Golden Calf Winners

Culture Award

2017: Gerard Soeteman
2016: Alex van Warmerdam en Marc van Warmerdam
2015: Sandra den Hamer
2014: Burny Bos
2013: Monique van Schendelen
2012: Willeke van Ammelrooy
2010: Rolf Orthel
2009: Doreen Boonekamp
2008: Rutger Hauer
2007: Robby Müller
2005: Hans Kemna
2003: Jan Decleir
2002: Louis van Gasteren
2001: René Scholten
1999: Matthijs van Heijningen
1998: Geoffrey Donaldson
1997: Robbert Wijsmuller
1996: Jeroen Krabbé
1995: Wim Verstappen
1994: Jan de Vaal
1993: Jan Blokker
1992: Paul Verhoeven
1991: De Filmkrant
1990: Jos Stelling
1989: Ellen Waller
1988: Johan van der Keuken
1987: Fons Rademakers
1986: Anton Koolhaas
1985: Joris Ivens
1984: J.M.L. Peters
1983: Bert Haanstra
1982: Dan Ireland
1981: J.G.J. Bosman

Best Feature Film

2017: Els Vandevorst (N279 Entertainment) ,Uwe Schott (X Filme Creative Pool) – BRIMSTONE
2016: Ellen Havenith voor PRPL, Jeroen Beker for Bastide Films, THE PARADISE SUITE
2015: Joram Willink, Piet-Harm Sterk for BIND – GLUCKAUF
2014: Iris Otten, Sander van Meurs, Pieter Kuijpers for Pupkin Film – AANMODDERFAKKER
2013: Marc van Warmerdam for Graniet Film – BORGMAN
2012: Jos Stelling Films – HET MEISJE EN DE DOOD
2011: Frans van Gestel en Arnold Heslenfeld (IDTV Film); Richard Claus (Cool Beans BV); Arry Voorsmit (Riba Film International) – BLACK BUTTERFLIES
2010: Frans van Gestel, Jeroen Beker en Arnold Heslenfeld, IDTV Film – JOY
2009: Reinier Selen en Edwin van Meurs (Rinkel Film en TV) – NOTHING PERSONAL
2008: Jeroen Beker en Frans van Gestel (Motel Films/IDTV Film), San Fu Maltha (Fu Works), Job Gosschalk (Kemna & Zonen) – ALLES IS LIEFDE
2007: Kees Kasander van The Kasander Film Company – KRUISTOCHT IN SPIJKERBROEK
2006: San Fu Maltha, Jos van der Linden, Frans van Gestel & Jeroen Beker – ZWARTBOEK
2005: Bero Beyer – PARADISE NOW
2004: Imko Nieuwenhuis – SIMON
2003: Hanneke Niens & Anton Smit – DE TWEELING
2002: Burny Bos – MINOES
2001: Hans de Wolf en Hans de Weers – NYNKE
2000: Rolf Koot en Jean van de Velde – LEK
1999: Burny Bos – ABELTJE
1998: Pieter van Huystee & Suzanne van Voorst – FELICE…FELICE…
1997: Laurens Geels – KARAKTER
1996: Laurens Geels & Dick Maas – LANG LEVE DE KONINGIN
1995: Clea de Koning & Robert Jan Westdijk – ZUSJE
1994: Matthijs van Heijningen – 1000 ROSEN
1993: Rob Houwer – DE KLEINE BLONDE DOOD
1992: Ian Kerkhof – KYODAI MAKES THE BIG TIME
1991: Kees Kasander – PROSPERO’S BOOKS
1990: René Solleveld & Peter Weijdeveld – DE AVONDEN
1989: Kees Kasander & Dennis Wigman – SECRET WEDDING
1988: George Sluizer & Anne Lordon – SPOORLOOS
1987: Jos van der Linden – VROEGER IS DOOD
1986: Laurens Geels & Dick Maas – ABEL
1985: Gijs Versluys – FLESH AND BLOOD
1984: Jos Stelling – DE ILLUSIONIST
1983: Louis van Gasteren – HANS, HET LEVEN VOOR DE DOOD
1982: Marleen Gorris – DE STILTE ROND CHRISTINE M
1981: Pieter Verhoeff – HET TEKEN VAN HET BEEST

