Academy Filmoverzicht 2020

Hieronder staat een overzicht van de speelfilms en lange documentaires die in aanmerking komen voor de Gouden Kalf Competitie 2020. De titels staan op alfabetische volgorde.

Speelfilms

100% Coco New York – 82′
Regie: Ruud Schuurman
Scenario: Anne-Louise Verboon
Producent: Marcel de Block, Tom de Mol

April, May en June – 117′ (Biosagenda)
Regie: Will Koopman
Scenario: Frank Houtappels
Producent: John de Mol, Alex Doff

Bumperkleef – 85′
Regie en scenario: Lodewijk Crijns
Producent: Arnold Heslenfeld, Laurette Schillings, Frans van Gestel

De beentjes van Sint-Hildegard – 103′ (Biosagenda)
Regie: Johan Nijenhuis
Scenario: Herman Finkers
Producent: Ingmar Menning, Johan Nijenhuis

De belofte van Pisa – 120′
Regie: Norbert ter Hall
Scenario: Robert Alberdingk Thijm
Producent: Rolf Koot

De Brief voor Sinterklaas – 81′
Regie: Lucio Messercola
Scenario: Trui van de Brug
Producent: Messercola Drama & Soap

De club van lelijke kinderen – 95′
Regie: Jonathan Elbers
Scenario: Jeroen Margry
Producent: Wim Boven, Casper Eskes

De grote slijmfilm – 80′ (Biosagenda)
Regie: Hans Somers
Scenario: Eveline Hagenbeek, Maarten van den Broek
Producent: Jeroen Koopman, Lisa May Visser

De Liefhebbers – 96′
Regie: Anna van der Heide
Scenario: Marnie Blok
Producent: Arnold Heslenfeld, Laurette Schillings, Frans van Gestel

F*ck de Liefde – 96′
Regie: Lodewijk van Lelyveld, Appie Boudellah
Scenario: Appie Boudellah, Mustapha Boudellah, Shariff Nasr
Producent: Adel Adelson

Huisvrouwen bestaan niet 2 – 105′ (Biosagenda)
Regie: Aniëlle Webster
Scenario: Richard Kemper
Producent: Rick Engelkes, Frank Groenveld, Denis Wigman, Marijn Wigman

Instinct – 108′
Regie: Halina Reijn
Scenario: Esther Gerritsen
Producent: Frans van Gestel, Arnold Heslenfeld, Laurette Schillings

Kapsalon Romy – 92′
Regie: Mischa Kamp
Scenario: Tamara Bos
Producent: Burny Bos, Eefje Smulders

Kruimeltje en de strijd om de goudmijn – 78′ (Biosagenda)
Regie: Diede in ’t Veld
Scenario: Tijs van Marle
Producent: Rick Engelkes

Mees Kees in de wolken – 72′ (Biosagenda)
Regie: Martijn Smits
Scenario: Tijs van Marle
Producent: Paul Voorthuysen

Mi Vida – 88′ (Biosagenda)
Regie: Norbert ter Hall
Scenario: Roos Ouwehand
Producent: Maaike Benschop, Petra Goedings

Misfit 2 – 81′
Regie: Erwin van den Eshof
Scenario: Erwin van den Eshof, Karen Van de Ende, Ernst Gonlag, Michel Bonset
Producent: Jeroen Koopman, Lisa May Visser

Onze jongens in Miami – 115′ (Biosagenda)
Regie: Johan Nijenhuis
Scenario: Anne-Louise Verboon
Producent:  Ingmar Menning

Penoza: The Final Chapter – 116′ (Biosagenda)
Regie en scenario: Diederik van Rooijen
Producent: Sabine Brian, Ronald Versteeg, Kaja Wolffers

Project Gio – 90′ (Biosagenda)
Regie: Bas van Teylingen
Scenario: Michiel Peereboom
Producent: Erwin Sjoerdsma

Wat is dan liefde – 103′
Regie: Aniëlle Webster
Scenario: Dorien Goertzen
Producent: Hans de Wolf, Hanneke Niens

Whitestar – 84′
Regie: Jamel Aattache
Scenario: Michiel Peereboom
Producent: Edvard van ’t Wout

Lange documentaires

A Fool’s Paradise – 79′
Regie: Saskia Vredeveld
Producent: Pieter van Huijstee

Afrikaanse bruid – 88′
Regie: Roy Dames, Jos Driessen
Producent: Robbert van Lanschot, Joost Verheij

