NFF 1989

9e Nederlandse Filmdagen
20 tot en met 27 september, Utrecht
Festivaldirecteur: Hans de Wolf
Bezoekers: ruim 25.000
Ontwerp affiche: Jan Wolkers

Filmprogramma

Openingsfilm – BLUEBERRY HILL, regie Robbe de Hert

  • Jaaroverzicht 1989
  • Speelfilms
  • Documentaires
  • Korte films
  • Studentenfilms
  • Bekroonde opdrachtfilms
  • Foreign affairs – het werk van landgenoten in het buitenland
  • Vlaams panorama
  • Indonesisch panorama

Retrospectieven

  • Louis van Gasteren
  • Speelfilms die een halve eeuw geleden in Nederland gemaakt werden

Specials

  • Netherlandscapes – programma met Nederlandse films, samengesteld voor een tournee door de VS
  • Films op basis van Nederlandse scenario’s
Praatprogramma’s

  • Seminar Screen Acting – copdoructie met de Filmacademie en Toneelschool Amsterdam
  • Scenario Vierdaagse
  • Cinema Militans Lezing: Dusan Makavejev
  • NBF-studiemiddag over het Time Code System
  • Filmwetenschappelijk panorama: Dorothee Verdaasdonk
  • Werklunch – filmmakers en politici in gesprek over financiering, productie, distributie, vertoning, promotie en verkoop van films
  • Skrien in gesprek met acteurs
  • De Nazit: dagelijkse talkshow onder leiding van Gerdin Linthorst
  • Talkshows– dagelijkse talkshow onder leiding van Philip Freriks
3e Holland Film Meeting

  • Marktprogramma
  • Studiedag Europa – presentatie Europese ondersteuningsfondsen
Evenementen

  • Nederlands Filmgala – 27 september, Stadsschouwburg, NOS-televisieuitzending
Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: het Gouden Kalf

  • Beste Lange Speelfilm – SECRET WEDDING, prod. Kees Kasander & Denis Wigman/Allarts
  • Beste Korte Film – ALASKA, regie Mike van Diem
  • Beste Documentaire – BEELD VAN EEN KIND, regie Albert van der Wildt
  • Beste Actrice – Annet Nieuwenhuijzen voor LEEDVERMAAK
  • Beste Acteur – Pierre Bokma voor LEEDVERMAAK
  • Beste Regie – Frans Weisz voor LEEDVERMAAK
  • Juryprijs – Anneke Blok n.a.v. UW MENING GRAAG
  • Vakprijs Scenario – Gerard Soeteman
  • Cultuurprijs – Ellen Waller

Overige Prijzen

  • Prijs van de Nederlandse Filmkritiek – MIJN VADER WOONT IN RIO, regie Ben Sombogaart
  • Prijs van de Stad Utrecht – IN KRAKENDE WELSTAND, regie Mijke de Jong
  • Cannon City Prijs – BIJLMERBLOEMEN, regie Christine Nevejan
  • Beste Vlaamse film – BLUEBERRY HILL, regie Robbe de Hert

Jury Gouden Kalf

Jan Glastra van Loon (voorzitter), Rein Bloem, Mady Saks, George Sluizer, Huub Stapel, Hennie Vrienten, Marian Wolff.