Best Director

2017: Martin Koolhoven – BRIMSTONE
2016: Boudewijn Koole – BEYOND SLEEP
2015: Remy van Heugten – GLUCKAUF
2014: Saskia Diesing – NENA
2013: Jim Taihuttu – WOLF
2012: Paula van der Oest – THE DOMINO EFFECT
2011: Nanouk Leopold – BROWNIAN MOVEMENT
2010: Rudolf van den Berg – TIRZA
2009: Urszula Antoniak – NOTHING PERSONAL
2008: Joram Lürsen – ALLES IS LIEFDE
2007: Mijke de Jong – TUSSENSTAND
2006: Paul Verhoeven – ZWARTBOEK
2005: Nanouk Leopold – GUERNSEY
2004: Eddy Terstall – SIMON
2003: Pieter Kuijpers – VAN GOD LOS
2002: Alejandro Agresti – VALENTIN
2001: Martin Koolhoven – DE GROT
2000: Jean van de Velde – LEK
1999: Roel Reiné – THE DELIVERY
1998: Karim Traïdia – DE POOLSE BRUID
1997: Rudolf van den Berg – FOR MY BABY
1996: Theo van Gogh – BLIND DATE
1995: Marleen Gorris – ANTONIA
1994: Rosemarie Blank – RIT OVER DE GRENS
1993: Ben Sombogaart – HET ZAKMES
1992: Alex van Warmerdam – DE NOORDELINGEN
1991: Frans Weisz – BIJ NADER INZIEN
1990: Frouke Fokkema – KRACHT
1989: Frans Weisz – LEEDVERMAAK
1988: Pieter Verhoeff – VAN GELUK GESPROKEN
1987: Dick Maas – FLODDER
1986: Alex van Warmerdam – ABEL
1985: Paul Verhoeven – FLESH AND BLOOD
1984: Rudolf van den Berg – BASTILLE
1983: Dick Maas – DE LIFT

Best Screenplay

2017: Jean van de Velde – BRAM FISCHER
2016: Joost van Ginkel – THE PARADISE SUITE
2015: Gustaaf Peek – GLUCKAUF
2014: Anne Barnhoorn – AANMODDERFAKKER
2013: Alex van Warmerdam – BORGMAN
2012: Max Porcelijn – PLAN C
2011: Nanouk Leopold – BROWNIAN MOVEMENT
2010: Helena van der Meulen – JOY
2009: Alex van Warmerdam – DE LAATSTE DAGEN VAN EMMA BLANK
2008: Jan Eilander en Jolein Laarman – HET ZUSJE VAN KATIA
2007: Peter Greenaway – NIGHTWATCHING
2006: Alex van Warmerdam – OBER
2005: Tamara Bos – HET PAARD VAN SINTERKLAAS
2004: Mischa Alexander – ELLIS IN GLAMOURLAND
2003: Pieter Kuijpers & Paul Jan Nelissen – VAN GOD LOS
2002: Edwin de Vries – THE DISCOVERY OF HEAVEN
2001: Lodewijk Crijns en Kim van Kooten – MET GROTE BLIJDSCHAP
2000: Jean van de Velde & Simon de Waal – LEK
1999: Ger Poppelaars & Timo Veltkamp – MISSING LINK

Best Actor

2017: Peter Paul Muller – BRAM FISCHER
2016: Issaka Sawadogo – THE PARADISE SUITE
2015: Martijn Fischer – BLOED, ZWEET & TRANEN
2014: Gijs Naber – AANMODDERFAKKER
2013: Marwan Kenzari – WOLF
2012: Reinout Scholten van Aschat – DE HEINEKEN ONTVOERING
2011: Nasrdin Dchar – RABAT
2010: Barry Atsma – KOMT EEN VROUW BIJ DE DOKTER
2009: Martijn Lakemeier – OORLOGSWINTER
2008: Robert de Hoog – SKIN
2007: Marcel Hensema – WILD ROMANCE
2006: Frank Lammers – NACHTRIT
2005: Thijs Römer – 06/05
2004: Cees Geel – SIMON
2003: Tygo Gernandt – VAN GOD LOS
2002: Jacob Derwig – ZUS & ZO
2001: Fedja van Huêt – AMNESIA
2000: Victor Löw – LEK
1999: Rijk de Gooyer – MADELIEF: KRASSEN IN HET TAFELBLAD
1998: Johan Leysen – FELICE…FELICE…
1997: Jaap van Donselaar – DE TRANEN VAN CASTRO
1996: Peer Mascini – BLIND DATE
1995: Rijk de Gooyer – HOOGSTE TIJD
1994: Jaap Spijkers – 1000 ROSEN
1993: Rik Launspach – OEROEG
1992: Rudolf Lucieer – DE NOORDERLINGEN
1991: Porgy Franssen – BIJ NADER INZIEN
1990: Thom Hoffman – DE AVONDEN
1989: Pierre Bokma – LEEDVERMAAK
1988: Michiel Romeyn – VAN GELUK GESPROKEN
1987: Willem Nijholt – HAVINCK
1986: John Kraaykamp – DE AANSLAG/DE WISSELWACHTER
1985: Peter Tuinman – DE DREAM
1984: Gerard Thoolen – DE MANNETJESMAKER/DE ILLUSIONIST
1983: Vic Moeremans – DE VLASSCHAARD
1982: Rijk de Gooyer – gehele oeuvre
1981: Rutger Hauer – gehele oeuvre

