NFF 2002

22e Nederlands Film Festival
25 september tot en met 4 oktober, Utrecht
Festivaldirecteur: Doreen Boonekamp
90.000 bezoekers
Ontwerp affiche: Mireille Geijsen

Filmprogramma

Openingsfilm: RAMSES van Pieter Fleury
Slotfilm: RANA’S WEDDING van Hany Abu Assad

  • Jaaroverzicht
  • Speelfilms
  • Documentaires
  • Korte films
  • Televisiedrama
  • Panorama
  • Studentenfilms
  • Foreign affairs – buitenlandse films met een Nederlandse inbreng
  • Vlaams Panorama

Gast van het Jaar

  • Pieter Verhoeff

Retrospectieven

  • In the Picture: Louis van Gasteren
  • In the Picture: Paul Driessen
  • In the Picture: Peter van Bueren

Specials

  • Schoolvoorstellingen: jeugdbios en jongerenprogramma
  • De kunst van het conserveren
  • Historische films
  • Nieuwe acteurs
  • Reisverhalen
  • Bijzondere Bijdragen – films, video, acts en installaties
  • Satelietprogramma’s in Theater Lieve Vrouw Amersfoort en Theater Lux Nijmegen
  • Filmdag voor jongeren uit het voorgezet onderwijs rond DE OESTERS VAN NAM KEE
Praatprogramma’s

  • Cinema Militans Lezing: Mira Nair
  • Seminar, workshop en expositie Production Design
  • Werklunch – filmmakers en politici over de knelpunten in de filmpolitiek
  • De Talkshow – dagelijkse talkshow onder leiding van Kim van Kooten en Hans Beerekamp
  • Ronde tafelgesprekken – regisseursdebatten onder leiding van Jan Hejis
  • Presentatie Nederlands Fonds voor de Film
  • Netwerk Scenarioschrijvers en Stmuleringsfonds – Dag van het scenario
  • Studiemiddag Dutch Directors Guild en Maurits Binger Film Instituut
  • Film en TV Forum – Televisiedrama: kwaliteit tussen droom en werkelijkheid
  • Presentatie Scriptschool
  • DIFA-gesprek – uitbreng van documentaires in de bioscoop
  • Presentatie boek Netherlands Society Cinematographers
  • KNF-discussie n.a.v. 20-jarig bestaan
15e Holland Film Festival

  • Marktpogramma
  • Netherlands Production Platform
Evenementen

  • Filmgala – 4 oktober, Central Studios, programma met Metropole Orkest en Loes Luca
  • Uitbreiding Grolsch Filmboulevard – tegels met handtekeningen en -afdrukken van Gouden Kalf winnaars
  • Filmmuziekconcert door het Nederlands Promenade Orkest – i.k.v. Gast van het Jaar Pieter Verhoeff
  • NFF nachtfeesten – iedere avond in de kelder van De Winkel van Sinkel
Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf

  • Beste Lange Speelfilm – MINOES van producent Burny Bos
  • Beste Regie – Alejandro Agresti voor VALENTIN
  • Beste Scenario – Edwin de Vries voor THE DISCOVERY OF HEAVEN
  • Beste Acteur – Jacob Derwig voor zijn rol in ZUS & ZO
  • Beste Actrice – Carice van Houten voor haar rol in MINOES
  • Beste Lange Documentaire – RAMSES van regisseur Pieter Fleury
  • Beste Korte Documentaire – ASH WORLD WIDE SUICIDE van regisseur Walter Stokman
  • Beste Korte Film – TALMEN van Stijn van Santen
  • Beste TV-drama – DE 9 DAGEN VAN DE GIER van regisseur Boris Paval Conen
  • Grolsch Publieksprijs – LOENATIK, DE MOEVIE van regisseur Bobby Eerhart
  • Juryprijs – George Sluizer voor HET STENEN VLOT en zijn hele oeuvre
  • Vakprijs Production Design – Rikke Jelier en Alfred Schaaf voor hun werk van 1998 tot 2002
  • Cultuurprijs – Louis van Gasteren

Overige prijzen

  • KNF prijs – FIRST KILL van regisseur Coco Schrijber
  • Filmprijs van de Stad Utrecht – Wilko Bello voor WHEELS OF FORTUNE.
  • Pathé Tuschinski Film Award – Marco Knijnenburg voor GAATJES
  • Kodak Students Award – Daan Spruijt voor SCHIMMELPENNINCK
  • Pauze Jongeren Award – Paula van der Oest voor MOONLIGHT
  • NPS-Prijs voor de Beste Korte Film – BABYPHONED van Diederik van Rooijen
  • Skrien Afficheprijs – Michiel van Renderaat voor het affiche van MINOES
  • RFF Ontwikkelingsprijs – Eugenie Jansen en Stienette Bosklopper voor CALIMUCHO

De Gouden Kalf jury

Nelly Frijda, Matthijs van Heijningen (voorzitter), Martin Koolhoven, Frans Rasker, Ineke Smits, Jacqueline van Vugt en Ben Zuydwijk.