NFF 2019

39e Nederlands Film Festival

27 september – 5 oktober 2019, Utrecht
Algemeen directeur: Silvia van der Heiden
Zakelijk directeur: Petra Remmen

Programma NFF 2019

Openingsfilm: INSTINCT van Halina Reijn
Publiekspremières: Bumperkleef, Grimm re-edit, Kapsalon Romy, KORT!, INSTINCT, Missie NS


 

  • INSTINCT

  • NFF Interactive Expo

Competities NFF 2019
  • Gouden Kalf Competitie
  • Forum van de Regisseurs
  • NFF Debuutcompetitie
  • NFF Studentencompetitie
Gouden Kalveren
  • Gouden Kalf Competitie
  • Grolsch Gouden Kalveren Gala
  • NFF Interactive: Gouden Kalf Expo
  • NFF Interactive: Gouden Kalf Avond
  • NFF Filmboulevard: Onthulling Gouden Tegels
  • Abraham Tuschinski Fonds Gouden Kalf van het Publiek
  • Gouden Kanshebbers
Specials NFF 2019
  • Animatie Avond Utrecht
  • NFF in de wijken
  • NFF Open Huis
  • Blikverruimers: Halina Reijn, Tim Hofman, Jandino Asporaat
  • 25 jaar Close Up
  • Pop up Bioscoop op Utrecht Centraal
  • Minibios Bijenkorf
  • Nederlandse Filmnacht
  • MIJN BIJZONDER RARE WEEK MET TESS i.s.m. Ondernemers Domkwartier en de Voedselbank
Arrangementen NFF 2019
  • NFF Documentaire Primeurs i.s.m. 2DOC
  • NFF Volkskrantdag
  • VICE NIGHT
  • NPO Start Première-dag
  • Het beste van BNNVARA
  • NFF in één avond met CJP
  • Pop up Bioscoop op Utrecht Centraal

  • NFF in de wijken

Talks & Events NFF 2019
  • Hommage Rutger Hauer
  • Binge Dancing
  • Bring Your Own Beamer
  • Fullscreen: Videoclips op het NFF – powered by XITE
  • KineQuiz
  • Het Schimmenrijk
  • MovieZone Eye Openers
  • Muziek!
  • NFF Filmfeest
  • NFF Talkshow
  • The Cinema Experience
  • Uitreiking Louis Hartlooper Prijs Beste Filmpublicatie
  • SKAM NL in de zaal
NFF Interactive
  • NFF Interactive Expo
  • NFF Interactive Gouden Kalf Avond
  • Lab Life: In Search of the Miraculous
NFF Professionals Programma
  • Be Dramatic!
  • Click, Like and Share! – Film marketing in a modern age
  • For the Record: Designing Realities
  • Masterclass Regie: Michael Engler
  • Middag van het Scenario: Het Proces
  • NPO-fonds: World Wide Webdrama
  • Internationale NCE-masterclass Montage: Lee Smith, ACE
  • Holland Film Meeting
  • BoostNL
  • Masterclass Muziek: Andy Hill
  • Masterclass Production Design: Fiona Crombie
  • Live Foley Workshop
  • Seminar Animatie: Ainbo & Undone – de productielijn
  • Internationale Masterclass Camera: Sophie Maintigneux
  • NFF Conferentie 2010 – Re:define
  • The Hmm
  • Interactive Narrative Design Think Tank
  • Uitreiking NFF Talent Awards
  • Interactive Workshop Miraculous Futures
  • NFF Expertmeetings
  • Masterclass Regie: Michael Engler

  • Masterclass Production Design:
    Fiona Crombie

Educatie
  • Primair Onderwijs | Kidsbios & VR Workshop
  • Voortgezet Onderwijs | Filmprogramma, Blik op de Set, Junior Kalveren Gala & VR Workshop
  • Hoger Onderwijs | Filmcolleges
  • Ithaka Filmfestival
  • Weekendschool

Ithaka Filmfestival

Prijzen NFF 2019

Grote Prijs van de Nederlandse Film: Het Gouden Kalf

Overige prijzen
  • Prijs van de Nederlandse Filmkritiek: KEEPER van Johan Kramer
  • Winnaar Forum van de Regisseurs: NU VERANDERT ER LANGZAAM IETS van mint film office
  • Fentener van Vlissingen Fonds Award: NINGYO van Wladimir van Heester, Jesse van der Pluijm, Remy Mulder en Jana Mucek (Nederlandse Filmacademie)
  • Filmprijs van de Stad Utrecht: BRUCE LEE & THE OUTLAW van Joost Vandebrug
  • De Pathé Tuschinski Award: MAY DIVORCE BE WITH YOU van Irene Lagendijk (AKV | St. Joost)
  • Winnaars Filmproducenten Nederland Award: Tessel Jonkers voor ALS JE LATER GROOT BENT en PORFOTTO (Nederlandse Filmacademie)
  • Louis Hartlooper Prijs voor de Beste Filmpublicatie: Erik Brouwer voor Diva, Uitgeverij Bern
  • Filmleraar van het Jaar: Malu Sanders
Jury’s
  • Gouden Kalf Jury korte film en televisiedrama: Erik Glijnis,  Nienke Deutz, Nicole van Kilsdonk
  • Gouden Kalf Jury korte documentaire: Janneke Doolaard, Yan Ting Yuen, John Appel
  • Gouden Kalf Interactive: Mirka Duijn, Floris Kaayk, Joost Raessens
  • NFF Studentencompetitie: Petra Lataster-Czisch, Erik Verkerk, Vincent Sinceretti, Noa Jansma
  • NFF Debuutcompetitie: Aaron Rookus, Frodo Kuipers, Katja Draaijer
  • Forum van de Regisseurs: Barbara Visser, Bas Devos, Anke Teunissen
  • KNF Jury: Ronald Glasbergen, Kaj van der Zoelen, Lisa van der Waal, Ruud Vos, Maartje Willems
  • Winnaars Gouden Kalf voor Beste Scenario op het Grolsch Gouden Kalveren Gala: Shady El-Hamus en Jeroen Scholten van Aschat (DE LIBI)

  • Winnaar Gouden Kalf voor Beste Camera: Jasper Wolf voor NIEMAND IN DE STAD