Best Actress

2017: Nora El Koussour – LAYLA M.
2016: Hannah Hoekstra – DE HELLEVEEG
2015: Georgina Verbaan – DE SURPRISE
2014: Abbey Hoes – NENA
2013: Hadewych Minis – BORGMAN
2012: Hannah Hoekstra – HEMEL
2011: Carice van Houten – BLACK BUTTERFLIES
2010: Carice van Houten – DE GELUKKIGE HUISVROUW
2009: Rifka Lodeizen – KAN DOOR HUID HEEN
2008: Anneke Blok – TIRAMISU
2007: Elsie de Brauw – TUSSENSTAND
2006: Carice van Houten – ZWARTBOEK
2005: Maria Kraakman – GUERNSEY
2004: Monic Hendrickx – HET ZUIDEN
2003: Kim van Kooten – PHILEINE ZEGT SORRY
2002: Carice van Houten – MINOES
2001: Monic Hendrickx – NYNKE
2000: Willeke van Ammelrooy – LIJMEN/HET BEEN
1999: Nadja Hüpscher – DE BOEKVERFILMING
1998: Monic Hendrickx – DE POOLSE BRUID
1997: Maartje Nevejan, Adelheid Roosen, Marnie Blok, Leonoor Pauw, Lieneke le Roux – BROOS
1996: Renée Fokker – BLIND DATE
1995: Willeke van Ammelrooy – ANTONIA
1994: Marieke Heebink – 1000 ROSEN
1993: Els Dottermans – BECK, DE GESLOTEN KAMER
1992: Janneque Draisma – KYODAI MAKES THE BIG TIME
1991: Loes Wouterson – BIJ NADER INZIEN
1990: Monique van de Ven – ROMEO
1989: Annet Nieuwenhuijzen – LEEDVERMAAK
1988: Marijke Veugelers – EI/VAN GELUK GESPROKEN
1987: Jasperina de Jong – VROEGER IS DOOD
1986: Geert de Jong – MAMA IS BOOS
1985: Renée Soutendijk – gehele oeuvre/DE IJSSALON
1984: Monique van de Ven – gehele oeuvre/DE SCHORPIOEN
1983: Carolien van de Berg – VROEGER KON JE LACHEN
1981: Marja Kok – HET TEKEN VAN HET BEEST

Best Supporting Actor

2017: Mohammed Azaay – LAYLA M.
2016: Marcel Hensema – KNIELEN OP EEN BED VIOLEN
2015: Raymond Thiry – BLOED, ZWEET & TRANEN
2014: Ton Kas – JONGENS
2013: Jacob Derwig – ALLES IS FAMILIE
2012: René van ’t Hof – PLAN C
2011: Peter Paul Muller – GOOISCHE VROUWEN
2010: Jeroen Willems – MAJESTEIT
2009: Raymond Thiry – OORLOGSWINTER
2008: Ton Kas – VOX POPULI
2007: Jan Decleir – WOLFSBERGEN
2006: Fedja van Huêt – NACHTRIT
2005: Yahya Gaier,Tygo Gernandt, Micha Hulshof, Gürkan Küçüksentürk en Mimoun Oaïssa – HET SCHNITZELPARADIJS

Best Supporting Actress

2017: Marie-Louise Stheins – WALDSTILLE
2016: Anneke Blok – DE HELLEVEEG
2015: Hadewych Minis – BLOED, ZWEET & TRANEN
2014: Lies Visschedijk – HEMEL OP AARDE
2013: Georgina Verbaan – DE MARATHON
2012: Olga Zuiderhoek – SÜSKIND
2011: Beppie Melissen – GOOISCHE VROUWEN
2010: Coosje Smid – JOY
2009: Pleuni Touw – BRIDE FLIGHT
2008: Olga Louzgina – HET ZUSJE VAN KATIA
2007: Sylvia Hoeks – DUSKA
2006: Catherine ten Bruggencate – IK OMHELS JE MET DUIZEND ARMEN
2005: Sophie van Winden – LEEF!

