NFF 2016

36e Nederlands Film Festival
21 september – 30 september 2016, Utrecht
Festivaldirecteur: Willemien van Aalst

Programma

Openingsfilm: DE HELD van Menno Meyjes
Publiekspremières: RIPHAGEN, EEN ECHTE VERMEER, MEESTERSPION, VOETBALMEISJES, LOVE IS THICKER THAN WATER, ALBERTA, DE MAATSCHAP, KORT!

Competities

  • L’OR Gouden Kalf Competitie
  • NFF Debuutcompetitie
  • NFF Studentencompetitie
  • NFF Interactive Competitie
  • Forum van de Regisseurs

Gouden Kalveren

  • L’OR Gouden Kalf Competitie
  • L’OR Gouden Kalveren Gala
  • L’OR Gouden Kalveren Loge
  • Best of Interactive
  • L’OR Filmboulevard: Onthulling Gouden Tegels

Hollands Diep

  • Forum van de Regisseurs
  • NFF Masters | Issaka Sawadogo
  • Meestervertellers
  • MadBar presenteert Boks Office
  • MadBar presenteert Favela Painting
  • MadBar presenteert KLONCK!
  • MadBar presenteert NaferLovesYou: Uncertain Identities
  • Let’s Talk Comedy
  • Allemaal TV | Storytelling in documentaires
  • Allemaal TV | De dramaserie ontleed
  • Allemaal TV |Talkshows en de waan van de dag
  • Naar de Film met de Kindercorrespondent
  • CineMeow
  • Schimmenrijk NL

Grenzeloos Nederlands

  • NFF Masters | Willem de Beukelaer
  • Coproducties

Hollandse Nieuwe

  • NFF Debuutcompetitie
  • NFF Studentencompetitie
  • 48 Hour Film Project
  • The Pitch Live Finale
  • CineCrowd Live

Dwarse Verbanden

  • NFF Slotfeest Festivalhart | Bring Your Own Beamer
  • INDIGO
  • De Citizen Kane der videospellen: filmische games voor een filmpubliek
  • Van Kruistocht in Sijkerbroek tot Lord of the Rings: de film als game
  • Tussen Kunst & Glitsch
  • Fullscreen: videoclips op het NFF
  • Top Notch x NFF:  VideoclipsLive
  • Videoclips als voorfilm
Events

  • NFF Talkshow
  • Volkskrant NFF-dag
  • VPRO Previewdag
  • VPRO Reviewdag
  • NFF Documentaire Previewdag i.s.m. 2DOC
  • CJP serveert @ NFF
  • VICE Night
  • Amongst Friends
  • NFF Vriendenvoorstelling
Nationale Filmconferentie

  • Avond van de Opdrachtfilm
  • Be Dramatic! The New Wave of European Series
  • Branchemiddag jong publiek en nieuw talent
  • DAFF Gouden Kalveren Talks
  • Dag van het Scenario: De schrijver op de divan
  • Dutch Game Awards
  • HKU & NFF presenteren
  • Identificatie in film en games: De zin en onzin van diverse personages
  • Immersive Sound – Wat heeft Dolby Atmos te bieden voor de Nederlandse film?
  • Internationale Masterclass Montage
  • LunchSeminar ScriptAcademy met Ger Beukenkamp
  • Masterclass Issaka Sawadogo
  • Masterclass Camera: Het vrouwelijk perspectief
  • Matchmaking voor componisten i.s.m. Buma Music in Motion
  • Netwerkbijeenkomst De Bezige Bij
  • Netwerkbijeenkomst voor acteurs: speeddates met andere makers uit het filmvak
  • NFF Talent Proeftuin
  • NFF Talent Speeddates
  • NFF Talent Talks
  • Openingsprogramma Nationale Filmconferentie
  • Prijsuitreiking NFF Talent
  • Kick-off The Buddy Film Project
  • The Pitch
  • Het Schrijfpaleis
  • Seminar De componist als verteller
  • Seminar Immersive Sound
  • Seminar Nederlands drama online
  • Seminar The Making Of…diversiteit in de filmsector
  • Seminar Virtual Reality
  • Storyboarding in the Picture – animatieseminar storyboarding & editing
  • Talent en Route
  • Uitreiking Filmfonds Wildcards
  • Uitreiking Louis Hartlooper Prijs Beste Filmpublicatie
  • Visual Effects Seminar

