NFF 1992

12e Nederlandse Filmdagen
24 september tot en met 2 oktober, Utrecht
Festivaldirecteur: Jacques van Heijningen
Ontwerp affiche: Dick Maas

Filmprogramma

Openingsfilm – DE DRIE BESTE DINGEN IN HET LEVEN, regie Ger Poppelaars
Slotfilm – ORLANDO, regie Sally Potter

  • Jaaroverzicht 1992
  • Speelfilms
  • Documentaires
  • Korte films
  • Studentenfilms
  • Bekroonde opdrachtfilms
  • Foreign affairs – het werk van landgenoten in het buitenland
  • Vlaams panorama

Retrospectieven

  • Kitty Courbois
  • Adriaan Ditvoorst
  • Opdrachtfilmbedrijf Musch & Tinbergen

Specials

  • Films voor de jeugd
  • Theater en Film
  • Regionaal Acetaat 2: Films uit Friesland
  • Pré-Gouden Kalveren – vooroorlogse films, bekroond met een alternatief Gouden Kalf
Praatprogramma’s

  • Seminar Montage
  • Cinema Militans Lezing: Paul Schrader
  • Ochtendhumeur: dagelijkse talkshow onder leiding van Hans Beerekamp
  • De Talkshow – dagelijkse talkshow onder leiding van dagelijks wisselende gespreksleiders
  • Scriptday – in samenwerking met het Audiovisueel Platform
  • NBF-lezing door Simon Upstall over trailers
  • Presentatie Audiovisueel Platform over Europese steunmaatregelen
  • Skrien-gesperk met buitenlandse gasten over een nationale cinema-identiteit
  • Forumdiscussie Opdrachtfilm
  • Filmwetenschappelijk panorama: Bert Hogenkamp
6e Holland Film Meeting

  • Marktprogramma
  • Holland Meets Germany
Evenementen

  • Nederlands Filmgala – 2 oktober, Central Studios Utrecht, rechtstreeks uitgezonden door Filmnet
Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: het Gouden Kalf

  • Beste Lange Speelfilm – KYODAI MAKES THE BIG TIME, prod. en regie Ian Kerkhof
  • Beste Korte Film – MEMORIAS SIN BATALLAS Y OTROS MUERTOS, regie Nathalie Alonso Casale
  • Beste Documentaire – LEVENSLIED, regie Froukje Bos
  • Beste Acteur – Rudolf Lucieer voor DE NOORDERLINGEN
  • Beste Actrice – Janneque Draisma
  • Beste Regie – Alex van Warmerdam voor DE NOORDERLINGEN
  • Juryprijs – Thom Hoffman
  • Vakprijs montage – Ot Louw
  • Speciale Prijs van het Bestuur – Dhr. J. Th. van Taalingen
  • Cultuurprijs – Paul Verhoeven

Overige Prijzen

  • Prijs van de Nederlandse Filmkritiek – RICHTING ENGELAND, regie André van Duren
  • Tuschinski Film Award – MEMORIAS SIN BATALLAS Y OTROS MUERTOS, regie Nathalie Alonso Casale
  • Prijs van de Stad Utrecht – SIKI, regie Niek Koppen
  • Grolsch Filmprijs – Marc de Cloe voor LUCKY STRIKE en RALENTIR

Jury Gouden Kalf

Cox Habbema (voorzitter), Sonja de Leeuw, Johanna ter Steege, Kees Hin, Hans Kemna, Ally Derks, Robbie Müller.