Best Short Film

2017: POLSKA WARRIOR – Camiel Schouwenaar
2016: Kort! – GRATIS – Merijn Scholte Albers, Tobias Smeets
2015: UNDER THE APPLE TREE – Erik van Schaaik
2014: KORT! – DAS WAD – Rob Lücker
2013: NUMMER VEERTIEN, HOME – Guido van der Werve
2012: SEVILLA – Bram Schouw
2011: OLIFANTENVOETEN – Dan Geesin
2010: DE MAAN IS KAPOT – Arno Dierickx
2009: Marinus Groothof – SUNSET FROM A ROOFTOP
2008: RIF – Eric Steegstra
2007: MISSIEPOO16 – Anna van der Heide
2006: MEANDER – Joke Liberge
2005: DIALOOGOEFENING NO.1: STAD – Esther Rots
2004: DOKTER VOGEL – Lodewijk Crijns
2003: DE GROTTEN VAN HAN VAN VLOTEN – Ellen Blom
2002: TALMEN – Stijn van Santen
2001: DE LAATSTE DAG VAN ALFRED MAASSEN – David Lammers
2000: EEN INTENS REALISTISCH DOCH ROMANTISCH LIEFDESDRAMA – Jesse de Jong
1999: METRO – Eric Steegstra
1998: NUSSIN – Clara van Gool
1997: SIENTJE – Christa Moesker
1996: DE WACHTKAMER – Jos Stelling
1995: BITINGS AND OTHER EFFECTS… – Clara van Gool
1994: ZAP – Paul Ruven
1993: DE MARIONETTENWERELD – Elbert van Strien
1992: MEMORIAS SIN BATALLAS Y OTROS MUERTOS – Nathalie Alonso Casale
1991: DE TRANEN VAN MARIA MACHITA – Paul Ruven
1990: SCHRODINGERS KAT – Paolo Pistolesi
1989: ALASKA – Mike van Diem
1988: VUURDOOP – Sander Francken
1987: SOSTENU’TO – Armand Perrenet
1986: REQUIEM – Sjef Lagro
1985: TURKSE VIDEO – Otokar Votocek
1984: A GOOD TURN DAILY – Gerrit van Dijk
1983: VOLGEND JAAR IN HOLYSLOOT – Emiel van Moerkerken
1982: NOG EENS – Hans Nassenstein
1981: SPURS OF TANGO – Henri Plaat

Best Long Documentary

2017: DE KINDEREN VAN JUF KIET – Petra Lataster-Czisch en Peter Lataster
2016: A FAMILY AFFAIR – Tom Fassaert
2015: THOSE WHO FEEL THE FIRE BURNING – Morgan Knibbe
2014: NE ME QUITTE PAS – Niels van Koevorden & Sabine Lubbe Bakker
2013: PARTS OF A FAMILY – Diego Gutierrez
2012: DE REGELS VAN MATTHIJS – Marc Schmidt
2011: NIET ZONDER JOU – Petra Lataster-Czisch en Peter Lataster
2010: FAREWELL – Ditteke Mensink
2009: Jan Musch en Tijs Tinbergen – ROTVOS
2008: BLOODY MONDAYS & STRAWBERRY PIES – Coco Schrijber
2007: JIMMY ROSENBERG – DE VADER, DE ZOON & HET TALENT – Jeroen Berkvens
2006: FOREVER – Heddy Honigmann
2005: LOMAX THE SONGHUNTER – Rogier Kappers
2004: DEACON OF DEATH – Jan van den Berg
2003: HOLLANDS LICHT – Pieter-Rim de Kroon & Maarten de Kroon
2002: RAMSES – Pieter Fleury
2001: DESI – Maria Ramos
2000: CRAZY – Heddy Honigmann
1999: DE ILLUSIE AAN DE MACHT – 1412 DAGEN KABINET DEN UYL – Chris Vos & André van der Hout
1998: IN HET HUIS VAN MIJN VADER – Fatima Jebli Ouazzani
1997: KERSTMIS IN FLORADORP – René Roelofs
1996: DE SLAG IN DE JAVAZEE – Niek Koppen
1995: MOEDER DAO, DE SCHILDPADGELIJKENDE – Vincent Monnikendam
1994: VERHALEN VAN EEN RIVIER- Peter & Petra Lataster
1993: KIND IN TWEE WERELDEN – Willy Lindwer
1992: LEVENSLIED – Froukje Bos
1991: FACE VALUE- Johan van der Keuken
1990: GOUDDORST – Joost Kraanen
1989: BEELD VAN EEN KIND – Albert van der Wildt
1988: DE WORDING – Cherry Duyns
1987: NEW YORK – BATAVIA – Rien Hagen
1986: PASSIES – Olivier Koning
1985: GETEKENDE MENSEN – Harrie Geelen
1984: TERBESCHIKKINGGESTELD – Olivier Koning
1983: DE KICK – Gerrit van Elst
1982: SAL SANTEN REBEL – Rudolf van den Berg

