NFF 2014

34ste Nederlands  Film Festival
24 september – 3 oktober 2014, Utrecht
Festivaldirecteur: Willemien van Aalst

Programma

Openingsfilm: BLOEDLINK van Joram Lürsen
Publiekspremières: BLOEDLINK, 2/11 HET SPEL VAN DE WOLF, HOLLANDS HOOP, DUMMIE DE MUMMIE, INFILTRANT, TRIPPEL TRAPPEL DIERENSINTERKLAAS, KORT!, AANMODDERFAKKER, MARCO: DE WEG TERUG, U KUNT NOG STEMMEN

Competities

  • Gouden Kalf Competitie
  • NFF Debuut Competitie
  • NFF Studenten Competitie

NFF Jaarselectie

  • Korte Film
  • Lange Speelfilm
  • Korte Documentaire
  • Lange Documentaire
  • Televisiedrama

Hoofdthema: Film, Muziek, Filmmuziek!
Gast van het Jaar: Fons Merkies

Film, Muziek, Filmmuziek!

  • 3FM Serious Talent
  • 3voor12 Radio Live
  • 48 Hour Music Video | Drop Off
  • 48 Hour Music Video | Kick Off
  • 48 Hour Music Video | Vertoning & Prijsuitreiking
  • All Those Sunflowers Feest
  • Dj’s Funkel & Funkel
  • Doctor Zhivago Live
  • Filmmuziek uit de Dom
  • The Firebird met het Radio Filharmonisch Orkest
  • Het Nederlands Filmorkest
  • Isophone
  • NFF Filmfeest
  • NFF Masters: Frank Scheffer
  • NFF Videoclip Sessies | De clip als experiment
  • NFF Videoclip Sessies met Job de Wit
  • De Nieuwe Wildernis met het Metropole Orkest
  • Ontmoet de componisten
  • Rico & A.R.T.
  • Songs in Film: Henny Vrienten, Vincent van Warmerdam, Djurre de Haan & My Baby
  • Sunwriters Songday

NFF Interactive

  • Bring Your Own Beamer
  • Game café
  • INDIGO
  • Mr. Beam
  • NFF Games Sessies
  • NFF Interactive | Camera Postura
  • NFF Interactive | Love & Engineering
  • NFF Interactive Sessies | IDFA DocLab
  • NFF Interactive Sessies | VPRO Digitaal
  • NFF Videoclip Sessies | De clip als experiment
  • NFF Videoclip Sessie met Job de Wit

Visual Effects

  • NFF VFX Sessies | De magie van visual effects
  • NFF VFX Sessies | For Insiders
  • NFF VFX Sessies | Oscarwinnaar Erik-Jan de Boer
  • VNAP VFX Award voor de beste Visual Effects 2014

Filmspecials

  • Best of NFF: Speelfilm
  • Best of NFF: Documentaire
  • Breaking Ground
  • CJP serveert @ NFF
  • NFF Documentaire Previewdag
  • NFF Internationale coproducties
  • NFF Masters: Theo van Gogh (1957-2004)
  • Vlaams
  • Volkskrant NFF-dag
  • VPRO Previewdag
Talks & Events

  • 10 jaar Louis Hartlooper Prijs voor de Filmjournalistiek
  • Bekendmaking Top 3 UPC Gouden Kalf voor de beste publieksfilm
  • Best of 48 Hour Nederland
  • De Dakhaas bovenop het NFF
  • Feestelijke vertoning SOOF i.s.m. ABN AMRO Foundation
  • Cinetree, handpicked films
  • Het Gala van de Nederlandse Film
  • HKU & NFF: Animatie & VFX talent
  • Junior Kalveren Gala
  • The Kick
  • Luisteravond: De film zit in je hoofd
  • Nederlands Film Festival Live
  • NFF @ Hoog Catharijne
  • NFF feliciteert: BosBros 25 jaar
  • NFF Huiskamer
  • NFF Filmfeest
  • NFF presenteert: Ontdek de iNFO film
  • NFF Talkshow
  • NFF Vriendenvoorstelling
  • NUentertainment Hangout
  • Oculus Rift
  • The Pitch
  • Het Schimmenrijk NL
  • Talent & Pro Filmboulevard: Onthulling Gouden Tegels
  • TV Film 10 jaar: Wie wint de Gouden Gluiperd?
Holland Film Meeting

