Academy Filmoverzicht 2020

Hieronder staat een overzicht van de speelfilms en lange documentaires die op dit moment zijn uitgebracht en in aanmerking komen voor de Gouden Kalf Competitie 2020. Producenten dienen hun films met een release tussen 1 juni 2019 en 24 september 2020 voor 31 mei bij het NFF in te schrijven om daadwerkelijk deel te nemen aan de Gouden Kalf Competitie 2020.

De films gemarkeerd met * zijn beschikbaar in het NFF viewingplatform. De titels staan op alfabetische volgorde. Laatste update: 20 maart 2020.

Speelfilms

100% COCO NEW YORK*

Duur: 82′
Regie: Ruud Schuurman
Scenario: Anne-Louise Verboon
Producent: Marcel de Block, Tom de Mol

APRIL, MAY EN JUNE

Duur: 117′
Regie: Will Koopman
Scenario: Frank Houtappels
Producent: John de Mol, Alex Doff

BUMPERKLEEF

Duur: 85′
Regie en scenario: Lodewijk Crijns
Producent: Arnold Heslenfeld, Laurette Schillings, Frans van Gestel

DE BEENTJES VAN SINT-HILDEGARD*

Duur: 103′
Regie: Johan Nijenhuis
Scenario: Herman Finkers
Producent: Ingmar Menning, Johan Nijenhuis

DE BELOFTE VAN PISA*

Duur: 120′
Regie: Norbert ter Hall
Scenario: Robert Alberdingk Thijm
Producent: Rolf Koot

DE BRIEF VOOR SINTERKLAAS

Duur: 81′
Regie: Lucio Messercola
Scenario: Trui van de Brug
Producent: Messercola Drama & Soap

DE CLUB VAN LELIJKE KINDEREN*

Duur: 95′
Regie: Jonathan Elbers
Scenario: Jeroen Margry
Producent: Wim Boven, Casper Eskes

DE GROTE SLIJMFILM

Duur: 80′
Regie: Hans Somers
Scenario: Eveline Hagenbeek, Maarten van den Broek
Producent: Jeroen Koopman, Lisa May Visser

DE LIEFHEBBERS

Duur: 96′
Regie: Anna van der Heide
Scenario: Marnie Blok
Producent: Arnold Heslenfeld, Laurette Schillings, Frans van Gestel

DRAMA GIRL

Duur: 90′
Regie: Vincent Boy Kars
Scenario: Vincent Boy Kars, Jolein Laarman
Producent: Olivia Sophie van Leeuwen

F*CK DE LIEFDE

Duur: 96′
Regie: Lodewijk van Lelyveld, Appie Boudellah
Scenario: Appie Boudellah, Mustapha Boudellah, Shariff Nasr
Producent: Adel Adelson

HUISVROUWEN BESTAAN NIET 2

Duur: 105′
Regie: Aniëlle Webster
Scenario: Richard Kemper
Producent: Rick Engelkes, Frank Groenveld, Denis Wigman, Marijn Wigman

INSTINCT

Duur: 108′
Regie: Halina Reijn
Scenario: Esther Gerritsen
Producent: Frans van Gestel, Arnold Heslenfeld, Laurette Schillings

KAPSALON ROMY*

Duur: 92′
Regie: Mischa Kamp
Scenario: Tamara Bos
Producent: Burny Bos, Eefje Smulders

KRUIMELTJE EN DE STRIJD OM DE GOUDMIJN

Duur: 78′
Regie: Diede in ’t Veld
Scenario: Tijs van Marle
Producent: Rick Engelkes

MEES KEES IN DE WOLKEN

Duur: 72′
Regie: Martijn Smits
Scenario: Tijs van Marle
Producent: Paul Voorthuysen

MI VIDA

Duur: 88′
Regie: Norbert ter Hall
Scenario: Roos Ouwehand
Producent: Maaike Benschop, Petra Goedings

MISFIT 2

Duur: 81′
Regie: Erwin van den Eshof
Scenario: Erwin van den Eshof, Karen Van de Ende, Ernst Gonlag, Michel Bonset
Producent: Jeroen Koopman, Lisa May Visser

ONZE JONGENS IN MIAMI*

Duur: 115′
Regie: Johan Nijenhuis
Scenario: Anne-Louise Verboon
Producent:  Ingmar Menning

PENOZA, THE FINAL CHAPTER*

Duur: 116′
Regie en scenario: Diederick van Rooijen
Producent: Kaja Wolffers, Sabine Brian, Ronald Versteeg

PROJECT GIO

Duur: 90′
Regie: Bas van Teylingen
Scenario: Michiel Peereboom
Producent: Erwin Sjoerdsma

SURINAME

Duur: 100′
Regie: Danny Leysner
Scenario: Rodney Lam, Rodney Leysner
Producent: Rodney Lam, Rodney Leysner

WAT IS DAN LIEFDE

Duur: 103′
Regie: Aniëlle Webster
Scenario: Dorien Goertzen
Producent: Hans de Wolf, Hanneke Niens

WHITESTAR

Duur: 84′
Regie: Jamel Aattache
Scenario: Michiel Peereboom
Producent: Edvard van ’t Wout