Best Short Documentary

2017: SNELWEGKERK – Elsbeth Fraanje
2016: DE TEGENPRESTATIE – Suzanne Raes, Monique Lesterhuis
2015: VERBODEN VLUCHT – Hester Overmars
2014: MEESTV, HOE DE KOOLMEES MIJ GELUKKIG MAAKT – Tijs Tinbergen & Jan Musch
2013: ACHTER DE TOREN – Astrid Bussink
2012: IMMER FERNWEH – Peter Delpeut
2011: ZWARTE SOLDATEN – Joost Seelen
2010: WEAPON OF WAR – Ilse van Velzen en Femke van Velzen
2009: I WANNA BE BOSS – Marije Meerman
2008: LANDSCHAPPEN WAAR NIEMAND VAN WEET (II) – Melle van Essen en Riekje Ziengs
2007: RAAK ME WAAR IK VOELEN KAN – Simone de Vries
2006: PHOTO SOUVENIR – Paul Cohen & Martijn van Haalen
2005: DE KINDEREN VAN MIJN VADER – Meral Uslu
2004: .NIJNOK – Leo Wentink
2003: DE PRIJS VAN OVERLEVEN – Louis van Gasteren
2002: ASH WORLD WIDE SUICIDE – Walter Stokman
2001: HOLLANDSE HELDEN – Paul Cohen & Martijn van Haalen
2000: DE NIEUWERWETSE WERELD – Carin Goeijers
1999: JACKSON, THE MAN WiTH THE BOX – Martijn van Beenen
1998: ENGELEN DES DOODS – Leo de Boer
1997: DE TRANEN VAN CASTRO – Merlijn Passier
1996: STALIN HAD EEN BRUG BELOOFD – Gerard Jacobs
1995: I HAVE A PROBLEM, MADAM – Maarten Schmidt & Thomas Doebele
1994: LUCEBERT, TIJD EN AFSCHEID – Johan van der Keuken
1993: ISINGIRO HOSPITAL – Hillie Molenaar & Joop van Wijk

Best Actress TV drama

2017: Abbey Hoes – PETTICOAT
2016: Nazmiye Oral – One Night Stand XI – IN VRIJHEID
2015: Ariane Schluter – One Night Stand X – EEN GOED LEVEN
2014: Loes Schnepper – ONE NIGHT STAND IX – VOOR EMILIA
2013: Monic Hendrickx – PENOZA II
2012: Rifka Lodeizen – OVERSPEL
2001: Joan Nederlof – HERTENKAMP
2000: Will van Kralingen – STORM IN MIJN HOOFD
1999: Carice van Houten – SUZY Q
1998: Saskia Temmink – OUD GELD

Best Actor TV drama

2017: George Tobal en Majd Mardo – One Night Stand XII – JUNGLE
2016: Jacob Derwig – KLEM
2015: Jonas Smulders – One Night Stand X – GEEN KONINGEN IN ONS BLOED
2014: Maarten Heijmans – RAMSES
2013: Pierre Bokma – DE PROOI
2012: Jeroen Willems – COP VS. KILLER
2001: Pierre Bokma – DE BELAGER
2000: Kees Prins – BIJ ONS IN DE JORDAAN
1999: Jack Wouterse – SUZY Q
1998: Gijs Scholten van Aschat – OUD GELD

Best TV drama

2017: DE ZAAK MENTEN – Tim Oliehoek
2016: One Night Stand XI – HORIZON – Giancarlo Sánchez
2015: One Night Stand X – GEEN KONINGEN IN ONS BLOED – Mees Peijnenburg
2014: HOLLANDS HOOP – Dana Nechushtan
2013: EXIT – Boris Paval Conen
2012: OVERSPEL – Frank Ketelaar, Dana Nechushtan, Arno Dierickx
2011: VAST – Rolf van Eijk
2010: FINNEMANS – Thomas Korthals Altes
2009: Martijn Maria Smits – ANVERS
2008: DEN HELDER – Jorien van Nes
2007: DE PRINS EN HET MEISJE – Peter de Baan
2006: ESCORT – Frank Ketelaar
2003: NAJIB & JULIA – Theo van Gogh

