NFF Studen­ten­com­petitie

Het NFF is voor veel eindex­a­m­en­stu­denten van audio­vi­suele oplei­dingen de eerste gele­gen­heid waarop ze hun productie aan een groot publiek kunnen presen­teren. Jaar­lijks vertoont het festival een selectie van de afstudeer­pro­duc­ties van de Neder­landse film- en kunstacademies.

NFF Studen­ten­com­petitie 2021: Schrijf je productie in!

Studeer jij dit jaar af bij een Neder­landse film- en kunsta­cad­emie? Dan kun je vanaf nu je productie inschri­jven voor de NFF Studen­ten­com­petitie. De gese­lecteerde produc­ties dingen mee naar de prijzen die uitgereikt worden tijdens de NFF Talent Awards Cere­monie. De Studen­ten­com­petitie vindt in december plaats.

Inschri­jfdead­line: vrijdag 1 oktober 2021

Prijzen NFF Studentencompetitie

Afstudeerders maken met hun produc­ties kans op de volgende prijzen:

  • De Pathé Tuschinski Award voor de beste afstudeer­pro­ductie van het afgelopen jaar (€5.000, beschik­baar gesteld door Pathé Theatres BV).
  • De NAPA Award voor de produ­cent met de meest inno­vatieve toekom­stvisie van het afgelopen jaar (€5.000, beschik­baar gesteld door de Neder­landse Audio­vi­suele Produ­centen Alliantie).
  • De Fentener van Vlissingen Fonds Award voor een opval­lende prestatie van een crewlid. De Fentener van Vlissingen Fonds Award bestaat uit een geldbedrag van €7.500, beschik­baar gesteld door het Fentener van Vlissingen Fonds.
  • De KNF Award, uitgereikt door de Kring van Neder­landse Filmjour­nal­isten, voor beste eindexamenproductie.
  • Kepler­film Animatieprijs voor de beste animatie-exam­en­film. (€3000 beschik­baar gesteld door Keplerfilm)
  • Wild­cards voor talen­ton­twik­keling. Met dit bedrag krijgen de winnaars de kans om een nieuwe docu­men­taire, fictiefilm of animatiefilm te realis­eren (€50.000 beschik­baar gesteld door het Neder­lands Filmfonds)
Winnaars Pathé Tuschinski Award

2020: A VIEW FROM ABOVE — Dylan Werkman (Neder­landse Filmacad­emie)
2019: MAY DIVORCE BE WITH YOU – Irene Lagendijk (AKV | St. Joost)
2018: WOGNUM – Tim Bary (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2017: HOW TO UNIN­STALL LIFE – Noah Suhartono (Willem de Kooning Acad­emie)
2016: THE ORIGIN OF TROUBLE – Tessa Pope (Neder­landse Filmacad­emie)
2015: BROKER – David-Jan Bron­s­geest (Neder­landse Filmacad­emie)
2014: ONNO DE ONWE­TENDE – Viktor van der Valk (Neder­landse Filmacad­emie)
2013: IK – Jona Honer (Neder­landse Filmacad­emie)
2012: MAGNE­SIUM – Sam de Jong (Neder­landse Filmacad­emie)
2011: ALS IK JOU NIET HAD – Anne-Marieke Graaf­mans (Neder­landse Filmacad­emie)
2010: MO – Eché Janga (Neder­landse Filmacad­emie)
2009: BINGO – Timur Ismailov (Neder­landse Filmacad­emie)
2008: GAAN­DEWEG – Margot Schaap (Neder­landse Filmacad­emie)
2007: PAPPA IS WEG…EN IK WILDE NOG WAT VRAGEN – Marijn Frank (Neder­landse Filmacad­emie)
2006: ZO IS DAT – Eliz­a­beth Rocha Salgado (Neder­landse Filmacad­emie)
2005: EN NU IK – Wout Conijn (Neder­landse Filmacad­emie)
2004: OVER ROZEN – Remy van Heugten (Neder­landse Filmacad­emie)
2003: UNTERTAGE – Jiska Rickels (Neder­landse Filmacad­emie)
2002: GAATJES – Marco Knij­nen­burg (Neder­landse Filmacad­emie)
2001: DE LAATSTE DAG VAN ALFRED MAASSEN – David Lammers (Neder­landse Filmacad­emie)
2000: TINUS EN HENKIE – Jeroen Annokkée (Neder­landse Filmacad­emie)
1999: HET LEGE NEST – Jesse de Jong (Neder­landse Filmacad­emie)
1998: WEEKEND – Nanouk Leopold (Neder­landse Filmacad­emie)
1997: DAME MET HET WITTE HOEDJE – Aliona van der Horst (Neder­landse Filmacad­emie)
1996: LAP ROUGE – Lodewijk Crijns (Neder­landse Filmacad­emie)
1995: SNEEUWWITJE – Jelka Anhalt (Neder­landse Filmacad­emie)
1994: DJINN – Dana Nechushtan (Neder­landse Filmacad­emie)
1993: HORROR VACUI – Boris Paval Conen (Neder­landse Filmacad­emie)
1992: MEMO­RIAS SIN BATALLAS Y OTROS MUERTOS – Nathalia Alonso Casale (Neder­landse Filmacad­emie)
1991: DE TRANEN VAN MARIA MACHITA – Paul Ruven (Neder­landse Filmacad­emie)
1990: DE FINALES – Joram Lürsen (Neder­landse Filmacad­emie)
1989: BIJLMER BLOEMEN – Chris­tine Nevejan (Neder­landse Filmacad­emie)
1988: ZINDEREND – Paula van der Oest (Neder­landse Filmacad­emie)
1987: DEJA VU – Jorge Hoog­land (Neder­landse Filmacad­emie)
1986: TWEE – Gert de Graaff (Neder­landse Filmacad­emie)
1985: WELADAM – Paolo Pistolesi (Neder­landse Filmacademie)

