NFF 2013

33ste Nederlands Film Festival
25 september – 4 oktober 2013, Utrecht
Festivaldirecteur: Willemien van Aalst
152.000 bezoekers

Programma

Openingsfilm: HOE DUUR WAS DE SUIKER van Jean van de Velde
Publiekspremières: HOE DUUR WAS DE SUIKER, CHEZ NOUS, DE NIEUWE WILDERNIS, MET JOU HEB IK GELEERD, DOE MAAR: DIT IS ALLES

Competities

  • Gouden Kalf Competitie
  • NFF Debuut Competitie
  • NFF Studenten Competitie
  • NFF Online Competitie

NFF Jaarselectie

  • Korte Film
  • Lange Speelfilm
  • Korte Documentaire
  • Lange Documentaire
  • Televisiedrama

Hoofdthema: Naakt
Gast van het Jaar: Paula van der Oest
Pop up

Talks & Events

  • De Talkshow
  • Talent & Pro Filmboulevard
  • LED Scherm
  • Een middag met Paula
  • Sustainable Sessions
  • LiGHT-UP
  • Expo: Chin up, Head Down
  • Debat: Never Waste a Good Crisis
  • Oculus Rift
  • Hoe maak je een YouTube-hit?
  • Het Grote-Doen-Alsof-Feest
  • Alleman toen en nu
  • NFF Online avond
  • NFF presenteert: Ontdek de iNFO film
  • Boekpresentatie Kalf
  • The Pitch
  • PechaKucha Night Utrecht
  • De Favoriete Innovatieve Media Avond van STRP
  • Pop-up bioscoop Hoog Catharijne
  • They Move, So They Are
  • Filmquiz
  • VPRO Previewdag
  • Ode aan Sylvia Kristel
  • Schande!
  • NFF Documentaire Previewdag
  • NFF Speelplaats
  • Demonstratie Rob’s Propshop
  • CJP serveert @ NFF
  • Best of NFF: Speelfilm
  • Best of NFF: Documantaire
  • Volkskrant NFF-dag
  • 10 jaar Van God los
  • 48 Hour Film Project
  • Avond van de Commercial
  • NFF Filmfeest
  • Vlaamse
  • Junior Kalveren Gala
Holland Film Meeting

  • Digital Film Library
  • Netherlands Production Platform
  • Country Focus: Russia
  • Binger-Screen International Interview
  • German / Dutch Film Meeting
  • HFM Seminar: TV Drama
  • Presentation Franz Rodenkirchen
Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf

  • Beste Korte Documentaire: ACHTER DE TOREN van Astrid Bussink
  • Beste Lange Documentaire: PARTS OF A FAMILY van Diego Gutierrez
  • Beste Korte Film: NUMMER VEERTIEN, HOME van Guido van der Werve
  • Beste Televisiedrama: EXIT van Boris Paval Conen
  • Beste Actrice Televisiedrama: Monic Hendrickx voor haar rol in PENOZA II
  • Beste Acteur Televisiedrama: Pierre Bokma voor zijn rol in DE PROOI
  • Beste Geluid: Peter Warnier voor DE WEDEROPSTANDING VAN EEN KLOOTZAK
  • Beste Muziek: New Cool Collective voor TOEGETAKELD DOOR DE LIEFDE
  • Beste Production Design: Lieke Scholman voor WOLF
  • Beste Camera: Richard van Oosterhout voor &ME
  • Beste Montage: Katharina Wartena voor BOVEN IS HET STIL
  • Beste Vrouwelijke Bijrol: Georgina Verbaan voor haar rol in DE MARATHON
  • Beste Mannelijke Bijrol: Jacob Derwig voor zijn rol in ALLES IS FAMILIE
  • Beste Actrice: Hadewych Minis voor haar rol in BORGMAN
  • Beste Acteur: Marwan Kenzari voor zijn rol in WOLF
  • Beste Scenario: Alex van Warmerdam voor BORGMAN
  • Beste Regie: Jim Taihuttu voor WOLF
  • Beste Film: BORGMAN van Marc van Warmerdam voor Graniet Film
  • Speciale Juryprijs: HET NIEUWE RIJKSMUSEUM van Oeke Hoogendijk
  • Cultuurprijs: Monique van Schendelen
  • UPC Publieksprijs: DE MARATHON van Diederick Koopal

Overige awards:

  • Prijs van de Nederlandse Filmkritiek: DE MARATHON van Diederick Koopal
  • Filmprijs van de Stad Utrecht: Janina Pigaht – DAGBOEKEN VAN EEN OLIFANT
  • Tuschinski Award: IK – Jona Honer
  • Dioraphte Award: Yair Moss voor WHITE SOLDIER
  • Filmproducenten Nederland Award: Layla Meijman voor COWBOYS JANKEN OOK
  • MovieSquad (Junior) NFF Award: WOLF -Jim Taihuttu
  • Cinema.nl Afficheprijs: DE NIEUWE WILDERNIS door Arent Jack

NFF Online Competitie 

  • UPC Fictie Prijs: SORRY van Jeroen Houben
  • UPC Animatie Prijs: GRACHT van Joost de Jong
  • UPC Innovatie Prijs: CHAOS THEORY van Carl van Baelen
  • UPC Publieksprijs: PUTJESPLASSER van Peter Lub (KUDsite)
  • Canon Documentaire Prijs: THE STORY BEHIND PORTIA van Sven Akerboom
  • TAX Videoclipprijs: FIRESTARTER – Torre Florim van Andres Fouché

De Gouden Kalf Jury 2013

  • Algemeen juryvoorzitter: Emile Fallaux
  • Jury sectie Speelfilms: Job Gosschalk, Jolein Laarman, Thekla Reuten, Jan Roelfs, Maarten Treurniet
  • Jury sectie Documentaires: Marjoleine Boonstra, Michiel van Erp, Sarah Vos
  • Jury sectieTelevisiedrama/Korte film: Peter de Baan, Maryam Hassouni, Dick Tuinder