NFF 2011

31ste Nederlands Film Festival
21 september – 30 september 2011, Utrecht
Festivaldirecteur: Willemien van Aalst
152.000 bezoekers, websites en YouTube meer dan 5 miljoen bezoekers

Filmprogramma

Openingsfilm DE BENDE VAN OSS van André van Duren
Gouden Kalf Competitie
Debuut Competitie

Jaaroverzicht

  • Speelfilms
  • Lange Documentaires
  • Korte Documentaires
  • Korte Films
  • TV Films

Beeldenstorm

  • Films
  • Debatten
  • re:visie

Focus

  • Focus Gast van het Jaar Frans van Gestel
  • Focus Nieuwe Lichting
  • Focus Animatie

Terugblik

  • Rolf Orthel
  • Zwijgende film
Talkshows en Evenementen

 

  • De Talkshow
  • Smaakmakers
  • Talent & Pro Filmboulevard
  • Defilé Gouden Kalveren
  • Jubileumavond
  • LED Scherm
  • Storylines
  • Bum Stories
  • Vernacular of File Formats
  • NFF Nachtcafé
  • Pitches Scriptschool
  • The Singing Chair
  • Drive In bioscoop Holland Casino
  • Door de bril van Annie MG
  • Filmquiz
  • VPRO Previewdag
  • NFF Documentaire Previewdag
  • Dag van de amateurfilm
  • Dag van het Scenario
  • Vakspecial Product Design
  • CJP serveert
  • Volkskrant NFF-dag
  • Lancering NCE: Masterclass Internationale top-editors
  • Interviews
  • Lezing Paul Ward
  • Middag van de Nostalgie
  • Uitreiking Lezen & Schrijven Film Awards
  • Eye presenteert
  • VPRO special: Het Nederlands Film Festival
  • Branchebijeenkomst NVB/NVF
  • 48 Hour Film Project
  • Avond van de Commercial
  • Dag van de Opdrachtfilm
  • VJ op de Dom
  • Filmfeest – Afterparty VJ op de Dom
  • iCentre
  • Klaar voor de Start
  • Take Two – Voïsz
  • Filmfeest – Rockin’ with the stars
  • MakersvoorMakers
  • Bijeenkomst Nederlands Filmfonds
  • De Bezige Bij Netwerkbijeenkomst
  • Vlaamse Avond
  • Junior Kalveren Gala
Holland Film Meeting

 

  • Benelux Screenings
  • Netherlands Production Platform
  • Variety Cinema Militans Lezing
  • Binger-Screen International Interview
  • Lunches, diners, ontmoetingen, presentaties

Nederlands Online Film Festival

NFF Onderweg

 

  • Culturele Zondagen (Nieuwjaarsduik en Talkshow Claudia de Breij)
  • Openluchtvoorstellingen (Leidsche Rijn, Drijf In)
  • NFF On Tour
Prijzen

 

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf

  • Beste Korte Film: OLIFANTENVOETEN van Dan Geesin
  • Beste Televisiedrama: VAST van Rolf van Eijk
  • Beste Korte Documentaire: ZWARTE SOLDATEN van Joost Seelen
  • Beste Lange Documentaire: NIET ZONDER JOU van Petra Lataster-Czisch en Peter Lataster
  • Beste Geluid: Jan Schermer voor CODE BLUE
  • Beste Muziek: Het Paleis van Boem voor DE BENDE VAN OSS
  • Beste Production Design: Gert Brinkers voor DIK TROM
  • Beste Montage: Sander Vos voor BLACK BUTTERFLIES
  • Beste Camera: Jasper Wolf voor CODE BLUE
  • Beste Vrouwelijke Bijrol: Beppie Melissen voor haar rol in GOOISCHE VROUWEN
  • Beste Mannelijke Bijrol: Peter Paul Muller voor zijn rol in GOOISCHE VROUWEN
  • Beste Actrice: Carice van Houten voor haar rol in BLACK BUTTERFLIES
  • Beste Acteur: Nasrdin Dchar voor zijn rol in RABAT
  • Beste Scenario: Nanouk Leopold voor BROWNIAN MOVEMENT
  • Beste Regie: Nanouk Leopold voor BROWNIAN MOVEMENT
  • Beste Film: BLACK BUTTERFLIES, Frans van Gestel en Arnold Heslenfeld (IDTV Film); Richard Claus (Cool Beans BV); Arry Voorsmit (Riba Film International)

Overige awards

  • Speciale Juryprijs:Rob Hillenbrink voor special props and make up
  • Film1 Publieksprijs: 170 Hz van Joost van Ginkel
  • Publieksprijs Nederlandse Animatie: BLIK van Bastiaan Schravendeel
  • Publieksprijs Documentaire: KINDEREN VAN DE HONDSBERG IN 2011 van Roel van Dalen
  • Filmprijs van de Stad Utrecht: WHEN THE WAR ENDS van Thijs Schreuder
  • Prijs van de Nederlandse Filmkritiek: CURACAO van Sarah Vos & Sander Snoep
  • Kodak Netherlands Production Platform (NPP) Ontwikkelingsprijs: Regisseur Meikeminne Clinckspoor en producent Sabine Veenendaal (Flinck Film) voor WHISPERING CLOUDS
  • Cineco Digital Post Production Award: Regisseur Ineke Houtman en producenten Judith Hees, Hans de Weers (Eyeworks Film & TV Drama) voor THOMAS AND THE BOOK OF EVERYTHING
  • Binger Award: Regisseur Marcel Visbeen en producent Trent (NFI Productions) voor METRO
  • The Filmmore Innovation Cinema Prize: Regisseur Akseli Tuomivaara en producenten Mark Lwoff, Misha Jaari, Elli Toivoniemi (Bufo) voor KORSO
  • Tuschinski Award: ALS IK JOU NIET HAD van Anne-Marieke Graafmans (Nederlandse Film en Televisie Academie)
  • Dioraphte Stimuleringsprijs: STAAT VAN ANGST van Nicky Maas (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • NVS Producenten Award: Guusje van Deuren voor GEEN WEG TERUG en KLUIZENAAR
  • MovieSquad NFF Award: 170 HZ van Joost van Ginkel
  • MovieSquad Junior NFF Award: HET GEHEIM van Joram Lürsen
  • Cinema.nl Afficheprijs: 170 HZ van Susanne Keilhack en Joost Hiensch (Shosho)
  • NOFF UPC Fictie Prijs: DECEMBER van Andreas Pasvantis
  • NOFF Holland Doc 24 Documentaire Prijs: GAAF ZIJN van Nanno Jiskoot
  • NOFF Videoclip Prijs: DO BETTER (Bart Constant) van Mirka Duijn
  • NOFF UPC Animatie Prijs: MAC ‘N CHEESE van Tom Hankins, Roy Nieterau, Gijs van Kooten en Guido Puijk
  • NOFF UPC Publieksprijs: INSTABIEL ZEI DE KAT van Peter Lub

De Gouden Kalf Jury 2011

  • Laetitia Griffith (voorzitter)
  • Sectie speelfilm: Mike van Diem, Tamar van den Dop, Sander Snoep, Sabine Veenendaal, Jac Vleeshouwers
  • Sectie documentaire: Cees van Ede, Sonia Herman Dolz, Walter Stokman
  • Sectie Televisiedrama/Korte film: Marinus Groothof, Mischa Kamp, Katja Römer-Schuurmans, Sonja de Leeuw