NFF 2013

33ste Nederlands Film Festival

25 september – 4 oktober 2013, Utrecht
Festivaldirecteur: Willemien van Aalst
152.000 bezoekers

Programma

Openingsfilm: HOE DUUR WAS DE SUIKER van Jean van de Velde
Publiekspremières: HOE DUUR WAS DE SUIKER, CHEZ NOUS, DE NIEUWE WILDERNIS, MET JOU HEB IK GELEERD, DOE MAAR: DIT IS ALLES


Openingsfilm HOE DUUR WAS DE SUIKER

Competities
  • Gouden Kalf Competitie
  • NFF Debuut Competitie
  • NFF Studenten Competitie
  • NFF Online Competitie
NFF Jaarselectie
  • Korte Film
  • Lange Speelfilm
  • Korte Documentaire
  • Lange Documentaire
  • Televisiedrama
Hoofdthema

Naakt

Gast van het Jaar

Paula van der Oest

  • Gast van het jaar Paula van der Oest

  • Junior Kalveren Gala

Talks & Events
  • De Talkshow
  • Talent & Pro Filmboulevard
  • LED Scherm
  • Een middag met Paula
  • Sustainable Sessions
  • LiGHT-UP
  • Expo: Chin up, Head Down
  • Debat: Never Waste a Good Crisis
  • Oculus Rift
  • Hoe maak je een YouTube-hit?
  • Het Grote-Doen-Alsof-Feest
  • Alleman toen en nu
  • NFF Online avond
  • NFF presenteert: Ontdek de iNFO film
  • Boekpresentatie Kalf
  • The Pitch
  • PechaKucha Night Utrecht
  • De Favoriete Innovatieve Media Avond van STRP
  • Pop-up bioscoop Hoog Catharijne
  • They Move, So They Are
  • Filmquiz
  • VPRO Previewdag
  • Ode aan Sylvia Kristel
  • Schande!
  • NFF Documentaire Previewdag
  • NFF Speelplaats
  • Demonstratie Rob’s Propshop
  • CJP serveert @ NFF
  • Best of NFF: Speelfilm
  • Best of NFF: Documantaire
  • Volkskrant NFF-dag
  • 10 jaar Van God los
  • 48 Hour Film Project
  • Avond van de Commercial
  • NFF Filmfeest
  • Vlaamse
  • Junior Kalveren Gala
Holland Film Meeting
  • Digital Film Library
  • Netherlands Production Platform
  • Country Focus: Russia
  • Binger-Screen International Interview
  • German / Dutch Film Meeting
  • HFM Seminar: TV Drama
  • Presentation Franz Rodenkirchen
Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf

Overige awards
NFF Online Competitie
  • UPC Fictie Prijs: SORRY van Jeroen Houben
  • UPC Animatie Prijs: GRACHT van Joost de Jong
  • UPC Innovatie Prijs: CHAOS THEORY van Carl van Baelen
  • UPC Publieksprijs: PUTJESPLASSER van Peter Lub (KUDsite)
  • Canon Documentaire Prijs: THE STORY BEHIND PORTIA van Sven Akerboom
  • TAX Videoclipprijs: FIRESTARTER – Torre Florim van Andres Fouché
De Gouden Kalf Jury 2013
  • Algemeen juryvoorzitter: Emile Fallaux
  • Jury sectie Speelfilms: Job Gosschalk, Jolein Laarman, Thekla Reuten, Jan Roelfs, Maarten Treurniet
  • Jury sectie Documentaires: Marjoleine Boonstra, Michiel van Erp, Sarah Vos
  • Jury sectieTelevisiedrama/Korte film: Peter de Baan, Maryam Hassouni, Dick Tuinder
  • Erik Hillenbrink (special effectstudio Rob’s prop shop) geeft een demonstratie van hun werk in het festivalpaviljoen

  • Opening van de expostie ‘Chin up, Head down’ van fotografe Miek Uittenhout, actrice Gaite Jansen in figureert in werk