Allen tegen allen – 103′
Regie: Luuk Bouwman
Producent: Joost Verheij

An Ocean Story – 70′
Regie: Sander van Weert

Angels on Diamond Street – 88′
Regie: Petr Lom
Producent: Corinne van Egeraat

Behind the Blood
Regie: Loretta van der Horst
Producent: Wout Conijn, Trevor Birney, Brendan Byrne

Bien Mal – 73′
Regie en producent: Marc Lizier

Celibaat – 71′
Regie: Daan Jongbloed
Producent: Frank van Osch

De vliegende hond – 76′
Regie: Johannes Hogebrink
Producent: Wilant Boekelman, René Huybrechtse, Rogier Kramer

De wereld aan je voeten – 82′ (NPO 2Doc)
Regie: Michiel van Erp
Producent: Michiel van Erp, Monique Busman

Drama Girl – 90′
Regie: Vincent Boy Kars
Producent: Olivia Sophie van Leeuwen

Heb je kinderen? – 79′ (NPO 2Doc)
Regie: Inés ten Berge
Producent: KRO-NCRV

In de armen van Morpheus – 82′
Regie: Marc Schmidt
Producent: Janneke Doolaard

Jasperina: op eenzame hoogte – 86′
Regie: Simone de Vries
Producent: Annemiek van der Hell

Jongens van de bouw – 86′ (NPO 2Doc)
Regie: Geertjan Lassche
Producent: BNNVARA

Keeper – 74′
Regie: Johan Kramer
Producent: Olivia Sophie van Leeuwen

King of the Cruise – 74′
Regie: Sophie Dros
Producent: Olivia Sophie van Leeuwen, Gijs Kerbosch, Roel Oude Nijhuis, Gijs Determeijer

Leonie, actrice en spionne – 90′ (Biosagenda)
Regie: Annette Apon
Producent: Digna Sinke

Missie NS – 83′
Regie: Catherine van Campen
Producent: Iris Lammertsma, Boudewijn Koole

Mister Soul – A Story about Donny Hathaway  – 85′ (NPO 2Doc)
Regie: David Kleijwegt
Producent: Frank van den Engel

My Rembrandt – 95′
Regie: Oeke Hoogendijk
Producent: Frank van den Engel, Oeke Hoogendijk

Once the Dust Settles – 85′
Regie: John Appel
Producent: Carmen Cobos, Kees Rijninks

Ons moederland – 72′ (NPO 2Doc)
Regie: Shamira Raphaëla
Producent: Nienke Korthof, Willem Baptist

Prison for Profit – 83′
Regie en productie: Ilse van Velzen, Femke van Velzen

Ring of Dreams – 71′
Regie: Willem Baptist
Producent: Nienke Korthof, Willem Baptist

Roes – 70′ (NPO 2Doc)
Regie: Leo de Boer
Producent: Michiel van Erp, Monique Busman

Rotjochies – 90′ (NPO 2Doc)
Regie: Maasja Ooms
Producent: Willemijn Cerutti

Samen – 78′
Regie: Carmen Cobos
Producent: Kees Rijninks

Sidik en de panter – 83′
Regie: Reber Dosky
Producent: Jos de Putter

Snelweg NL – 91′
Regie: Ben van Lieshout
Producent: Digna Sinke

The Death of Antonio Sànchez Lomas – 86′
Regie: Ramón Gieling, Salvador Gieling
Producent: Pieter van Huijstee

The Last Male on Earth – 72′
Regie: Floor van der Meulen
Producent: Hasse van Nunen, Renko Douze

The Secret Room – A Journey into the Universe of Odin Teatret – 93′
Regie: Janica Draisma
Producent: René Mendel, Mira Mendel

Thunderdome Never Dies – 82′
Regie: Vera Holland, Ted Alkemade
Producent: Rogier Jaarsma

Truffel liefde – 85′ (Biosagenda)
Regie: Jascha de Wilde, Ben Hendriks
Producent: Pieter van Huijstee

Wei – 71′ (Biosagenda)
Regie en producent: Ruud Lenssen

Your Mum and Dad – 77′
Regie: Klaartje Quirijns
Producent: Pieter van Huijstee

Ze noemen me Baboe – 78′ (Biosagenda)
Regie: Sandra Beerends
Producent: Pieter van Huijstee