Best TV drama short

2003: DWAALGAST – Colette Bothof

Beste Interactive

2017: HORIZON ZERO DAWN – Guerrilla Games
2016: THE MODULAR BODY- Floris Kaayk

NFF Digital Storytelling Competitie Award

2015: REFUGEE REPUBLIC – De Volkskrant/Submarine Channel

Special Juryprize

2014: Dennis Bots, Maas Bronkhuyzen, Pippa Allen en Joes Brauers voor OORLOGSGEHEIMEN
2013: HET NIEUWE RIJKSMUSEUM – Oeke Hoogendijk
2011: Rob Hillenbrink voor special props and make up
2010: De cast van LANG & GELUKKIG
2009: Het hele team van KAN DOOR HUID HEEN
2008: Het stuntteam Willem de Beukelaer: Willem de Beukelaer, Marco Maas, Ronald Schuurbiers
2007: Halina Reijn en Fedja van Huêt – DE PRINS EN HET MEISJE
2006: Mercedes Stalenhoef – IK WIL NOOIT BEROEMD WORDEN
2005: Theo van Gogh – 06/05, MEDEA en zijn oeuvre
2005: Willem van de Sande Bakhuyzen – LEPEL, LEEF! en zijn oeuvre
2004: Albert ter Heerdt en Mimoun Oaïssa – SHOUF SHOUF HABIBI!
2003: Peter Blok, Pierre Bokma, Gijs Scholten van Aschat, Jaap Spijkers – CLOACA
2002: George Sluizer – HET STENEN VLOT (en zijn hele oeuvre)
2001: HERTENKAMP – alle medewerkers
2000: Pieter van Huystee – 11 producties
1999: Ian Kerkhof – SHABONDAMA ELEGY
1998: Sonia Herman Dolz – LAGRIMAS NEGRAS
1997: Arjan Ederveen – oeuvre
1996: Hans Heijnen – DE WATERWOLF VAN ITTEREN/UNCLE FRANK/STRIKE OUT
1995: Jany Temine – kostuums
1994: Ariane Schülter – 06
1993: Peter Delpeut – THE FORBIDDEN QUEST
1992: Thom Hoffman – o.a. DE DOMEINEN DITVOORST
1991: Pim de la Parra – oeuvre
1990: Felix de Rooy & Norman de Palm – AVA & GABRIEL
1989: Anneke Blok – UW MENING GRAAG
1988: Alejandro Agresti – LOVE IS A FAT WOMAN
1987: Will van Kralingen – HAVINCK
1986: Jos Stelling – DE WISSELWACHTER
1985: Orlow Seunke – PERVOLA
1984: Eric de Kuyper – NAUGHTY BOYS
1983: Annette Apon – o.a. GIOVANNI

Best Photography

2017: Rogier Stoffers – BRIMSTONE
2016: Frank van den Eeden – FULL CONTACT
2015: Mark van Aller – GLUCKAUF
2014: Tibor Dingelstad – HELIUM
2013: Richard van Oosterhout – &ME
2012: Goert Giltay – HET MEISJE EN DE DOOD
2011: Jasper Wolf – CODE BLUE
2010: Lennert Hillege – R U THERE
2009: Daniël Bouquet – NOTHING PERSONAL
2008: Menno Westendorp – HET ECHTE LEVEN
2007: Richard van Oosterhout – WOLFSBERGEN
2006: Thomas Doebele en Maarten Schmidt – CONSTANT, AVANT LE DÉPART
2005: Melle van Essen – ECHOES OF WAR
2004: Erik van Empel – THE LAST VICTORY
2003: Bert Pot – PHILEINE ZEGT SORRY

Best Editing

2017: Sander Vos – TONIO
2016: Sander Vos – FULL CONTACT
2015: Mieneke Kramer – PRINS
2014: Boudewijn Koole – HAPPILY EVER AFTER
2013: Katharina Wartena – BOVEN IS HET STIL
2012: JP Luijsterburg – DE HEINEKEN ONTVOERING
2011: Sander Vos – BLACK BUTTERFLIES
2010: Job ter Burg – TIRZA
2009: Esther Rots – KAN DOOR HUID HEEN
2008: Robert Jan Westdijk – HET ECHTE LEVEN
2007: Herman P. Koerts – KRUISTOCHT IN SPIJKERBROEK
2006: Menno Boerema, Albert Elings, Eugenie Jansen & Chris van Oers – JUNGLE RUDY, KRONIEK VAN EEN FAMILIE
2005: Sander Vos – PARADISE NOW
2004: Mario Steenbergen – THE LAST VICTORY
2003: Peter Alderliesten – PHILEINE ZEGT SORRY

