NFF 2008

28e Nederlands Film Festival

24 september – 3 oktober, Utrecht
Festival directeur: Doreen Boonekamp
145.000 bezoekers

Filmprogramma

Openingsprogramma: HET ECHTE LEVEN van Robert Jan Westdijk
Slotfilm: BLOODY MONDAYS & STRAWBERRY PIES van Coco Schrijber

Speelfilms, documentaires, korte films, televisiedrama


Openingsfilm HET ECHTE LEVEN

Panorama
  • Nieuwe Lichting
  • Vlaamse Films
  • Grenzeloos
  • Het Nederlands Online Film Festival
Gast van het Jaar
  • Monic Hendrickx
Speciale programma's
  • Il Luster Presenteert
  • Vertoningen geschikt voor doven en slechthorenden
  • Vijfde Dag van de Amateurfilm
  • [email protected]
  • [email protected]
  • Film en bioscoop in Utrecht
  • Van EPTAS naar Wildcard
  • DE LIFTt 25 jaar later
  • Bijeenkomsten en programma’s i.s.m. beroeps- en belangenverenigingen
Historisch Filmprogramma
  • Hommage Boud Smit
  • Zwijgende film: Bigamie van Jaap Speyer
  • Het Schimmenrijk
  • Talkshow-gast Rapper Yes-R (speelde ook een acteursrol in LIEVER VERLIEFD)

  • Filmgala met bekendmaking winnaars van de Gouden Kalven. Gast van het Jaar Monic Hendrickx (links) en Eva van de Wijdeven (rechts)

Kids & Jongeren
  • De Taartrovers
  • Televisie Lounge
  • Lowiekes Filmfestijn
Educatieprogramma
  • Kidsbios
  • Jongerenprogramma
  • Fix N Film
Holland Film Meeting
  • Benelux Screenings
  • Netherlands Production Platform
  • Variety Cinema Militans Lecture
  • Binger- Screen International Interview
Talkshows en Events
  • Eten bij de Bios
  • De Talkshow
  • Talent & Pro filmboulevard
  • Inleidingen en nagesprekken bij filmvertoningen
  • Filmfeesten en concerten
  • Grolsch filmfeest – Monic & zo
  • Jameson Thriller Filmfeest
NFF Onderweg
  • Openluchtvoorstellingen
  • De Parade
  • Satellietfestivals
  • Stripdagen
  • [email protected]
  • Van Gogh Vrijdag Museum avond
  • Nieuwjaarsduik

Schoolvoorstelling SNUF DE HOND IN OORLOGSTIJD. Midden; Foeke Tiemstra (hondentrainer) en hond Dux (Snuf in de film) tussen de schoolkinderen

Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf

  • Beste korte films: Eric Steegstra voor RIF
  • Beste korte documentaire: Melle van Essen en Riekje Ziengs voor LANDSCHAPPEN WAAR NIEMAND VAN WEET (II)
  • Beste lange documentaire: Coco Schrijber voor BLOODY MONDAYS & STRAWBERRY PIES
  • Beste televisie: Jorien van Nes voor DEN HELDER
  • Beste production design: Elsje de Bruijn voor TBS
  • Beste camera: Menno Westendorp voor HET ECHTE LEVEN
  • Beste sound design: Huibert Boon, Alex Booy en Robil Rahantoeknam voor WINTERSTILTE
  • Beste montage:Robert Jan Westdijk voor HET ECHTE LEVEN
  • Beste muziek: Michiel Borstlap voor TIRAMISU
  • Beste mannelijke bijrol: Ton Kas voor zijn rol in VOX POPULI
  • Beste vrouwelijke bijrol: Olga Louzgina voor haar rol in HET ZUSJE VAN KATIA
  • Beste acteur: Robert de Hoog voor zijn rol in SKIN
  • Beste actrice: Anneke Blok voor haar rol in TIRAMISU
  • Beste scenario: Jan Eilander en Jolein Laarman voor HET ZUSJE VAN KATIA
  • Beste regie: Joram Lürsen voor ALLES IS LIEFDE
  • Beste lange speelfilm: Jeroen Beker en Frans van Gestel (Motel Films/IDTV Film), San Fu Maltha (Fu Works), Job Gosschalk (Kemna & Zonen) voor ALLES IS LIEFDE
  • Speciale juryprijs: het stuntteam Willem de Beukelaer: Willem de Beukelaer, Marco Maas, Ronald Schuurbiers
  • Film 1 publieksprijs: MAFRIKA van Paul Ruven
  • Prijs van de Nederlandse Filmkritiek: CALIMUCHO van Eugenie Jansen
  • Cultuurprijs 2008: acteur Rutger Hauer
Overige prijzen
  • Filmprijs van de stad Utrecht: Lourens Blok – THE SEVEN OF DARAN – THE BATTLE OF PAREO ROCK
  • Kodak NPP Ontwikkelingsprijs: SHOCKING BLUE – Mark de Cloe, scenarist Céline Linssen en producenten Wilant Boekelman en Koji Nelissen
  • KPN NOFF Juryprijs: NOTEBOEK van Evelien Lohbeck
  • KPN NOFF Publieksprijs: HET MEISJE VAN HET TANKSTATION van Tobias Smeets en Merijn Scholte Albers
  • Tuschinski Award: GAANDEWEG – Margot Schaap
  • Talent&Pro Award: ŠKODA – Rob Lücker
  • MovieSquad Award: 2008 SKIN – Hanro Smitsman
  • MovieSquad Junior Award: KAPITEIN ROB EN HET GEHEIM VAN PROFESSOR LUPARDI – Hans Pos
  • Cinema.nl Afficheprijs: DE MUZE – Silvia Vergeer (Studio Beige)
  • 48 Hour Film Project: LONG WAY HOME – team We Killed Kenny
Jury Gouden Kalf 2008

Frans Afman (voorzitter), Roberto van Eijden, Petra Goedings, Albert ter Heerdt, Britta Hosman, Nanouk Leopold, Jan Vandierendonck.

Campagne
  • Concept, art direction en vormgeving: Pool Worldwide
  • Print: Pool Worldwide
  • Commercial: Comrad, AVP en Pool Worldwide, Cineco
  • Distributie: Jean Mineur
  • Drijf In, openluchtbioscoop aan de Bemuurde Weerdsluis, Uitfeest.

  • Galadiner in de Janskerk