NFF 1986

6e Nederlandse Filmdagen
17 tot en met 24 september, Utrecht
Festivaldirecteur: Hans de Wolf
Ontwerp affiche: Paul de Lussanet

Filmprogramma

Openingsfilm – DE WISSELWACHTER , regie Jos Stelling
Slotfilm – DE KOMEDIANT, regie Casper Verbrugge

  • Jaaroverzicht 1986
  • Speelfilms
  • Documentaires
  • Korte films
  • Studentenfilms
  • Bekroonde opdrachtfilms
  • Vlaams panorama

Retrospectieven

  • Flashback 1936 – de Nederlandse speelfilms uit 1936
  • Frans Weisz
  • Kees Brusse
  • Paul Cox
  • Marten Toonder
  • Desmet programma – 15 juweeltjes uit de collectie van bioscoopexploitant en filmhandelaar Jean Desmet

Specials

  • Jeugdprogramma
  • De Nederlandse film en de Tweede Wereldoorlog
  • De 10 Beste Nederlandse Speelfilms Allertijden
  • Vierde Nederlandse Film en Televisiemarkt
Praatprogramma’s

  • Cinema Militans Lezing: Roland Joffé
  • KNF-seminar: Oorlog, verzet en collaboratie in de Nederlandse film
  • De verbeelding, forum over film, literatuur en theater
  • NBF-forum: Filmopleidingen in Nederland
  • 30 jaar Produktiefonds
  • De ontwikkeling van de animatiefilm
  • Studiedag samenwerking film en televisie
  • Koffiediscussie – dagelijks om 12.00 uur
  • Talkshow
Evenementen

  • Nederlands Filmgala – 25 september, Muziekcentrum Vredenburg

Prijzen

Grote Prijs van de Nederlandse Film: het Gouden Kalf

  • Beste Lange Speelfilm – ABEL, prod. Laurens Geels & Dick Maas/First Floor Features, regie Alex van Warmerdam
  • Beste Regie – Alex van Warmerdam voor ABEL
  • Beste Korte Film – REQUIEM, regie Sjef Lagro
  • Beste Documentaire – PASSIES, regie Olivier Koning
  • Beste Actrice – Geert de Jong voor MAMA IS BOOS
  • Beste Acteur – John Kraaykamp voor DE AANSLAG en DE WISSELWACHTER
  • Juryprijs – Jos Stelling n.a.v. DE WISSELWACHTER
  • Vakprijs Produktieleiding – Jos van der Linden
  • Cultuurprijs – Anton Koolhaas

Overige Prijzen

  • Prijs van Nederlandse Filmkritiek – ABEL, regie Alex van Warmerdam
  • Vergulde Klaver Viva, Acteur v/h jaar – Derek de Lint
  • Zilveren Lessenaar – Vincent van Warmerdam voor ABEL
  • Publieksprijs – OP HOOP VAN ZEGEN, regie Guido Pieters
  • Filmfonds Televisieprijs – MORGEN GAAT HET BETER, van Cees van Ede en Ben Klokman voor de NOS
  • Filmprijs van de Stad Utrecht – Jos Stelling
  • Cannon City Prijs – TWEE, regie Gert de Graaff
  • Exportprijs Economische Voorl.dienst – Orlow Seunke

Jury Gouden Kalf

Prof. J. M. Peters (voorzitter), Diewertje Blok, Marc Didden, Judith Herzberg, Peter Tuinman, Jean van der Velde, Ellen Waller.