NFF 2010

30ste Nederlands Film Festival

22 september – 1 oktober 2010, Utrecht
Festivaldirecteur: Willemien van Aalst
154.000 bezoekers, websites en YouTube meer dan 3 miljoen bezoekers

Filmprogramma

Openingsfilm TIRZA van Rudolf van den Berg
Slotfilm SON OF BABYLON van Mohamed Al-Daradji

Gouden Kalf Competitie, Debuut Competitie


Openingsfilm TIRZA

Jaaroverzicht
  • Speelfilms
  • Lange Documentaires
  • Korte Documentaires
  • Korte Films
  • TV Films
Spiegel van Holland
  • Films
  • Debatten
Focus
  • Focus Gast van het Jaar Anneke Blok
  • Focus Vakspecial Acteren
  • Focus Nieuwe lichting
Focus Terugblik
  • Musch & Tinbergen
  • Rupert van der Linden
  • Rietvelds Filmliga
  • Herman van der Horst
  • En verder…
  • Focus 10 Jaar Kort!
  • Focus Dutch Angle
Focus Cross-overs
  • Lowiekes Filmfestijn: het filmfeestje voor kinderen van 6 tot 12 jaar in Louis Hartlooper Complex. Dit keer HET PAARD VAN SINTERKLAAS

  • Gast van het jaar Anneke Blok

Talkshows & Evenementen
  • De Talkshow
  • Smaakmakers
  • Talent&Pro Filmboulevard
  • Defilé Gouden Kalveren
  • Jubileumavond
  • Drive In bioscoop Holland Casino
  • NFF Documentaire Previewdag
  • Volkskrant NFF-dag
  • Avond van de Commercial
  • Middag van de Nostalgie
  • Dag van de Amateurfilm
  • Dag van de Opdrachtfilm
  • Dag van het Scenario: Creative producer
  • Film uit Rotterdam
  • 48 Hour Film Project
  • 3D – De diepte in
  • Videoclipdag
  • Masterclass Paul Ruven
  • CJP Workshop recenseren en interviewtechnieken
  • Boekpresentatie Alle dagen feest van Ate de Jong
  • Het beste van Michiel van Erp
  • Pitch Scripschool
  • Masterclass Scriptschool Script Lezen
  • Schrijfpaleis DeLuxe
  • Jane
  • Nachtlounge
  • VERS Filmfeest Rockin’ with the Stars
  • DanceMoov’s Filmfeest
  • Gala van de Nederlandse Film
Educatie
  • Lowiekes Filmfestijn
  • Kidsbios
  • Jongerenprogramma
Holland Film Meeting
  • Benelux Screenings
  • Netherlands Production Platform
  • Variety Cinema Miletans Lezing
  • Binger-Screen International Interview
  • Lunches, diners, ontmoetingen, presentaties
NFF Onderweg
  • Culturele Zondagen (Nieuwjaarsduik en Talkshow Claudia de Breij)
  • Openluchtvoorstellingen (Leidsche Rijn, Drijf In)
  • Satellietfestival Amersfoort
  • NFF On Tour

HEMA Pashokjes ingericht door kostuumontwerpers

Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf

Prijzen studentenfilms
  • Tuschinski Award: MO van Eché Janga
  • Dioraphte Stimuleringsprijs: KATHEM & CHRIS van Ruud Lenssen
  • NVS Producenten Award: producenten Floor Houwink ten Cate en Jemima van der Tholen voor de films MO en WINTERSLAAP IN LUKIMOR
Prijzen Nederlands Online Film Festival
  • NOFF Fictie Prijs: DE MUUR van Michiel Vaanhold
  • Holland Doc 24 Documentaire Prijs: HANDS van Risk Hazekamp.
  • MTV Videoclip Prijs: TOO FAR GONE van Wouter Prudon voor de band Chef’ Special
  • NOFF Publieksprijs: TOO FAR GONE van Wouter Prudon voor de band Chef’ Special
  • Kodak NPP Development Prize: THE SKY ABOVE US van Marinus Groothof en Sander Verdonk
Prijzen MovieSquad
  • MovieSquad NFF Award: SCHEMER van Hanro Smitsman
  • MovieSquad NFF Junior Award: LANG & GELUKKIG van Pieter Kramer
  • 48 Hour Film Project: ONDER WATER van Borderooi
  • Cinema.nl Afficheprijs: ZONDER PARDON van Marc Koppen (Scherpontwerp)
Setfotografie
Jury's
  • Gouden Kalf Competitie 2010
    De jury is opgedeeld in drie deelsecties, onder leiding van voormalig hoofdredacteur van de Volkskrant Pieter Broertjes.
    Sectie Speelfilms: Dominique Deruddere, Hans Heesen, Michel Schöpping, Hans Schwarz, Henriëtte Tol, Floris Vos
    Sectie Documentaires: Roel van Dalen, Adriek van Nieuwenhuyzen, Mercedes Stalenhoef
    Sectie Korte Films en Televisiefilms: Eva van der Gucht, Isolde Hallensleben, Arne Toonen
  • Prijs van de Nederlandse Filmkritiek wordt toegekend door de Kring van Nederlandse Filmjournalisten: Pauline Terreehorst (voorzitter), Joost Broeren, Carmen Nelstein, Maricke Nieuwdorp en Harry Peters.
  • NOFF Jury
    Eugenie Jansen, Geert Maarten van der Jagt, Hadewich Minis, Lotje Sodderland, Mijke de Jong
  • Filmprijs van de Stad Utrecht
    André van Duren, Mahmoed Al Massad, Sonja de Leeuw
  • Jury Dioraphte Stimuleringsprijs
    Frank Hoeve, Jef Nassenstein, Juul Bovenberg, Piet Harm Sterk
  • Vakjury voorselectie Cinema.nl Afficheprijs 
    Anne van Driel, Marten Jongema, Joram Lürsen, Lex Reitsma, Monique van Schendelen, Paul Verstraeten
Campagne
  • Concept, artdirection en vormgeving: Pool Worldwide
  • Print: Pool Worldwide
  • Commercial: Comrad, AVP, Pool Worldwide, Massive, Magic Group en Cineco
  • Distributie: Jean Mineur
  • Het Gouden Kalveren Defilé met de Gouden Kalveren van modekunstenaar Aziz Bekkaoui

  • re:visie, voorstelling TokTek, Tom Verbruggen