Lange documentaires

A FOOL'S PARADISE

Duur: 79′
Regie: Saskia Vredeveld
Producent: Pieter van Huijstee

AFRIKAANSE BRUID

Duur: 88′
Regie: Roy Dames, Jos Driessen
Producent: Robbert van Lanschot, Joost Verheij

ALLEN TEGEN ALLEN

Duur: 103′
Regie: Luuk Bouwman
Producent: Joost Verheij

AN OCEAN STORY

Duur: 70′
Regie: Sander van Weert

ANGELS ON DIAMOND STREET

Duur: 88′
Regie: Petr Lom
Producent: Corinne van Egeraat

BEHIND THE BLOOD
BIEN MAL

Duur: 73′
Regie en producent: Marc Lizier

CELIBAAT

Duur: 71′
Regie: Daan Jongbloed
Producent: Frank van Osch

DE VLIEGENDE HOND

Duur: 76′
Regie: Johannes Hogebrink
Producent: Wilant Boekelman, René Huybrechtse, Rogier Kramer

DE WERELD AAN JE VOETEN

Duur: 82′
Regie: Michiel van Erp
Producent: Michiel van Erp, Monique Busman

Te zien via: NPO 2Doc

HEB JE KINDEREN?

Duur: 79′
Regie: Inés ten Berge
Producent: KRO-NCRV

Te zien via: NPO 2Doc

IN DE ARMEN VAN MORPHEUS

Duur: 82′
Regie: Marc Schmidt
Producent: Janneke Doolaard

JASPERINA: OP EENZAME HOOGTE

Duur: 86′
Regie: Simone de Vries
Producent: Annemiek van der Hell

JONGENS VAN DE BOUW

Duur: 86′
Regie: Geertjan Lassche
Producent: BNNVARA

Te zien via: NPO 2Doc

KEEPER

Duur: 74′
Regie: Johan Kramer
Producent: Olivia Sophie van Leeuwen

KING OF THE CRUISE

Duur: 74′
Regie: Sophie Dros
Producent: Olivia Sophie van Leeuwen, Gijs Kerbosch, Roel Oude Nijhuis, Gijs Determeijer

LEONIE, ACTRICE EN SPIONNE

Duur: 90′
Regie: Annette Apon
Producent: Digna Sinke

MISSIE NS*

Duur: 83′
Regie: Catherine van Campen
Producent: Iris Lammertsma, Boudewijn Koole

MISTER SOUL - A STORY ABOUT DONNY HATHAWAY

Duur: 85′
Regie: David Kleijwegt
Producent: Frank van den Engel

Te zien via: NPO 2Doc

MIJN REMBRANDT*

Duur: 95′
Regie: Oeke Hoogendijk
Producent: Frank van den Engel, Oeke Hoogendijk

ONCE THE DUST SETTLES

Duur: 85′
Regie: John Appel
Producent: Carmen Cobos, Kees Rijninks

ONS MOEDERLAND*

Duur: 72′
Regie: Shamira Raphaëla
Producent: Nienke Korthof, Willem Baptist

Te zien via: NPO 2Doc

PRISON FOR PROFIT*

Duur: 83′
Regie en productie: Ilse van Velzen, Femke van Velzen

RING OF DREAMS*

Duur: 71′
Regie: Willem Baptist
Producent: Nienke Korthof, Willem Baptist

ROES

Duur: 70′
Regie: Leo de Boer
Producent: Michiel van Erp, Monique Busman

Te zien via: NPO 2Doc

ROTJOCHIES

Duur: 90′
Regie: Maasja Ooms
Producent: Willemijn Cerutti

Te zien via: NPO 2Doc

SAMEN

Duur: 78′
Regie: Carmen Cobos
Producent: Kees Rijninks

SIDIK EN DE PANTER

Duur: 83′
Regie: Reber Dosky
Producent: Jos de Putter

SNELWEG NL

Duur: 91′
Regie: Ben van Lieshout
Producent: Digna Sinke

THE DEATH OF ANTONIO SÀNCHEZ LOMAS

Duur: 86′
Regie: Ramón Gieling, Salvador Gieling
Producent: Pieter van Huijstee

THE LAST MALE ON EARTH

Duur: 72′
Regie: Floor van der Meulen
Producent: Hasse van Nunen, Renko Douze

THE SECRET ROOM - A JOURNEY INTO THE UNIVERSE OF ODIN TEATRET

Duur: 93′
Regie: Janica Draisma
Producent: René Mendel, Mira Mendel

THUNDERDOME NEVER DIES

Duur: 82′
Regie: Vera Holland, Ted Alkemade
Producent: Rogier Jaarsma

TRUFFEL LIEFDE

Duur: 85′
Regie: Jascha de Wilde, Ben Hendriks
Producent: Pieter van Huijstee

WEI*

Duur: 71′
Regie en producent: Ruud Lenssen

YOUR MUM AND DAD

Duur: 77′
Regie: Klaartje Quirijns
Producent: Pieter van Huijstee

ZE NOEMEN ME BABOE

Duur: 78′
Regie: Sandra Beerends
Producent: Pieter van Huijstee