NFF 2006

26e Nederlands Film Festival
27 september tot en met 6 oktober, Utrecht
Festivaldirecteur: Doreen Boonekamp
118.000 bezoekers

Filmprogramma

Openingsfilm: OBER van Alex van Warmerdam
Slotfilm: FOREVER van Heddy Honigmann

Speelfilms, documentaires, korte films, televisiedrama


Openingsfilm OBER

Uitzicht
  • Studentenfilms
  • Vlaamse films
  • Re:visie – Pick Up the Pieces
Gast van het Jaar
  • Johanna ter Steege. Retrospectief programma, vertoningen 22 Nederlandse en buitenlandse speelfilms waarin Ter Steege een rol vertolkte. Gesprekken met Matthijs van Nieuwkerk en te gast in het programma Eten bij de Bios van Jan Eilander.
Retrospectieven
  • Gast van het Jaar Johanna ter Steege
  • In the Picture
  • De keuze van
Specials
  • Historische films
  • Hommage aan Jan Heijs
  • Jaap Pieters
  • Satellietfestivals in Amersfoort, Lelystad en Zeist
  • Vakspecial Geluid
  • Talkshow
  • Eten bij de bios
  • Het Schimmenrijk NL
  • Feesten
  • Talkshow Mathijs van Nieuwkerk met Johanna ter Steege, Gast van het Jaar

  • Tjon, de non stop festival mascotte

Discussies en gesprekken
  • Workshop Post Academisch Onderwijs
  • Dag van de opdrachtfilm
  • Openbare lessen Scriptschool
  • DDG – De dag van de toekomst
  • NFTVM jubileumdag
  • Dag van het Scenario
  • Forumdiscussie digitale distributie en vertoning
  • DEALING AND WEELING debat
  • Discussie script editing
  • NIF docentendag
  • [email protected]
  • Filmrecensie schrijven
19e Holland Film Festival
  • Benelux Screenings
  • Netherlands Production Platform
  • Uitreiking Kodak NPP Ontwikkelingsprijs
  • Workshops
  • Variety Cinema Militants Interview
  • Binger-Screen International Interview
Evenementen
  • Openingsavond
  • Onthulling Talent&Pro Filmboulevard
  • Gala van de Nederlandse Film – 6 oktober, Stadsschouwburg Utrecht, presentatie René Mioch, begeleid door de Galaband onder leiding van Peter Broekhuizen.

Geluidsinstallatie met de verschillende geluidssporen van de film NACHTRIT voor het Festival Paviljoen

Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf

Overige prijzen
  • Filmprijs van de stad Utrecht – Erwin van Eshof voor zijn film DOODEIND
  • Prijs van de Nederlandse Filmkritiek – Heddy Honigmann voor haar film FOREVER
  • Kodak NPP Ontwikkelingsprijs – regisseur Elbert van Strien en producent Claudia Brandt voor het speelfilmproject DOOD MEISJE
  • NOFF Juryprijs – THE WASHING MACHINE van Douwe Dijkstra
  • NOFF Tiscali Publieksprijs – JEF van Maurice Trouwborst
  • Tuschinski Award – ZO IS DAT van Elizabeth Rocha Salgado
  • Talent&Pro Award – FAÇADE van Alain Friedrichs
  • MovieSquad Award – IK OMHELS JE MET DUIZEND ARMEN van Willem van de Sande Bakhuyzen
  • MovieSquad Junior Award – ZOOP IN INDIA van Johan Nijenhuis
  • Skrien Afficheprijs – Brat Ljatifi voor zijn ontwerp voor de film DIEP
  • Zilveren Krulstaart – Frank Ketelaar voor zijn scenario van VUURZEE
  • Stimulans voor Succes – PARADISE NOW, ZWARTBOEK, FOREVER, HET PAARD VAN SINTERKLAAS en HET SCHNITZELPARADIJS
Jury Gouden Kalf 2006

Esther Bannenberg, Jan van den Berg, Jacqueline de Goeij, Rolf Koot (vice-voorzitter), Esmé Lammers (voorzitter), Erik Langhout en Wouter Suyderhoud.

Campagne
  • Concept, art direction en vormgeving: Hotel
  • Print (affiche en advertenties): Hotel
  • Commercial: Christel Palace, AVP en Hotel
  • Distributie: Jean Mineur, Cineco
  • Eten in de Bios met regisseur Martin Koolhoven (links) en Jan Eilander (host)

  • Gouden Kalf winnaars, o.a. Frank Lammers, Carice van Houten, Jos van de Linden, Paul Verhoeven, Alex van Warmerdam, Paul Cohen, Catherine ten Bruggencate en Mercedes Stalenhoef