Best Music

2017: Tom Holkenborg – BRIMSTONE
2016: Alex Simu – BEYOND SLEEP
2015: Palmbomen – PRINS
2014: Christiaan Verbeek – HELIUM
2013: New Cool Collective – TOEGETAKELD DOOR DE LIEFDE
2012: Helge Slikker – KAUWBOY
2011: Het Paleis van Boem – DE BENDE VAN OSS
2010: Ernst Reijseger – C’EST DÉJÀ L’ÉTÉ
2009: Perquisite – CARMEN VAN HET NOORDEN
2008: Michiel Borstlap – TIRAMISU
2007: Vincent van Warmerdam – KICKS
2006: Giorgio Tuinfort, Bart van de Lisdonk, Big Orange & Earforce – BOLLETJES BLUES
2005: Paul M. van Brugge – ALIAS KURBAN SAÏD
2004: Mark van Platen – KEES DE JONGEN
2003: Fons Merkies – BOY ECURY

Best Production Design

2017: Floris Vos – BRIMSTONE
2016: Ben Zuydwijk – J. KESSELS
2015: Hubert Pouille – DE SURPRISE
2014: Alfred Schaaf – HEMEL OP AARDE
2013: Lieke Scholman – WOLF
2012: Wilbert van Dorp – DE HEINEKEN ONTVOERING
2011: Gert Brinkers – DIK TROM
2010: Vincent de Pater – LANG & GELUKKIG
2009: Floris Vos – OORLOGSWINTER
2008: Elsje de Bruijn – TBS
2007: Maarten Piersma – NIGHTWATCHING
2006: Gert Brinkers – OBER
2005: Het production design-team en Gert Brinkers – LEPEL
2004: Marco Rooth – DE DOMINEE
2003: Benedict Schillemans – PIETJE BELL

Best Sound Design

2017: Herman Pieëte – BRIMSTONE
2016: Mark Glynne – BEYOND SLEEP
2015: Vincent Sinceretti en Taco Drijfhout – THOSE WHO FEEL THE FIRE BURNING
2014: Wart Wamsteker voor DE POEL
2013: Peter Warnier – DE WEDEROPSTANDING VAN EEN KLOOTZAK
2012: Bert Rijkelijkhuizen – HET MEISJE EN DE DOOD
2011: Jan Schermer – CODE BLUE
2010: Peter Warnier – R U THERE
2009: Jan Schermer – NOTHING PERSONAL
2008: Huibert Boon, Alex Booy en Robil Rahantoeknam voor WINTERSTILTE
2007: Mark Glynne, Kees de Groot, Joost Roskam en Pepijn Aben – TUSSENSTAND
2006: Peter Flamman & zijn geluidsteam – IK OMHELS JE MET DUIZEND ARMEN
2005: Bart Jilesen – ZWARTE ZWANEN
2004: Georges Bossaers – DE PASSIEVRUCHT
2003: Herman Pieëte – PHILEINE ZEGT SORRY

Audience Award

2017: MEES KEES LANGS DE LIJN – Paul Voorthuysen voor PV Pictures
2016: BON BINI HOLLAND – Maarten Swart voor Kaap Holland Film
2015: UNDER THE APPLE TREE – Erik van Schaaik
2014: DE NIEUWE WILDERNIS – Mark Verkerk en Ruben Smit (UPC Gouden Kalf voor de Beste Publieksfilm)
2013: DE MARATHON – Diederick Koopal
2012: ACHTSTE-GROEPERS HUILEN NIET – Dennis Bots
2011: 170 Hz – Joost van Ginkel (Film1 Publieksprijs)
2010: LANG & GELUKKIG – Pieter Kramer (Film1 Publieksprijs)
2009: ALLES STROOMT – Danyael Sugawara (Film1 Publieksprijs)
2008: MAFRIKA – Paul Ruven
2007: WAAR IS HET PAARD VAN SINTERKLAAS? – Mischa Kamp
2006: KNETTER – Martin Koolhoven
2005: LEEF! – Willem van de Sande Bakhuyzen
2004: SIMON – Eddy Terstall
2003: CLOACA – Willem van de Sande Bakhuyzen
2002: LOENATIK DE MOEVIE – Bobby Eerhart
2001: MARIKEN – André van Duren
In het verleden zijn ook de volgende Kalveren uitgereikt:

