NFF 2004

24e Nederlands Film Festival
22 september tot en met 1 oktober, Utrecht
Festivaldirecteur: Doreen Boonekamp
106.500 bezoekers
Ontwerp affiche: HOTEL

Filmprogramma

Openingsfilm: SIMON van Eddy Terstall
Slotfilm: VERBORGEN GEBREKEN van Paula van der Oest

Hoofdprogramma

  • Speelfilms
  • Documentaires
  • Korte films
  • Televisiedrama

Uitzicht

  • Studentenfilms
  • Foreign affairs – buitenlandse films met een Nederlandse inbreng
  • Vlaamse films

Gast van het Jaar

  • Jean van de Velde. Retrospectief filmprogramma, gesprekken, masterclass scenarioschrijven, All Stars marathon, All Stars International (vertoning buitenlandse remakes van All Stars), All Stars voetbaltoernooi.

Retrospectieven

  • In the Picture: Nico Crama
  • In the Picture: Paul Verhoeven
  • In the Picture: Jeugdsterren
  • Hommage Wim Verstappen
  • De keuze van Theo Maassen
  • Historische films: Theo Frenkel

Specials

  • Educatieprogramma: voorstellingen voor leerlingen van basisscholen en jongeren uit het voortgezet onderwijs
  • Adriaan Ditvoorst
  • Lili Rademakers
  • Surinaamse films
  • Frisse Blik – speciaal programma voor studenten met onder andere de eindexamenfilms van dit jaar, de Tweede Hollandsche Filmnacht (hoogte- en dieptepunten uit de vaderlandse filmgeschiedenis), eindexamenfilms van inmiddels bekende filmmakers en Doe ’t in de bios (interactieve filmvoorstelling). – satelietprogramma’s in Amersfoort, Nieuwegein en Lelystad
  • Filmdag voor jongeren uit het voorgezet onderwijs rond de speelfilm SIMON
  • Re:visie – tentoonstelling van hedendaagse audiovisuele kunstwerken
Praatprogramma’s

  • Cinema Militans Lezing: Agnieszka Holland
  • Vakspecial Camera: seminar en college
  • De Talkshow – dagelijkse talkshow onder leiding van Matthijs van Nieuwkerk
  • Ronde tafelgesprekken – regisseursdebatten onder leiding van Jan Hejis
17e Holland Film Meeting

  • Benelux Screenings
  • Netherlands Production Platform
  • EU Conferentie New Horizons for Europe’s Audiovisual Sector
  • West Sees East – screenings van films afkomstig uit de nieuwe lidstaten van de EU
  • Lunches, diners, ontmoetingen, presentaties
  • Maurits Binger Film Interview
  • Uitreiking Kodak Ontwikkelingsprijs
Evenementen

  • Filmgala – 1 oktober, Stadsschouwburg, programma met begeleiding van het orkest van Glenn Corneille, gepresenteerd door Matthijs van Nieuwkerk met aansluitend live televisieprogramma vanuit Restaurant Zindering op Nederland 3.
  • Medewerkersfeest – 1 oktober, Tivoli
  • Uitbreiding Grolsch Filmboulevard – tegels met handtekeningen en -afdrukken van Gouden Kalf winnaars
  • NFF Kiss Me At The Movies nachtfeesten – iedere avond in de kelder van De Winkel van Sinkel
  • Film Industry Party in de Winkel van Sinkel
  • All Stars voetbaltoernooi
Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf 

  • Beste Lange Speelfilm – Imko Nieuwenhuijs voor SIMON
  • Beste Regie – Eddy Terstall voor SIMON
  • Beste Acteur – Cees Geel voor zijn rol in SIMON
  • Beste Actrice – Monic Hendrickx voor haar rol in HET ZUIDEN
  • Beste Scenario – Mischa Alexander voor ELLIS IN GLAMOURLAND
  • Beste Camera – Erik van Empel voor THE LAST VICTORY
  • Beste Montage – Mario Steenbergen voor THE LAST VICTORY
  • Beste Geluid/Sound Design – George Bossaers voor DE PASSIEVRUCHT
  • Beste Production Design – Marco Rooth voor DE DOMINEE
  • Beste Muziek – Mark van Platen voor KEES DE JONGEN
  • Beste Korte Film – Lodewijk Crijns voor DOKTER VOGEL
  • Beste Korte Documentaire – Leo Wentink voor NIJNOK
  • Beste Lange Documentaire – Jan van den Berg voor DEACON OF DEATH
  • Beste TV Drama – Nicole van Kilsdonk voor DEINING
  • Juryprijs – Albert ter Heerdt en Mimoun Oaïssa voor SHOUF SHOUF HABIBI!

Overige prijzen

  • KNF prijs – SHOUF SHOUF HABIBI! van Albert ter Heerdt
  • Filmprijs van de Stad Utrecht – TWEE DROMEN van Arend Steenbergen
  • Tuschinski Film Award – OVER ROZEN van Remy van Heugten
  • Talent & Pro Student Award – BLOX van Harm van Zon
  • SAP Jongeren Award – SIMON van Eddy Terstall
  • NPS-Prijs voor de Beste Korte Film – ALLEEN van Mark de Cloe
  • Skrien Afficheprijs – Alex van Warmerdam voor zijn ontwerp van het affiche van GRIMM
  • Kodak Ontwikkelingsprijs – Jacqueline de Goeij en Ruud van der Heyde van Filmprodukties De Luwte BV en scenariste/regisseur Maria Uitdehaag voor het speelfilmproject POL EN LOT
  • Zilveren Krulstaart – Maria Goos voor haar scenario van CLOACA

De Gouden Kalf jury

Barry Atsma, Hans Hylkema, Hanneke Niens, Antoinette Polak, Bert Rijkelijkhuizen, Dirk Teenstra en Dick Willemsen (voorzitter).