NFF 2010

30ste Nederlands Film Festival
22 september – 1 oktober 2010, Utrecht Festivaldirecteur: Willemien van Aalst
154.000 bezoekers, websites en YouTube meer dan 3 miljoen bezoekers

Filmprogramma

Openingsfilm TIRZA van Rudolf van den Berg
Slotfilm SON OF BABYLON van Mohamed Al-Daradji

Gouden Kalf Competitie
Debuut Competitie

Jaaroverzicht

  • Speelfilms
  • Lange Documentaires
  • Korte Documentaires
  • Korte Films
  • TV Films

Spiegel van Holland

  • Films
  • Debatten

Focus

  • Focus Gast van het Jaar Anneke Blok
  • Focus Vakspecial Acteren
  • Focus Nieuwe lichting

Focus Terugblik

  • Musch & Tinbergen
  • Rupert van der Linden
  • Rietvelds Filmliga
  • Herman van der Horst
  • En verder…
  • Focus 10 Jaar Kort!
  • Focus Dutch Angle

Focus Cross-overs

Focus Grenzeloos

Talkshows & Evenementen

  • De Talkshow
  • Smaakmakers
  • Talent&Pro Filmboulevard
  • Defilé Gouden Kalveren
  • Jubileumavond
  • Drive In bioscoop Holland Casino
  • NFF Documentaire Previewdag
  • Volkskrant NFF-dag
  • Avond van de Commercial
  • Middag van de Nostalgie
  • Dag van de Amateurfilm
  • Dag van de Opdrachtfilm
  • Dag van het Scenario: Creative producer
  • Film uit Rotterdam
  • 48 Hour Film Project
  • 3D – De diepte in
  • Videoclipdag
  • Masterclass Paul Ruven
  • CJP Workshop recenseren en interviewtechnieken
  • Boekpresentatie Alle dagen feest van Ate de Jong
  • Het beste van Michiel van Erp
  • Pitch Scripschool
  • Masterclass Scriptschool Script Lezen
  • Schrijfpaleis DeLuxe
  • Jane
  • Nachtlounge
  • VERS Filmfeest Rockin’ with the Stars
  • DanceMoov’s Filmfeest
  • Gala van de Nederlandse Film
Educatie

  • Lowiekes Filmfestijn
  • Kidsbios
  • Jongerenprogramma
Holland Film Meeting

  • Benelux Screenings
  • Netherlands Production Platform
  • Variety Cinema Miletans Lezing
  • Binger-Screen International Interview
  • Lunches, diners, ontmoetingen, presentaties

Nederlands Online Film Festival

NFF Onderweg

  • Culturele Zondagen (Nieuwjaarsduik en Talkshow Claudia de Breij)
  • Openluchtvoorstellingen (Leidsche Rijn, Drijf In)
  • Satellietfestival Amersfoort
  • NFF On Tour
Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf

  • Beste Korte Film: DE MAAN IS KAPOT van Arno Dierickx
  • Beste Korte Documentaire: WEAPON OF WAR van Ilse van Velzen en Femke van Velzen
  • Beste Lange Documentaire: FAREWELL van Ditteke Mensink
  • Beste Televisiefilm: FINNEMANS van Thomas Korthals Altes
  • Beste Mannelijke Bijrol: Jeroen Willems voor MAJESTEIT
  • Beste Vrouwelijke Bijrol: Coosje Smid voor JOY
  • Beste Production Design: Vincent de Pater voor LANG & GELUKKIG
  • Beste Geluid: Peter Warnier voor R U THERE
  • Beste Muziek: Ernst Reijseger voor C’EST DÉJÀ L’ÉTÉ
  • Beste Montage: Job ter Burg voor TIRZA
  • Beste Camera: Lennert Hillege voor R U THERE
  • Beste Actrice: Carice van Houten in DE GELUKKIGE HUISVROUW
  • Beste Acteur: Barry Atsma in KOMT EEN VROUW BIJ DE DOKTER
  • Beste Scenario: Helena van der Meulen voor JOY
  • Beste Regie: Rudolf van den Berg voor TIRZA
  • Beste Speelfilm: JOY van Frans van Gestel, Jeroen Beker en Arnold Heslenfeld, IDTV Film
  • Speciale Juryprijs: De cast van LANG & GELUKKIG
  • Film1 Publieksprijs: LANG & GELUKKIG van Pieter Kramer
  • Prijs van de Nederlandse Filmkritiek: SCHEMER van Hanro Smitsman
  • Filmprijs van de Stad Utrecht: BUKOWSKI van Daan Bakker

