NFF 2000

20e Nederlands Film Festival
21 tot en met 29 september, Utrecht
Festivaldirecteur: Michiel Berkel
Ruim 70.000 bezoekers
Ontwerp affiche: Anthon Beeke

Filmprogramma

Openingsfilm: WILDE MOSSELS van Erik de Bruijn

  • Jaaroverzicht
  • Speelfilms
  • Documentaires
  • Korte films
  • Televisiedrama
  • Panorama
  • Studentenfilms
  • Bekroonde opdrachtfilms
  • Wetenschapsfilms
  • Foreign affairs – buitenlandse films met een Nederlandse inbreng
  • Vlaams Panorama

Gast van het Jaar

  • Heddy Honigmann

Retrospectieven

  • Blik op het land – de verbeelding van het platteland door Nederlandse filmers
  • In the Picture: Hans Heijnen
  • In the Picture: Maruschka Detmers
  • In the Picture: Johan van der Keuken
  • In the Picture: Lolamoviola
  • In the Picture: 15 jaar Smalfilmmuseum

Specials

  • Schoolvoorstellingen
  • Debuterende filmmakers
  • Pieter Moleveld
  • Dansfilm
  • Het Utrecht Project – onderzoek naar de mediageschiedenis in de stad Utrecht
  • Hertenkampmarathon
  • Gouden Vlam Videofestival – videoproducties van niet-professionele filmers
  • NOS-Filmdag – de beste festivalfilms op 1 dag geprogrammeerd
  • Nederlands Internet Film Festival
  • Rocket Cinema: De Lift – filmvertoning met life muziek verzorgd door een dj
  • Grolsch Filmprijsdag
Praatprogramma’s

  • Seminar Geluid
  • Nederlands Peil – dagelijkse talkshow onder leiding van Jan Heijs
  • De Talkshow – dagelijkse talkshow onder leiding van Mieke van der Weij
  • Discussie Imago van de Nederlandse film o.l.v. Jeltje van Nieuwenhoven
  • NOS Telefilmforum
  • Hertenkampgesprek
  • Seminar Blik op het land
  • Netwerk Scenarioschrjivers in discussie: Alice in Formatland
  • Script out loud – professionele acteurs lezen een net ontwikkeld script voor
  • Studenten filmacademie in gesprek met filmmakers
  • Discussie Filmindustrie op Intenet
  • Presentatie Federatie Filmbelangen
  • Presentatie Vereniging van Nieuwe Film- en Televisiemakers
  • Workshop Wetenschapsfilms
  • J. Bernlef over film
  • Forumdiscussie Dutch Directors Guild
Evenementen

  • Filmgala – 29 september, Stadsschouwburg, programma met Orkater Festivalorkest
  • Opening Grolsch Filmboulevard – tegels met handtekeningen en -afdrukken van Gouden Kalfwinnaars
14e Holland Film Meeting

  • Marktpogramma
  • Netherlands Production Platform
Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf

  • Beste Lange Speelfilm – LEK, producent: Rolf Koot en Jean van de Velde
  • Beste Regie – Jean van de Velde voor LEK
  • Beste Scenario – Jean van de Velde en Simon de Waal voor LEK
  • Beste Acteur – Victor Löw voor zijn rol in LEK
  • Beste Actrice – Willeke van Ammelrooy in LIJMEN/ HET BEEN
  • Beste Korte Film – EEN INTENS REALISTISCH DOCH ROMANTISCH LIEFDESDRAMA, regie Jesse de Jong
  • Beste Lange Documentaire – CRAZY, regie Heddy Honigmann
  • Beste Korte Documentaire – DE NIEUWERWETSE WERELD van Carin Goeijers
  • Beste TV-dramaproductie – BIJ ONS IN DE JORDAAN van Willem van de Sande Bakhuyzen
  • Beste Acteur TV-drama – Kees Prins in BIJ ONS IN DE JORDAAN
  • Beste Actrice TV-drama – Wil van Kralingen in STORM IN MIJN HOOFD
  • Juryprijs – Pieter van Huystee
  • Vakprijs 2000: Geluid – Piotr van Dijk

Overige prijzen

  • Grolsch Filmprijs – LEK, regie: Jean van der Velde
  • Grolsch Prestatie Prijs – Steven de Jong en Rense Westra voor DE FÛKE
  • Prijs van de Nederlandse Filmkritiek – WILDE MOSSELS van Erik de Bruyn
  • Prijs van de Stad Utrecht – Duco Tellegen voor ACHTER GESLOTEN OGEN
  • Tuschinski Award – TINUS EN HENKIE, regie: Jeroen Annokkée
  • AVP Student Award – ZO LANG HET DUURT, regie: Claudia Palmen
  • Holland Film Award – MUSIC FOR AN OWL, regie: Ties Poeth
  • CJP Jeugdprijs – WILDE MOSSELS van Erik de Bruyn
  • NPS Prijs voor Beste Korte Film – HET van Simone van Dusseldorp
  • Boy Trip Award – DE WARE LODEWIJK – DE ONTKNOPING van Stephan Mores
  • Eadweard Muybridge Award – KILLING TIME van Ijsbrand van Veelen
  • Gouden Vlam – UIT! van Allard van de Werf, en DROOMJAGERS van Kostana Banovic

De Gouden Kalf jury

  • Lange speelfilm en TV-drama: Jacques van Heijningen (vz), Carel Donck, Wallie Pollé, Liz Snoyink, Rosita Steenbeek
  • Documentaire en korte film: Ruud Visschedijk (vz), Tom d’Angremond, Ilse Hughan, Trudy van Keulen, Albert Wulffers.