Vakprijzen

2003: Colette Bothof – televisiedrama kort
2002: Rikke Jelier & Alfred Schaaf – production design
2001: Henny Vrienten – muziek
2000: Piotr van Dijk – geluid
1999: Rogier Stoffers – camera
1998: Menno Boerema – montage
1997: Rikke Jelier & Alfred Schaaf – art direction
1996: Henny Vrienten – muziek
1995: Jan Blokker – scenario
1994: Jan van Sandwijk – geluid
1993: Goert Giltay – camera
1992: Ot Louw – montage
1991: Jan Roelfs & Ben van Os – art direction
1990: Loek Dikker – muziek
1989: Gerard Soeteman – scenario
1988: Tom Tholen – geluid
1987: Theo van de Sande – camera
1986: Jos van der Linden – productie
1985: Edgar Burcksen – montage
1984: Dick Schillemans – art direction
1983: George Sluizer – scenario
1982: Theo van de Sande – camera, Hans van Dongen – montage, Willem Breuker – muziek, Piotr van Dijk – geluid
1981: Kees Linthorst – geluid

TV drama

2017: DE ZAAK MENTEN – Tim Oliehoek
2016: One Night Stand XI – HORIZON – Giancarlo Sánchez
2015: One Night Stand X – GEEN KONINGEN IN ONS BLOED – Mees Peijnenburg
2014: HOLLANDS HOOP – Dana Nechushtan
2013: EXIT – Boris Paval Conen
2012: OVERSPEL – Frank Ketelaar, Dana Nechushtan, Arno Dierickx
2011: VAST – Rolf van Eijk
2010: FINNEMANS – Thomas Korthals Altes
2009: ANVERS – Martijn Maria Smits
2008: DEN HELDER – Jorien van Nes
2007: DE PRINS EN HET MEISJE – Peter de Baan
2006: ESCORT – Frank Ketelaar
2005: DE KROON – Peter de Baan
2004: DEINING – Nicole van Kilsdonk
2002: DE 9 DAGEN VAN DE GIER – Boris Paval Conen
2001: FAMILIE – Willem van de Sande Bakhuyzen
2000: BIJ ONS IN DE JORDAAN – Willem van de Sande Bakhuyzen
1999: DICHTER OP DE ZEEDIJK – Gerrard Verhage
1998: DE ZEVEN DEUGDEN – MARIA OP ZOLDER – Arno Dierickx
1997: IN HET BELANG VAN DE STAAT – Theo van Gogh
1996: GEBOREN IN EEN VERKEERD LICHAAM – Pieter Kramer
1995: DE PARTIZANEN – Theu Boermans
1994: COMA – Paula van der Oest
1993: PLEIDOOI – Sander Francken, Maarten Treurniet, Jeroen Planting & André van Duren

Acteerprestatie TV drama

2017: George Tobal en Majd Mardo – One Night Stand XII – JUNGLE
2016: Jacob Derwig – KLEM
2015: Jonas Smulders – One Night Stand X – GEEN KONINGEN IN ONS BLOED
2014: Maarten Heijmans – RAMSES
2013: Pierre Bokma – DE PROOI
2012: Jeroen Willems – COP VS. KILLER
2001: Pierre Bokma – DE BELAGER
2000: Kees Prins – BIJ ONS IN DE JORDAAN
1999: Jack Wouterse – SUZY Q
1998: Gijs Scholten van Aschat – OUD GELD
1997: Gilles Biesheuvel – GOEDE DADEN BIJ DAGLICHT – THAT’s NO WAY TO KILL YOUR MOTHER
1996: Eric van der Donk – DE LANGSTE REIS
1995: Huub Stapel – DE PARTIZANEN
1994: Jack Wouterse – EN ROUTE

Eervolle vermelding

2015: Frank Houtappels & Susan Visser – GOOISCHE VROUWEN
1983: Sander Francken – DE OPLOSSING?
1981: Theo van Gogh – LUGER

Film of the Century: Paul Verhoeven & Rob Houwer voor TURKS FRUIT (1999)

Bestuursprijs: Cor Koppies (1994), J.Th. van Taalingen (1992)

Best Commercial: Todd Masters voor WOONRUIMTE GEVRAAGD (1991), Trevor Wrenn voor HAMKA’S (1990)

Best European Film: Kazimierz Kutz – Zawrócony voor TURNED BACK (1995), Jonathan Cavendisch & Tim Palmer voor INTO THE WEST (1994).