Control Conference

Holland Film Meeting

  • Co-Production Platform
  • Project Preparation Day
  • Work-in-Progress Sessions
  • BoostNL
  • Digital Film Library
  • International Screenings
Educatie

  • Kidsbios
  • Jongerenprogramma Small
  • Jongerenprogramma Medium | Blik op de Set
  • Jongerenprogramma Large | Junior Kalveren Gala
  • Jongerenprogramma | Workshop Virtual Reality
  • Docentenworkshops PO & VO
  • Filmcolleges
Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf

  • Beste Korte Documentaire: DE TEGENPRESTATIE – Suzanne Raes, Monique Lesterhuis
  • Beste Korte Film: Kort! – GRATIS – Merijn Scholte Albers, Tobias Smeets
  • Beste Actrice Televisiedrama: Nazmiye Oral – One Night Stand XI – IN VRIJHEID
  • Beste Acteur Televisiedrama: Jacob Derwig – KLEM
  • Beste Televisiedrama: One Night Stand XI – HORIZON – Giancarlo Sánchez
  • Beste Interactive: THE MODULAR BODY- Floris Kaayk
  • Beste Lange Documentaire:  A FAMILY AFFAIR – Tom Fassaert
  • Beste Sound Design: Mark Glynne – BEYOND SLEEP
  • Beste Muziek: Alex Simu – BEYOND SLEEP
  • Beste Montage: Sander Vos – FULL CONTACT
  • Beste Production Design: Ben Zuydwijk – J. KESSELS
  • Beste Camera: Frank van den Eeden – FULL CONTACT
  • Beste Vrouwelijke Bijrol: Anneke Blok – DE HELLEVEEG
  • Beste Mannelijke Bijrol: Marcel Hensema – KNIELEN OP EEN BED VIOLEN
  • Beste Actrice: Hannah Hoekstra – DE HELLEVEEG
  • Beste Acteur: Issaka Sawadogo – THE PARADISE SUITE
  • Beste Scenario: Joost van Ginkel – THE PARADISE SUITE
  • Beste Regie: Boudewijn Koole – BEYOND SLEEP
  • Beste Film: THE PARADISE SUITE – Ellen Havenith voor PRPL, Jeroen Beker voor Bastide Films
  • Abraham Tuschinski Fonds Gouden Kalf van het Publiek: Maarten Swart voor BON BINI HOLLAND
  • Gouden Kalf voor de Filmcultuur: Alex van Warmerdam en Marc van Warmerdam

Overige prijzen:

  • Forum van de Regisseurs: David Verbeek voor FULL CONTACT
  • Prijs van de Nederlandse Filmkritiek: Ester Gould voor A STRANGE LOVE AFFAIR WITH EGO
  • Filmprijs van de Stad Utrecht: Anna Peeters voor DE LENGTE VAN LIEFDE
  • MovieZone NFF Award: Hanna van Niekerk voor IF THE SUN EXPLODES
  • Tuschinski Award: Tessa Pope voor THE ORIGIN OF TROUBLE
  • Dioraphte Award: Alice Wong voor RECONSTRUCTING REALITY
  • Filmproducenten Nederland Award: Charlotte Spronk
  • Louis Hartlooper Prijs voor de Filmjournalistiek: Patricia Pisters voor haar boek Filming for the Future – The work of Louis van Gasteren

Jury’s

  • Gouden Kalf Sectie Korte Documentaire: Petra Lataster-Czisch, Robert Oey en Valérie Schuit
  • Gouden Kalf Sectie Televisiedrama/Korte film: Achmed Akkabi, Anne Barnhoorn en Menno Meyjes
  • NFF Interactive Competitie: Leon van Rooij, Hartmut Koenitz en Mirka Duijn
  • Forum van de Regisseurs: Nanouk Leopold, Nathalie Teirlinck en Robert Jan Westdijk
  • Dioraphte en Tuschinski Award: Marjolein Beumer, Joost Lieuwma, Floor Onrust, Joost Seelen en Claartje Opdam
  • FPN Award: Frank Hoeve en Laurette Schillings
  • KNF Jury: Nico van den Berg, Basje Boer, Sasja Koetsier, Floortje Smit en Theodoor Steen