Prijzen studentenfilms

  • Tuschinski Award: MO van Eché Janga
  • Dioraphte Stimuleringsprijs: KATHEM & CHRIS van Ruud Lenssen
  • NVS Producenten Award: producenten Floor Houwink ten Cate en Jemima van der Tholen voor de films MO en WINTERSLAAP IN LUKIMOR

Prijzen Nederlands Online Film Festival

  • NOFF Fictie Prijs: DE MUUR van Michiel Vaanhold
  • Holland Doc 24 Documentaire Prijs: HANDS van Risk Hazekamp.
  • MTV Videoclip Prijs: TOO FAR GONE van Wouter Prudon voor de band Chef’ Special
  • NOFF Publieksprijs: TOO FAR GONE van Wouter Prudon voor de band Chef’ Special

Kodak NPP Development Prize: THE SKY ABOVE US van Marinus Groothof en Sander Verdonk

Prijzen MovieSquad
MovieSquad NFF Award: SCHEMER van Hanro Smitsman
MovieSquad NFF Junior Award: LANG & GELUKKIG van Pieter Kramer

48 Hour Film Project: ONDER WATER van Borderooi

Cinema.nl Afficheprijs: ZONDER PARDON van Marc Koppen (Scherpontwerp)

Setfotografie
Hoofdprijs: Friso Pas (ALLES IS LIEFDE)
Tweede Prijs: Hilde Woudstra (DE INDIAAN)
Derde Prijs: Marieke Dinnessen (OORLOGSWINTER)

Jury’s

Gouden Kalf Competitie 2010
De jury is opgedeeld in drie deelsecties, onder leiding van voormalig hoofdredacteur van de Volkskrant Pieter Broertjes.
Sectie Speelfilms: Dominique Deruddere, Hans Heesen, Michel Schöpping, Hans Schwarz, Henriëtte Tol, Floris Vos
Sectie Documentaires: Roel van Dalen, Adriek van Nieuwenhuyzen, Mercedes Stalenhoef
Sectie Korte Films en Televisiefilms: Eva van der Gucht, Isolde Hallensleben, Arne Toonen

Prijs van de Nederlandse Filmkritiek wordt toegekend door de Kring van Nederlandse Filmjournalisten: Pauline Terreehorst (voorzitter), Joost Broeren, Carmen Nelstein, Maricke Nieuwdorp en Harry Peters.

NOFF Jury
Eugenie Jansen, Geert Maarten van der Jagt, Hadewich Minis, Lotje Sodderland, Mijke de Jong

Filmprijs van de Stad Utrecht
André van Duren, Mahmoed Al Massad, Sonja de Leeuw

Jury Dioraphte Stimuleringsprijs
Frank Hoeve, Jef Nassenstein, Juul Bovenberg, Piet Harm Sterk

Vakjury voorselectie Cinema.nl Afficheprijs 
Anne van Driel, Marten Jongema, Joram Lürsen, Lex Reitsma, Monique van Schendelen, Paul Verstraeten

Campagne

  • Concept, artdirection en vormgeving: Pool Worldwide
  • Print: Pool Worldwide
  • Commercial: Comrad, AVP, Pool Worldwide, Massive, Magic Group en Cineco
  • Distributie: Jean Mineur