NFF 2009

29e Nederlands Film Festival
23 september tot en met 2 oktober, Utrecht
Festivaldirecteur: Doreen Boonekamp
151.000 bezoekers

Filmprogramma

Openingsprogramma: TRAMONTANA van Ramón Gieling
Slotfilm: GEVANGENEN VAN DE GROND van Stella van Voorst van Beest

Hoofdprogramma

  • Gouden Kalf Competitie
  • Debuut Competitie

Panorama

  • Perspectief
  • Nieuwe Lichting
  • Re:visie
  • Vlaamse films
  • Grenzeloos
  • NOFF

Uitgelicht

  • Gast van het Jaar – Jack Wouterse
  • Dutch Angle
  • De keuze van … de dichters
  • Terugblik op John Fernhout
  • Terugblik op Wim Verstappen

Historisch Filmprogramma

  • Zwijgende film: Mahamoelia en De Rijn van Lobith tot aan Zee (I.A. Ochse)
  • Het Schimmenrijk NL

Kids & Jongeren

  • Lowiekes Filmfestijn
  • Educatieprogramma: Kidsbios, Jongerenprogramma

Speciale programma’s

  • Romance met Contrabas
  • Drieluik Frans Weisz
  • 30 jaar SNG
  • Hommage aan Anton van Munster
  • Hommage aan Wouter Barendrecht
  • Zesde Dag van de Amateurfilm
  • Vertoningen geschikt gemaakt voor doven en slechthorenden
  • Vertoningen geschikt gemaakt voor blinden en slechtzienden
  • Special scenario
  • 48 Hour Film Project
  • [email protected]
  • [email protected]
  • Act – Hansje Brinker goes to Hollywood
  • Media Lounge
  • Upload Cinema
  • Een nieuwe generatie filmactrices
  • Volkskrant NFF-dag
  • VPRO Previewdag
  • Vrij Nederland-dag
  • Celluloid Remix

Holland Film Meeting

  • Benelux Screenings
  • Netherlands Production Platform
  • Variety Cinema Militans Lecture
  • Binger-Screen International Interview

Talkshows & Events

  • Eten bij de bios
  • De Talkshow
  • Talent&Pro Filmboulevard
  • De Leckere Filmfeesten
  • Live uitzending De Avonden
  • Cinema.nl

NFF Onderweg

  • Culturele Zondagen
  • De Parade
  • Openluchtvoorstellingen
  • Satellietfestivals
  • Lowlands
Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf

  • Best korte film: Marinus Groothof – SUNSET FROM A ROOFTOP
  • Beste korte documentaire: Marije Meerman – I WANNA BE BOSS
  • Beste lange documentaire: Jan Musch en Tijs Tinbergen – ROTVOS
  • Beste tv-drama: Martijn Maria Smits – ANVERSE
  • Beste production design: Floris Vos – OORLOGSWINTER
  • Beste camera: Daniël Bouquet – NOTHING PERSONAL
  • Beste geluid: Jan Schermer – NOTHING PERSONAL
  • Beste montage: Esther Rots – KAN DOOR HUID HEEN
  • Beste muziek: Perquisite – CARMEN VAN HET NOORDEN
  • Beste mannelijke bijrol: Raymond Thiry – OORLOGSWINTER
  • Beste vrouwelijke bijrol: Pleuni Touw – BRIDE FLIGHT
  • Beste acteur: Martijn Lakemeier – OORLOGSWINTER
  • Beste actrice: Rifka Lodeizen – KAN DOOR HUID HEEN
  • Beste scenario: Alex van Warmerdam – DE LAATSTE DAGEN VAN EMMA BLANK
  • Beste regie: Urszula Antoniak – NOTHING PERSONAL
  • Beste lange speelfilm: NOTHING PERSONAL van Reinier Selen en Edwin van Meurs (Rinkel Film en TV)
  • Speciale juryprijs: Het hele team van KAN DOOR HUID HEEN
  • Film1 Publieksprijs: ALLES STROOMT – Danyael Sugawara
  • Prijs van de Nederlandse filmkritiek: BORIS RYZHY van Aliona van der Horst
  • Cultuurprijs 2007: Doreen Boonekamp

Jury Gouden Kalf 2009

Ido Abram (voorzitter), Jan Bosdriesz, Jan Dop, Annemiek van Gorp, Nadja Hupscher, Claire Pijman, Robert Jan Westdijk

Campagne

  • Concept, art direction en vormgeving: Pool Worldwide
  • Print: Pool Worldwide
  • Commercial: Comrad, AVP, Pool Worldwide, REC Sound en Cineco
  • Distributie: Jean Mineu