  • Europe Day: How to reach you audience
  • HFM Preparation Programme
  • Round Table Sessions
  • Script & Beyond
  • Work-in-Progress Session
  • Presentation: ISAN Netherlands
  • FPN Dutch Film Future Quest
Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf

  • Beste Korte Documentaire: Tijs Tinbergen & Jan Musch voor MEESTV, HOE DE KOOLMEES MIJ GELUKKIG MAAKT
  • Beste Lange Documentaire: Niels van Koevorden & Sabine Lubbe Bakker voor NE ME QUITTE PAS
  • Beste Korte Film: Rob Lücker voor KORT! – DAS WAD
  • Beste Actrice Televisiedrama: Loes Schnepper voor haar rol in ONE NIGHT STAND IX – VOOR EMILIA
  • Beste Acteur Televisiedrama: Maarten Heijmans voor zijn rol in RAMSES
  • Beste Televisiedrama: Dana Nechushtan voor HOLLANDS HOOP
  • Beste Geluid: Wart Wamsteker voor DE POEL
  • Beste Muziek: Christiaan Verbeek voor HELIUM
  • Beste Production Design: Alfred Schaaf voor HEMEL OP AARDE
  • Beste Camera: Tibor Dingelstad voor HELIUM
  • Beste Montage: Boudewijn Koole voor HAPPILY EVER AFTER
  • Beste Vrouwelijke Bijrol: Lies Visschedijk voor haar rol in HEMEL OP AARDE
  • Beste Mannelijke Bijrol: Ton Kas voor zijn rol in JONGENS
  • Beste Actrice: Abbey Hoes voor haar rol in NENA
  • Beste Acteur: Gijs Naber voor zijn rol in AANMODDERFAKKER
  • Beste Scenario: Anne Barnhoorn voor AANMODDERFAKKER
  • Beste Regie: Saskia Diesing voor NENA
  • Beste Film: AANMODDERFAKKER – Iris Otten, Sander van Meurs, Pieter Kuijpers voor Pupkin Film
  • Speciale Juryprijs: Dennis Bots, Maas Bronkhuyzen, Pippa Allen en Joes Brauers voor OORLOGSGEHEIMEN
  • Cultuurprijs: Burny Bos
  • UPC Gouden Kalf voor de Beste Publieksfilm: Mark Verkerk en Ruben Smit voor DE NIEUWE WILDERNIS

Overige awards:

  • Prijs van de Nederlandse Filmkritiek : Mischa Kamp voor JONGENS
  • Filmprijs van de Stad Utrecht: Nelleke Koop voor WATERLIJKEN
  • MovieZone NFF Award: Mischa Kamp voor JONGENS
  • Tuschinski Award: Viktor van der Valk voor ONNO DE ONTWETENDE
  • Dioraphte Awards: Joanne van der Weg voor BLINDELINGS
  • Filmproducenten Nederland Award: Chris Stenger en Juul Op den Kamp voor IF MAMA AIN’T HAPPY, NOBODY’S HAPPY
  • The Pitch: Amanda Perino en Nataria Rajabi voor I DO. DO YOU
  • NFF Stimuleringsprijs non-fictieTransmedia: Anke Teunissen en Jessie van Vreden voor DE STOEL VAN DE LAATSTE JAREN
  • VNAP VFX Award: Luuk Meijer en Storm Post Production voor KORT – DAS WAD
  • TVFilm Gouden Gluiperd: Tygo Gernandt voor VAN GOD LOS
  • Louis Hartlooper Prijs voor de Filmjournalistiek: Tjeu van den Berk en Marjeet Verbeek voor het boek Het Filmgesprek: woorden aan droombeelden wijden. Oeuvreprijs: Peter van Bueren
  • Cinema.nl Afficheprijs: JONGENS door Susanne Keilhack

De Gouden Kalf Jury 2014

  • Algemeen juryvoorzitter: Youri Albrecht
  • Jury sectie Speelfilms: Martin Vonk, Jaap de Weijer, Will Koopman, Annelien van Wijnbergen, YANi, Olga Zuiderhoek
  • Jury sectie Documentaires: Jessica Gorter, Suzanne Raes, Meral Uslu
  • Jury sectie Televisiedrama/Korte film: Gemma Derksen, Tim Oliehoek, Floris Kaayk