progress Sessions
  • International screenings
Educatie

  • Primair Onderwijs | Kidsbios & VR Workshop
  • Voortgezet Onderwijs | Filmprogramma, Blik op de Set, Junior Kalveren Gala & VR Workshop
  • Hoger Onderwijs | Filmcolleges
  • Docentenworkshops PO & VO
Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf

  • Beste Lange Documentaire: DE KINDEREN VAN JUF KIET van Petra Lataster-Czisch en Peter Lataster
  • Beste Sound Design: Herman Pieëte voor BRIMSTONE
  • Beste Muziek: Tom Holkenborg voor BRIMSTONE
  • Beste Montage: Sander Vos voor TONIO
  • Beste Production Design: Floris Vos voor BRIMSTONE
  • Beste Camera: Rogier Stoffers voor BRIMSTONE
  • Beste Vrouwelijke Bijrol: Marie-Louise Stheins voor WALDSTILLE
  • Beste Mannelijke Bijrol: Mohammed Azaay voor LAYLA M.
  • Beste Actrice: Nora El Koussour voor LAYLA M.
  • Beste Acteur: Peter Paul Muller voor BRAM FISCHER
  • Beste Scenario: Jean van de Velde voor BRAM FISCHER
  • Beste Regie: Martin Koolhoven voor BRIMSTONE
  • Beste Film: BRIMSTONE – Els Vandevorst voor N279 Entertainment en Uwe Schott voor X Filme Creative Pool
  • Beste Korte Documentaire:  SNELWEGKERK van Elsbeth Fraanje
  • Beste Korte Film: Nu of Nooit! – POLSKA WARRIOR van Camiel Schouwenaar
  • Beste Actrice Televisiedrama: Abbey Hoes voor PETTICOAT
  • Beste Acteur Televisiedrama:  George Tobal en Majd Mardo voor One Night Stand XII – JUNGLE
  • Beste Televisiedrama:  DE ZAAK MENTEN van Tim Oliehoek
  • Beste Interactive: HORIZON ZERO DAWN van Guerrilla Games
  • Abraham Tuschinski Fonds Gouden Kalf van het Publiek: MEES KEES LANGS DE LIJN – Producent PV Pictures
  • Gouden Kalf voor de Filmcultuur:  Gerard Soeteman.

Overige prijzen:

  • VEVAM Fonds Prijs van het Forum van de Regisseurs: Daan Bakker voor QUALITY TIME
  • Prijs van de Nederlandse Filmkritiek: GESCHENK UIT DE BODEM van Paul Cohen en Martijn van Haalen
  • Filmprijs van de Stad Utrecht: Sophie Dros voor GENDERBENDE
  • MovieZone NFF Award: BROERS van Bram Schouw
  • Tuschinski Award: HOW TO UNINSTALL LIFE van Noah Suhartono
  • Speciale Jury Award: Marie-Anne Faustinelli (regie) voor MAAR ALS IEDEREEN ZO DENKT
  • Filmproducenten Nederland Award: Maxime Rozestraten
  • Louis Hartlooper Prijs voor de Beste Filmpublicatie: Joyce Roodnat voor haar boek HEE… ZIE JE DAT!?
  • 48 Hour Film Project: MAN CREAM van het team In Love With the Coco
  • The Pitch: GLAD IJS van Joosje Duk
  • Filmfonds Wildcards: Fokke Mars voor Animatie ROUTINE, special mention Michelle Verhoeks voor Animatie DIEP, Arjen Sinninghe Damsté  voor Documentaire DE NIEUWE MAN, Claudio de Oliveira Marques voor Documentaire EEN ONVERGETELIJK AFSCHEID, Simone Peelen voor Documentaire NIEMAND ECHT NIEMAND VINDT DIT LEUK, Laras Rienstra voor Fictie BLOED KRUIPT, Amy voor Fictie RASCALS

Jury’s

  • Gouden Kalf sectie Korte Documentaire: Catherine van Campen, Erik van Empel en Femke van Velzen
  • Gouden Kalf sectie Televisiedrama/Korte film: Mark van Aller, Anna van der Heide en Karen van Holst Pellekaan
  • Gouden Kalf sectie Interactive: Bas Haring, Sara Kolster en Leon van Rooij
  • Forum van de Regisseurs: Gust van den Berghe, Morgan Knibbe en Mijke de Jong
  • Filmprijs van de Stad Utrecht: Aziz Al-Dilaimi, Hasse van Nunen en Pieter Verhoeff
  • Tuschinski en Speciale Jury Award: Kaweh Modiri, Basje Boer, Ester Gould, Johan Rijpma, Sander Verdonk
  • FPN Award: Frank Hoeve en Laurette Schillings
  • KNF Jury: Joost Broeren, Sandra Heerma van Voss, Jim Pedd, Thierry Verhoeven en Clementine van Wijngaarden