NFF 2012

32ste Nederlands Film Festival
26 september – 5 oktober 2012, Utrecht
Festivaldirecteur: Willemien van Aalst
140.000 bezoekers, websites en YouTube meer dan 5 miljoen bezoekers

Programma

Openingsfilm: NONO, HET ZIGZAG KIND van Vincent Bal

Competities

  • Gouden Kalf Competitie
  • NFF Debuut Competitie
  • NFF Studenten Competitie
  • NFF Online Competitie

Jaaroverzicht

  • Speelfilms
  • Lange Documentaires
  • Korte Documentaires
  • Korte Films
  • TV Films

Hoofdthema

  • De Belofte

Focus

  • Focus: Gast van het Jaar
  • Focus: George Sluizer
  • Focus: Lang leve celluloid!
  • Focus: Familiefilm
Talks & Events

  • De Talkshow
  • Smaakmakers
  • Talent & Pro Filmboulevard
  • Openluchtbios Hoog Catharijne (Utrecht viert vrede met het NFF)
  • Cinema Egzotik
  • Filmprogramma Frank Diamand
  • Gouden Kalf Willeke van Ammelrooy
  • Jeroen Willems zingt Brel
  • Avond van de Nostalgie
  • Best of NFF
  • NFF Filmconcert
  • NFF Favoriete Avonden
  • Drive In bioscoop Holland Casino
  • Een soort van Theo Maassen dag
  • Filmquiz
  • VPRO Previewdag
  • NFF Documentaire Previewdag
  • De filmtrailer: dat belooft wat!
  • CJP serveert
  • Volkskrant NFF-dag
  • Dag van de Amateurfilm
  • Volgens Verhoeven
  • NFF Feliciteert: 25 jaar Shooting Star
  • 48 Hour Film Project
  • Avond van de Commercial
  • Vlaamse Avond
  • Junior Kalveren Gala
Holland Film Meeting/Dutch Industry Days

  • Holland meets Turkey
  • Workshop Film Financing
  • Binger Screen International Interview
  • Verspectief
  • Verder dan het witte doek
  • Lecture The Spiral
  • Penoza Panel Discussion
  • NFF Proeftuin
Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf

  • Beste Korte Film: SEVILLA van Bram Schouw
  • Beste Televisiedrama: OVERSPEL van Frank Ketelaar, Dana Nechushtan, Arno Dierickx
  • Beste Acteur Televisiedrama: Jeroen Willems voor zijn rol in COP VS. KILLER
  • Beste Actrice Televisiedrama: Rifka Lodeizen voor haar rol in OVERSPEL
  • Beste Korte Documentaire: IMMER FERNWEH van Peter Delpeut
  • Beste Lange Documentaire: DE REGELS VAN MATTHIJS van Marc Schmidt
  • Beste Geluid: Bert Rijkelijkhuizen voor HET MEISJE EN DE DOOD
  • Beste Muziek: Helge Slikker voor KAUWBOY
  • Beste Production Design: Wilbert van Dorp voor DE HEINEKEN ONTVOERING
  • Beste Montage: JP Luijsterburg voor DE HEINEKEN ONTVOERING
  • Beste Camera: Goert Giltay voor HET MEISJE EN DE DOOD
  • Beste Vrouwelijke Bijrol: Olga Zuiderhoek voor haar rol in SÜSKIND
  • Beste Mannelijke Bijrol: René van ’t Hof voor zijn rol in PLAN C
  • Beste Actrice: Hannah Hoekstra voor haar rol in HEMEL
  • Beste Acteur: Reinout Scholten van Aschat voor zijn rol in DE HEINEKEN ONTVOERING
  • Beste Scenario: Max Porcelijn voor PLAN C
  • Beste Regie: Paula van der Oest voor THE DOMINO EFFECT
  • Beste Film: HET MEISJE EN DE DOOD – Jos Stelling Films
  • Publieksprijs: ACHTSTE-GROEPERS HUILEN NIET van Dennis Bots

Overige awards

  • Prijs van de Nederlandse Filmkritiek: KAUWBOY van Boudewijn Koole
  • Filmprijs van de Stad Utrecht:  Jeroen S. Rozendaal- INTERZONE – GEDICHTEN VAN BART CHABOT
  • Tuschinski Award: MAGNESIUM – Sam de Jong
  • Dioraphte Award:  OVER ZONEN en MAGNESIUM – Shady El-Hamus
  • Filmproducenten Nederland Award: Niek Teunissen, Wim Boven en Casper Eskes voor DE CLUB VAN LELIJKE KINDEREN
  • MovieSquad (Junior) NFF Award: MY LIFE ON PLANET B – Iván López Núñez
  • Cinema.nl Afficheprijs: L’AMOUR DES MOULES van Joost Hiensch en Susanne Keilhack (Shosho)

NFF Online Competitie

  • UPC Fictie Prijs:  De internetserie DE MEISJES VAN THIJS – Blackframe en Joris van den Berg
  • UPC Animatie Prijs:  DE JONGEN MET BEST WEL LANGE ARMEN van Erik Butter
  • UPC Innovatie Prijs: KEEP ON STEPPING van Marjoleine Boonstra en Submarine
  • UPC Publieksprijs: PAPEGAAI – Peter Lub/Kud site
  • TAX Videoclipprijs:   WHERE THE SMOG IS TOO LOW (Saelors) – Amos Mulder
  • Holland Doc 24 Documentaire Prijs: CANVAS – Chiel Aldershoff en Ben de Loenen

De Gouden Kalf Jury 2012

  • Algemeen voorzitter: Alexander Rinnooy Kan
  • Jury sectie: Speelfilms: Erik de Bruyn, Monic Hendrickx, Sara Höhner, Richard van Oosterhout, Jan Verheyen
  • Jury sectie: Documentaires: Mieke Bernink, Paul Cohen, Gülsah Dogan
  • Jury sectie: Televisiedrama/Korte film: Anneke Blok, Joost van Ginkel, Fabie Hulsebos