Winnaars Film­pro­du­centen Neder­land Award (NAPA Award)

2020: Dobber Bolhuis — ICH BIN DER FLUß (Neder­landse Filmacad­emie) en Marrit Grei­danus - A VIEW FROM ABOVE en vanTERUG NAAR ZOTTEKEN WAES (Neder­landse Filmacad­emie)
2019: Tessel Jonkers – ALS JE LATER GROOT BENT en PORFOTTO (Neder­landse Filmacad­emie)
2018: RELENT­LESS, ELAYNE & MR GRIN, SPEEDY THE TURTLE en MYSTERY DELIVERY – Coen Balkestein (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2017: SIRENE – Maxime Rozes­traten (Neder­landse Filmacad­emie)
2016: MIJN KLEINE GROTE BROER – Char­lotte Spronk (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2015: NACH­TOORD – Tessa Beijer en Julia Rombout (Neder­landse Filmacad­emie)
2014: IF MAMA AIN’T HAPPY NOBODY’S HAPPY – Chris Stenger en Juul Op den Kamp (Neder­landse Filmacad­emie)
2013: COWBOYS JANKEN OOK – Layla Meijman (Neder­landse Filmacad­emie)
2012: DE CLUB VAN LELIJKE KINDEREN – Niek Teunissen, Wim Boven en Casper Eskes (Neder­landse Filmacad­emie)
2011: GEEN WEG TERUG en KLUIZENAAR – Guusje van Deuren (Neder­landse Filmacad­emie)
2010: MO en WINTER­SLAAP IN LUKOMIR – Floor Houwink ten Cate en Jemima van der Tholen (Neder­landse Filmacad­emie)
2009: JACCO’S FILM – Constant van Panhuys en Derk-Jan Warrink (Neder­landse Filmacademie)

Winnaars Fentener van Vlissingen Fonds Award

2020: Burak Öztaş (Neder­landse Filmacad­emie) voor diverse produc­ties
2019: NINGYO — Wladimir van Heester, Jesse van der Pluijm, Remy Mulder en Jana Mucek (Neder­landse Filmacad­emie)
2018: SISTERS, DANTE VS. MOHAMMED ALI en AT MIDNIGHTS PLAYS A DANCE-TUNE – Tobias Cornelissen (Neder­landse Filmacademie)

Winnaars Dioraphte Award

2017: MAAR ALS IEDEREEN ZO DENKT – Marie-Anne Faustinelli (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2016: RECON­STRUCTING REALITY – Alice Wong (Design Academy Eind­hoven)
2015: ERKHII MERGEN, OR WHY THE MARMOT DOESN’T HAVE A THUMB – Thessa Meijer (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2014: BLIND­EL­INGS – Joanne van der Weg (AKV | St. Joost)
2013: WHITE SOLDIER – Yair Moss (Gerrit Rietveld Acad­emie)
2012: OVER ZONEN en MAGNE­SIUM – Shady El-Hamus (Neder­landse Filmacad­emie) Dioraphte Stim­u­ler­ing­sprijs
2011: STAAT VAN ANGST – Nicky Maas (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2010: KATHEM & CHRIS – Ruud Lenssen (Willem de Kooning Acad­emie) NFF Student Award
2009: MESOPOTAMIË – Floris Parlevliet (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht) Talent & Pro Student Award
2008: ŠKODA – Rob Lücker (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2007: LOS – Steven Wouter­lood (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2006: FAÇADE – Alain Friedrichs (Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
2005: THE ORDER ELEC­TRUS – Floris Kaayk (AKV | St. Joost)
2004: BLOX – Harm van Zon (AKV | St. Joost)
2003: SILENTLY BROKEN – Paul Sixta Kodak (AKV | St. Joost) Students Award
2002: SCHIM­MELPEN­NINCK – Daan Spruijt (Hogeschool Den Bosch)
2001: 10 SECONDEN – Harrie Verbeek (AKV | St. Joost) AVP Student Award
2000: ZO LANG T DUURT – Claudia Palmen (ABK Maas­tricht) Warner Students Award
1999: DE SAMEN­ZW­ERING DER ZINNEN — EEN ALFABET- Jesse Faber (KABK Den Haag) Citroën Award
1998: LAATHET­ZWI­JNZIJN en DECRESCENDO – Vincent Oudendijk Sens (AKV | St. Joost)
1997: SOLI­TAIR – Daniël Nogueira (AKV | St. Joost)
1996: DA SILVA – Miriam Kruishoop (Gerrit Rietveld Acad­emie)
1995: TOCHT NAAR HET EINDE VAN EEN REIS – Jan Pieter Tuin­stra (AKV | St. Joost)

Kepler Animatieprijs

2020: SUMA NA MI — Shanice Muntslag (ArtEZ)

KNF Award

2020: WAAROM BLEEF JE NIET VOOR MIJ? — Milou Gevers (Neder­landse Filmacademie)

Altijd up-to-date

Schrijf je nu in voor onze nieuwsbrieven.

Partners

NPO Vm Nfs diap 1 5xLogo volkskrantVL LOGO LIGGEND COMPLEET 2021 diapLogo NFFLogo Dioraphte